ZDA - carinske finte

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Kaj zaboga je na osebnem nivoju? Enako kot ce bi jaz napisal, da upam da se vsi cimbolje izogibajo davkom. Ok, ampak jaz sem placan iz davkov torej sebi na glavo serjem.

In moj reply se je zgodil samo zato, ker imam poln k.urac kr.etenov ki vsak dan (tako na netu kot v RL) pametujejo in stresajo svoje brihtne izjave, a hkrati po sebi serjejo.

In to ni nic osebnega. Kaj a naj te prosim da ne neumnosti pisat? Te peljem na kosilo pa ti rečem: "de jado no...prosim...ne neumnosti pisat pa stresat...sej ziher nisi tako zabit kot se delas... prosim no..."... ja ne - pejt v severno korejo in zivi izolirano pa je probelm resen za oba. Ti bos srecen, slovenija pa bo resena se enega brainless negativca (sorry tak se kazes skozi svoje sodelovanje tu gor).

Osebno pa bo, ko se bom na tvojo osebnost spravil. Kar pa se ne bom.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Če bi že prvi post prebral, je bil sarkastičen....normalno da ne bodo ZDA izoliral....samo malce pretiravajo s svojo paniko....in, da sem jaz brainless negativec, je samo tvoje sklepanje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Tocno tako, tak vtis si name naredil tu gor. Lahko da si sicer super clovek pa tega pac ne morem vedeti. Ljudje te ocenjujemo po tvojih prispevkih, po cem pa naj bi te preko foruma?!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Me zanima če bi se spravil nad kok drugega, če bi isti stavek recimo napisal hehe.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
....in, da sem jaz brainless negativec, je samo tvoje sklepanje.

em....niti ne, to je dejstvo. takega papaka cmeravega, depresivnega, ki samo hujska vse proti vsemu, poziva k poboju vsega živega, k ljudski vstaji v vsakem drugem postu,..., enostavno ne najdeš. Lahko mirno rečem da si top bedak slovenskega internetnega prostora
zmaga.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
841
113
ksz...

Ko pride potnik iz MUC ali drugega EU letališča na Brnik, ne vidi carinika sploh.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Kolkr se jaz spomnem (nisem bil že dolgo) je na Brniku samo en baggage claim, ne glede na to od kod si prišel, carinik potem stoji tam pri izhodu pa malo pogleduje, me je že enkrat ustavil pa malo poklepetal, pa sem prišel iz EU.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jurij imaš prav. Če te bodo kje bolj pogledali, bo to verjetno na vstopnem letališču v EU. Znoraj EU je potem že "lokalni promet". Takšne so vsaj zaenkrat moje izkušnje z več leti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
ksz...

Ko pride potnik iz MUC ali drugega EU letališča na Brnik, ne vidi carinika sploh.
To sploh ni res.

Če ti priletis iz drzave ki ni v EU in MUC tranzitiras, si komot podvrzen carinski kontroli. Poleg tega lahko Carina opravi carinsko kontrolo kogarkoli kjerkoli v sloveniji kar pomeni da te lahko gladko malo povprasajo od kod prihajas itd...

Poleg tega kot sem že napisal - imajo spisek vseh potnikov ki prihajajo in vpogled v njihove PNr torej vidijo da si MUC samo tranzitiral.

Naslednjic ne siri krive vere
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Jurij imaš prav. Če te bodo kje bolj pogledali, bo to verjetno na vstopnem letališču v EU. Znoraj EU je potem že "lokalni promet". Takšne so vsaj zaenkrat moje izkušnje z več leti.
Ni res. Preberi si SCH zakonik in bos videl kaj je lokalni promet in kaj ne. Ce ti priletis iz naprimer LAX in tranzitiras MUC, si carinski in mejni kontroli podvrzen na zadnjem letaliscu. Ce naprimer Tranzitiras LJU in gres naprej do zagreba pa tej kontroli sploh nisi podvrzen (logicno ne).
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Apollo8 piše lahko karkoli hoče ampak v življenju pa so stvari takšne kot je napisal Jurij.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
a res? Kok letalskih milj mas za seboj? V tem podforumu sva nekje z evrofilom debatirala na to temo pa lahko preveris koliko jih imam jaz.

In osebno sem bil parkrat podvrzen carinski kontroli na brniku ko sem preko evropskih letalisc priletel iz tretjih drzav (torej ne EU).

