Željava

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Je kdo zainteresiran za organizirano raziskovanje zapuščenega vojaškega letališča Željava pri Bihaču? Predvideni datum je 20/10/2012. Organizirajo ljudje,ki so bili tam že večkrat-kotizacija je 15€..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
kaj vkljucuje teh 15 evrov, koliko je se drugih stroskov?
kot poznam svaka, bi najbrz sel ce bo le imel cas.
zadnjic je videl titov grad na ytv okolici reke in je bil spet v elementu.
Sicer pa je na alterju obsezna tema o zeljavi.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Pazite nase:
"Cjelokupni objekt je onečišæen PCB spojevima i opasan po zdravlje, a ionizacijski detektori dima, kojih je bilo na stotine po stropovima tunela, vrebaju sadržajem radioaktivnog americija-241 koji se lako apsorbira u pluæima i može izazvati karcinom i genetska ošteæenja u ekstremnim slučajevima."
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Sam sem zasledil šele danes zjutraj, drugače je več na forumu LYBi,organizira pa zadevo Lupus Rebel-je na facebooku. Mislim, da je tistih 15€ bolj tako,tako. Ponavadi jih obljubi cel kup, potem jih pa 90% ne pride. Se bom pozanimal danes.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
poleg tega se jaz bojim se kaksnih min. Ne bi rad da na alterju zbirate zamaske za se vecjo protezo. tole ravno pisem v soci, kjer sosame proteze okol in okol
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Min se ravno ni treba bati,ker so utrjene površine že 1000X prevožene in prehojene,po travi se pa pač ne skače. Table,ki opozarjajo na mine sicer so, ampak se mi zdi,bolj za vsak primer.
PS A ti pa spet v Soči-mi je kar slabo,ko se spomnim nanjo.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Js sem bil dol letos poleti v lastni režiji, pa je bilo kar malo grozno. Po desetih minutah in še vožnji po pisti sem se kar obrnil.

A bi bila ta organzirana tura organzirana tudi s kakšnim lokalnim vodičem, ki se na to spozna?
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Večina je bila že večkrat, nekdo je celo zlezel v kontrolni stolp,nekaj je celo ex military, torej ljudje,ki vedo kako se stvarem streže. Vsekakor pa je treba imeti ustrezno opremo,ker ne gre samo za furanje po pistah,ampak se gre v globine tunelov,poleg tega pa se je treba prej zmeniti z obmejno policijo ker gre le za obmejno območje.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
tule (so še neke slike na od 7. strani dalje) je nekdo malo opisal, če koga zanima.

Nekaj info... http://sl.wikipedia.org/wiki/Voja%C5%A1ko_letali%C5%A1%C4%8De_%C5%BDeljava

Pa še stran... http://www.zeljava.com/index.html

Je kr zanimivo. Jst sm enkrat raziskval bunkerje med javorjem in lipoglavom pa tud fajn
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Čimboljše svetilke-najmanj dve, kakšne vojaške cunje in trpežno obutev, za paničarje še dihalna zaščita-čeprav mislim,da se je v teh letih že vse zluftalo.
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Pismo, jaz že 5let govorim, da bom šel pogledat željavo. So bli frendi eni že dol, pa je baje noro. Se pa strinjam z zgoraj napisanim, da takšno raziskovanje zna biti tudi nevarno.

Mi pa ni jasno, ker enkrat sem zasledil, da zna bit tudi malce komplicirano s strani policije al vojske? Da ne vidijo radi, da se kdo tam okol sprehaja.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ma kot kaže ni več take sile s policaji. Letos so šli trije kolegi na ogled. Nobeden ni pravil o problemih. Sem jih prvo tole vprašal, če so koga lovili in koliko problemov so imeli. Tudi sam govorim o obisku, pa slabo kaže da bo kdaj.
rolleyes-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.550
1.428
113
Citat:
Uporabnik harigast pravi:
Čimboljše svetilke-najmanj dve, kakšne vojaške cunje in trpežno obutev, za paničarje še dihalna zaščita-čeprav mislim,da se je v teh letih že vse zluftalo.

Ne, ni se.
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik harigast pravi:
Čimboljše svetilke-najmanj dve, kakšne vojaške cunje in trpežno obutev, za paničarje še dihalna zaščita-čeprav mislim,da se je v teh letih že vse zluftalo.

Ne, ni se.
smile-1.gif

Sem ravno hotel dodat - če je kaj resnice na tem, da je zadeva "zapacana" z americijem-241, potem se še dolgo časa ne bo zluftalo. Americij-241 ima razpolovno dobo 432,6 let, da razpade velika večina, potrebuješ cca. 8 razpolovnih dob. Da ta izotop ni več nevaren, potrebuje torej 432,6 * 8 = 3460,8 let. Še kar nekaj časa se bo "luftalo", ja...
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Samo v vednost:
Ko sem bil pred časom tam .... niti leto nazaj, sva z mojo boljšo polovico kosila v Slunju, točneje v Rastokah.
Natakarja sem vprašal, kako je v Željavi, če je varno tam hodit ... itd.
Človek mi je vljudno odsvetoval, da ni nič takšnega za videt, zanimiv je pač vhod v goro (vrata z krili letal) in nič druga.
Nevarnost je min, predvsem pa dosti patruljira policija in znajo biti tečni, sploh zaradi tujih registracij (prevoz oseb, mamil ....itd)
Dopovej enemu Hrvatu, da nisi v ta namen tukaj!