Zima 2014/2015

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ministerstvo za šolstvo razmišlja, da bi v petek zaprli šole.

Link? Najdem smo novice izpred enega leta.

Sicer pa ne jamrat: http://www.delo.si/druzba/panorama/takrat-davno-ko-je-zapadlo-dva-metra-snega.html
evil.gif

Na radio center je bilo, tako da jemat z rezervo.

Ampak, pomoje, bo vsaj na koroškem zaprto, če bo pol metra snega res nima smisla v šolo hodit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Ne vem, kako bi ti očistil vse ceste v tako kratkem času? To bi morali vsako uro letat plugi, če bo res tak metež. In koroška ni žabarija, da bi imeli ravnino, treba je splužit "vsako vaško cesto", ipd.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Sem bolj z vasi kot mesta, pa ko sem hodil v OŠ nam ni nikoli odpadel pouk zaradi 0,5m snega. Pa tudi avtobusi niso vozili ucenecev iz bolj oddaljenih vasi, so kar lepo pes prisli, v soncu, dezju, snegu...

To je vse prevec senzacionalosticno postalo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Hah...se spomnim pričanja dedka, kako se je vsak dan vstal ob 02, 03, pešačil cca 15km, da se je izšolal.

Ampak ti časi so mimo, nima smisla pričakovati da bodo sedaj deca gazili po snegu, velika večina jih pomoje niti ne bi zmogla in omagala v snegu.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Sam res...nej vzamejo dopust nesposobnezi. Rajs bojo na radie klical pa cvilil kok ni spluzen k so lih oni na cesti. U just can't fix Stupid!!
Dopust lahko vzame samo tisti, ko je vseeno al je na šiht al ni, eni smo pa nepogrešljivi in če nas ni, se delovni proces podre
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Taki pomembneži si pa komot naročijo osebnega voznika, da jih pobere zjutraj?
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Se ne strinjam.

V naših časih (30 let nazaj) jih je večina hodila peš ali z busi v nekaj km oddaljena podjetja. Otroci smo hodili v šolo z busom. Ko je bil sneg, ni bilo tudi po deset minut mimo nobenega avta, le busi in plugi. Velikokrat smo šli kar peš 3 km v šolo, ko se je videlo, da ne bo nič od busa zarad preveč snega.

Danes je drugače. Vsi se vozijo v službe s svojim avtom v vseh urah od jutra do večera v 20, 50, 100 in več km oddaljene kraje. Razumevanja v službah več ni zaradi npr. preveč snega, avtomobilov pa na cestah krat 5 od takrat. Čeprav plužijo bolje, hitreje, pogosteje kot včasih, ne pomaga nič, ko pride do kaosa, ki ga ne bi bilo ob manjši gostoti prometa.

Za tistega, ki je doma ali gre par km kam peš ali z avtom, ni nič drugače kot je bilo 20, 30, 100 let nazaj. Malo kidaš pa je, pa kak polen več daš na ogenj. Za vse ostalo pa nikakor ne more več biti enako kot včasih.

Zanimivo je, da dopuste v glavnem za petek jemljejo ljudje (veliko jih poznam), ki znajo vozit po snegu, niso mestne srajce, so ljudje z lopatami in ketnami v gepeku, ... pač se zavedajo situacije kaka bo in kakšni kreteni bodo zablokirali vse.



Zato se meni zdi na mestu, da razglasijo alarm. To ne pomeni, da so ogrožena življenja, ampak marsikdo pameten bo vzel dopust, če ga lahko, preklical "nenujne" poti, firma vzela kolektivca, tovornjakarji (sanje) počakali na počivališčih, mogoče tudi šole zaprle svoja vrata, saj pouk v nobenem primeru ne bo potekal tekoče zaradi zamud ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.031
4.020
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ampak ti časi so mimo, nima smisla pričakovati da bodo sedaj deca gazili po snegu, velika večina jih pomoje niti ne bi zmogla in omagala v snegu.

Naravna selekcija pač, veš kakšen mir bi bil na alterju danes!
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Tovornjake bodo začeli izločati v četrtek ob 05 zjutraj. Na mejnih prehodih, počivališčih in celo na odstavne pasove jih bodo šopali. Izločanje bo trajalo do petka popoldne, tam nekje do 17h.

Očitno so zadeve resne, upam sicer, da so mimo pihnili, kot nezadnje v new yorku
wink-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Mene samo zanima kolko bo ga na koncu, ce bo prek 25cm. Ker ti meteorologi se meni zdi se bolj pretiravajo kot pop tv in sl novice in ves podoben srot
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ministerstvo za šolstvo razmišlja, da bi v petek zaprli šole.

Link? Najdem smo novice izpred enega leta.

Sicer pa ne jamrat: http://www.delo.si/druzba/panorama/takrat-davno-ko-je-zapadlo-dva-metra-snega.html
evil.gif

Na radio center je bilo, tako da jemat z rezervo.

Ampak, pomoje, bo vsaj na koroškem zaprto, če bo pol metra snega res nima smisla v šolo hodit.

Ko sem bil v OŠ nam je čez noč vrglo 75 cm snega, pa sem bil vseeno pravočasno v šoli drug dan.
rolleyes-1.gif


Faking pametnjakovič iz sela, pojdi raje po silikon pa si ga po tipkovnici našpricaj, da boš lahko nehal neumnosti tipkat.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
je bilo enako SAMO 15 let nazaj, v šestih urah je zapadlo 30 cm južnega snega, nato v naslednjih 24 urah še 30. Kljub temu, da se z avtom dopoldne sploh nikamor ni dalo, razen po regionalkah za silo, sem več ali manj gazil en km do železniške postaje in nato z zadnjim jutranjim vlakom v LJ (ob pol šestih zjutraj tisti, ki bi moral peljati ob pol petih), da sem prišel pravočasno na izpit ob 10ih dopoldne (in ga še ruknil). Zaprte šole? Dajte no se hecat.
hysterical-1.gif


Danes pa jok in stok, srednješolci ne morejo en km peš iz šole, ko zapade 15 cm snega.
stupid-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zato, ker si sedaj glavni jambrač na Alterju. Žajfa se je že spametoval.
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Jaz jemljem resno vremensko napoved, danes se gre nabavit hrano za čez vikend, plus vodo, plus sveče, ipd...aja...silikon v spreju ja.

apocalipsa here we come!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jaz jemljem resno vremensko napoved, danes se gre nabavit hrano za čez vikend, plus vodo, plus sveče, ipd...aja...silikon v spreju ja.

apocalipsa here we come!

Moron there you are!
uf-1.gif