Zima 2014/2015

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
Za Darjana

Spikereifen-auf-Knopfdruck-von-Nokian-Tyres-474x316-03973071d051f831.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Točno...kje se že to dobi...včasih sem nabavljal v štacuni, kjer so imeli opremo za navtiko. Tam nekje prek ljudskega vrta je bila, pred cca 15 leti...ampak zdaj je ni več.

Kje se to dobi drugače?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
Jaz kupim v Lidlu ko majo Akcijo, drugače bi pa morala imet kakšna Bau trgovina ali Top Dom avto trgovina...Wurth
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Strašno sem miren ja...že vidim metanje snega v petek ob 05h, joy oh joy.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Vidiš tudi adrenalinsko kruzanje po neočiščenih cestah z letnimi gumami?
evil.gif

Bogih poštarjev na piciklu ja... :&

Nekako se je v meni zdaj zbudilo upanje. Če so narobe napovedali, da danes NE BO snežilo v MB, potem so se mogoče tudi zmorili v količini snega v petek.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Vidiš tudi adrenalinsko kruzanje po neočiščenih cestah z letnimi gumami?
evil.gif

Bogih poštarjev na piciklu ja... :&

Nekako se je v meni zdaj zbudilo upanje. Če so narobe napovedali, da danes NE BO snežilo v MB, potem so se mogoče tudi zmorili v količini snega v petek.
Upanje umira zadnje...
cool-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.495
886
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
KSZ

Kako preparirate snežno lopato - aluminijasto?

Ni hec, resno vprašanje. Da sneg lepo dol zdrkne in namaz dolgo vzdrži?

Suho prespricaj z wd40.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Najmočnejše bo snežilo od četrtka popoldne do petka popoldne. V noči na petek je napovedan snežni metež. V večjem delu države bo po napovedih agencije za okolje zapadlo od 25 do 40 centimetrov snega, na vzhodu tudi 50 centimetrov.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.639
1.348
113
vir: http://www.meteo.si/met/sl/interesting/

Citat:
Torek, 3.2.2015

Zimsko vreme in pričakovan snežni metež v noči na petek

Po trenutnih izračunih velike večine meteoroloških modelov bo zaradi predvidenega obilnega sneženja in močnega vetra v noči na petek in v petek po vsej Sloveniji, na jugovzhodu Avstrije, zahodu Madžarske in severozahodu Hrvaške zelo oteženo odvijanje vseh vrst prometa.

Velik del Evrope in Sredozemlja je v višinah preplavljen s hladnim in vlažnim zrakom, ki izvira iznad severnih predelov Atlantika. Ciklonsko območje, ki se zadržuje nad zahodnim Sredozemljem, se bo v noči na petek prek Italije pomaknilo nad severni in srednji Jadran. Nad Slovenijo v višinah pihajo južni do jugovzhodni vetrovi, pri tleh pa se bo v naslednjih dneh krepil severovzhodni veter.

Že v torek in sredo bo občasno rahlo snežilo, a količina novozapadlega snega večinoma ne bo presegala 5 do 10 cm v 24 urah.

Sneženje se bo krepilo v četrtek tekom dneva, še posebej pa v noči na petek in bo lahko predvsem v vzhodni polovici Slovenije vztrajalo tudi še večji del petka. S približevanjem središča ciklona se bo krepil tudi severovzhodni veter in burja na Primorskem.

Predvsem v noči s četrtka na petek in v petek dopoldne bo močan veter prenašal suh novozapadli sneg in gradil zamete v velikem delu države.

V času najmočnejšega sneženja od četrtka popoldne do petka popoldne bo v večjem delu Slovenije predvidoma v 24 urah zapadlo od 25 do 40 cm snega, lokalno predvsem na vzhodu lahko tudi več.

Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo v tem času lahko presegali hitrost 100 km/h.

Ponekod na Primorskem tudi ni izključen pojav poledice.

efi_rr_petek6feb_zoom.jpg

Upajmo, da v petek zjutraj v smeri Ljubljane ne bo gužve na cestah, da si mi Alter vozniki lahko damo malo duška
grin1.gif


tongue-1.gif