Zdravstveni dom LJ

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj

Očitno se pripravljajo neke spremembe, pa je treba plebs preparirat.
Čisto možno, da se bo (vsaj) v Ljubljani ukinil institut "družinskega" (osebnega) zdravnika in te bo pač pregledal katerikoli zdravnik, ki bo takrat v ZDju.
To bo "pravi" balzam, sploh za kronične terapije.

Jaz pa to razumem drugače, kot da ne bo nobenih sprememb, saj itak se tudi drugje spopadajo z manjko zdravnikov, zato ne more biti nikoli bolje. V smislu plačujte zavarovanje še naprej in bodite tiho, in ne pričakujte boljših storitev, kvečjemu slabše.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.733
5.880
113

Očitno se pripravljajo neke spremembe, pa je treba plebs preparirat.
Čisto možno, da se bo (vsaj) v Ljubljani ukinil institut "družinskega" (osebnega) zdravnika in te bo pač pregledal katerikoli zdravnik, ki bo takrat v ZDju.
To bo "pravi" balzam, sploh za kronične terapije.
Prej ZDA sistem zasebnega zdravstva, koliko imaš denarja toliko boš zdrav.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.448
3.862
113
Ljubljana
hmpg.net
1667644579100.png

1667644610900.png

Rešitev je na dlani, samo pravi kandidat za župana mora zmagati:valjamse:
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska

Očitno se pripravljajo neke spremembe, pa je treba plebs preparirat.
Čisto možno, da se bo (vsaj) v Ljubljani ukinil institut "družinskega" (osebnega) zdravnika in te bo pač pregledal katerikoli zdravnik, ki bo takrat v ZDju.
To bo "pravi" balzam, sploh za kronične terapije.
Pred časom sem poslušal neko slovensko izseljenko na Švedskem. Dajala je, da je sicer zdravstvo dobro urejeno, ne poznajo pa osebnih zdravnikov in te res pregleda katerikoli zdravnik, ki je takrat v ZD.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.957
38
48
Bi rekel, da se je to enkrat v zadnjih 20 letih spremenilo. Ali pa je bila Ljubljana specifika. Vem, da sem prisel na Metelkovo (ZD), ko sem potreboval zdravnika in ob uri, ko sem lahko. Na okencu je bil naliman razpored/urnik za tekoci teden, sestra pa je povedala, pred katero "sobo" je treba pocakati. Mogoce je kdo preferiral enega ali drugega zdravnika/zdravnico, vem pa, da dolgo ni bilo treba nobenega "opredeljevanja".
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Zdravstveni dom LJ: "Vemo da plačujete vsak mesec več sto evrov, ampak fuck off, mi vas ne bomo zdravili. Fuj pacienti."

 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.099
1.030
113
Zdravstveni dom LJ: "Vemo da plačujete vsak mesec več sto evrov, ampak fuck off, mi vas ne bomo zdravili. Fuj pacienti."
Ne vem sicer, kje si to prebral, ampak če si ljubljančan, si zaslužiš točno takšno zdravstvo.

Sicer pa, naslednji so na vrsti Vič, Šiška in Moste.

Plešimo!!

PS: "plačujete vsak mesec več sto evrov" ZZZS-ju.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Pa saj tako je ze bilo vcasih tudi v Sloveniji.
Jaz sem tudi prepričan, da v SFRJ ni bilo osebnih (oziroma družinskih) zdravnikov. To je konec koncev za socializem preveč "boržujsko". Da imaš določenega "svojega zdravnika", kjer je lahko en boljši, drug pa slabši. Na koncu je sicer bil efekt enak, v ambulanto na vasi, kjer je "obratoval" enkrat ali dvakrat na teden, je prihajal vedno isti, saj jih prav veliko ni bilo niti v prvem mestu. Vsekakor niti pod razno ne tako veliko kot danes. Konec koncev tudi ljudje niso niti slučajno toliko hodili k zdravniku. Starejši so bili "pošteni" in so umrli prej. Mladi pa so tako ali tako morali biti zdravi.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.092
3.171
113
Jaz sem tudi prepričan, da v SFRJ ni bilo osebnih (oziroma družinskih) zdravnikov. To je konec koncev za socializem preveč "boržujsko". Da imaš določenega "svojega zdravnika", kjer je lahko en boljši, drug pa slabši. Na koncu je sicer bil efekt enak, v ambulanto na vasi, kjer je "obratoval" enkrat ali dvakrat na teden, je prihajal vedno isti, saj jih prav veliko ni bilo niti v prvem mestu. Vsekakor niti pod razno ne tako veliko kot danes. Konec koncev tudi ljudje niso niti slučajno toliko hodili k zdravniku. Starejši so bili "pošteni" in so umrli prej. Mladi pa so tako ali tako morali biti zdravi.

Jaz jo imam v stari zdravstveni knižici še zdaj vpisano, kot otroško zdravnico. Ne vem pa kako je bilo za odrasle takrat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Jaz sem tudi prepričan, da v SFRJ ni bilo osebnih (oziroma družinskih) zdravnikov. To je konec koncev za socializem preveč "boržujsko". Da imaš določenega "svojega zdravnika", kjer je lahko en boljši, drug pa slabši. Na koncu je sicer bil efekt enak, v ambulanto na vasi, kjer je "obratoval" enkrat ali dvakrat na teden, je prihajal vedno isti, saj jih prav veliko ni bilo niti v prvem mestu. Vsekakor niti pod razno ne tako veliko kot danes. Konec koncev tudi ljudje niso niti slučajno toliko hodili k zdravniku. Starejši so bili "pošteni" in so umrli prej. Mladi pa so tako ali tako morali biti zdravi.
Nisem iz nobene vasi in v našem ZD je bilo kar nekaj splošnih zdravnikov. Seveda ta zdravnik ni bil izbran in k njemu nisi bil pribit, tako kot je sedaj, si si pa ti zdravnika izbral in hodil k njemu. Dobri zdravniki so imeli vedno gužvo, slabši pač ne.
Zadnjih 30 let sem pa pri Barsosu in v tem času se je izmenjalo kar nekaj zdravnikov. Vedno me obvestijo, naj se ob priliki oglasim in podpišem pristopno izjavo za drugega splošnega zdravnika in takrat ta postane osebni zdravnik.