In morda ti in Jurij na brniku nikoli nista videla carinika pa to ne pomeni, da jih tam ni bilo. Lahko je tvoja osebna izkusnja taka kot si jo opisal, ne pa tega prodajat kot pravilo. Ker zavajas ljudi.

Se enkrat: na letu MUC - LJU imas lahko tako potnike, ki so potovanje zaceli v MUC in ti ne bodo podvrzeni carinski kontroli. Lahko pa so na istem letu potniki, ki so svojo pot priceli izven EU in jih slovenska carina komot na stran cukne in to pri dolocenih tudi pocne. Kot sem napisal: imajo vpogled v listo potnikov in njihov PNR tako da si ze vnaprej lahko pripravijo kdo jih zanima in kdo ne.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Nisem napisal da carinika ni bilo, napisal sem ravno obratno, da je carinik bil in malo poklepetal z mano, čeprav sem prihajal iz EU države brez predhodnih povezav. Jaz imam zelo malo milj za sabo, ampak kolikor se spomnem na Brniku pri prihodih ni ločeno EU in non-EU, ampak je samo en baggage claim, cariniki pa tam malo šetajo in po presoji koga potipajo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Ja no saj to je to o cemer govorim. Oni vnaprej vedo koliko potnikov prihaja in iz kje. In cesta dva iz kolumbije, se bodo prekleto potrudili, da bodo med prispelimi ugotovili katera dva sta in opravili carinsko kontrolo.

Enkrat se spomnim ene gospe, ki je imela ene 3 ogromne kufre. In jo ustavi in rece ce gre z nim... pa ona "ne...sej veste mi smo iz frankfurta" pa ji je rekel "prej pa iz egipta ane?" in je teta malo pisano pogledala in sla z njim. kar me je seveda precej osrecilo, saj sem sam imel kar nekaj tehnicne robe in prav tako prihajal iz 3. drzave.

Sej sem napisal, razlicen folk ima razlicne izkusnje, problem je, ko se izkusnjo prodaja kot pravilo.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
ksz

Malo bom preusmeril pogovor, ker me nekaj zanima.

Kak je kaj v ZDA z davkom za nas, ki nismo njihovi državljani? Je isto kot smo to delali včasih v Avstriji, ko smo z ustreznim potrdilom ob naslednjem prihodu v državo lahko dvignili davek?

V NY mam namen zapravit 500-800€ in ker gre decembra v NY še kolegica bi mi ona lahko prinesla tisti davek.

Kaka je kaj ta situacija?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Mislim da tega ni. Tudi ce bi bilo, bi bilo pri vsaki zvezni drzavi drugace. Naprimer v Oregonu ni davka ob nakupih, zato se splaca tam kupovat. Visina davkov se tudi razlikuje in davek ni vkljucen v ceno ki jo vidis na polici v trgovini.

Prijatelji in sodelavci ki so redno leteli v USA in nazaj (in so seveda od tam tud tehnicno robo prinasali) nikoli niso dobili vrnjenega davka. Pa verjamem da bi ga sli iskat ce bi to bilo mozno.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Nekaj 10.000 milj imam, več pa res ne. Pa carinika sem že videl in tudi psa sem že "vozil" čez lužo. In vsaj po mojih izkušnjah je najbolj temeljita carinska kontrola v vstopni državi.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
No, pri prihodu iz ZDA preko Munchna na Brnik je carinik točno vedel, da se mora spraviti ravno name. Že iz nastopa se je videlo, da točno ve, da me mora malo pogledati
evil.gif

LP!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Nekaj 10.000 milj imam, več pa res ne. Pa carinika sem že videl in tudi psa sem že "vozil" čez lužo. In vsaj po mojih izkušnjah je najbolj temeljita carinska kontrola v vstopni državi.
Sem premisljeval o tem in mislim da ali sem jaz narobe razumel ali pa slabo napisal.

Ja, ce si ti podvrzen carinski kontroli ze na MUC je to to in je najverjetneje v slo ne bodo opravljali (lahko pa jo).

Vecino svojega letenja sem opravil do uveljavitve SCH protokola na Brniku. Sedaj je drugace - my bad.

Ostalo kar pa sem napisal pa drzi ( carina in policija vidita komplet pot ki si jo opravil do brnika).... Poleg tega sem danes od enega carinika izvedel da se nekajkrat mesecno vsa prtljaga potnikov ki pridejo (ne glede na to ali gre za notranji EU let ali ne), rocna in obicajna, spusti cez rentgen z namenom carinskega pregleda.