ZDA - carinske finte

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
v smeri v ZDA rabiš ESTO, potem pa še izpolniš carinski obrazec. Tam ti lepo vse piše kaj je prepovedano vnašati v ZDA. Tehniko vnašaš brez problema. Na carini pač poveš koliko $ od oka imaš in dobro je, če omeniš še kreditne kartice. Nazaj grede, če priletiš kam drugam kot Brnik, ni problema, si samo tranzitni in te nihče ne šlivi.

pa prijeten let
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik lemar pravi:
v smeri v ZDA rabiš ESTO, potem pa še izpolniš carinski obrazec. Tam ti lepo vse piše kaj je prepovedano vnašati v ZDA. Tehniko vnašaš brez problema. Na carini pač poveš koliko $ od oka imaš in dobro je, če omeniš še kreditne kartice. Nazaj grede, če priletiš kam drugam kot Brnik, ni problema, si samo tranzitni in te nihče ne šlivi.

pa prijeten let

Hvala! Nazaj bom priletel FRA -> GRZ, tako da se Brnika izognem
smile-1.gif


Kje bom pa dobil ta carinski obrazec? Pred vstopom na USA ozemlje ali na letalu ali celo prej?
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
ga talajo na letalu. Pri izpolnjevanju si lahko pomagaš s kakšno stevardeso
evil.gif


pozdrav
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Tole nisem prepričan, po moje je tako:
Ker ni papirnatih kart, se povsod prijavljaš za let s potnim listom, tako da si v sistemu. Verjetno imajo na carini tako naštimano, da ko ti poskenira potni list mu vrže ven od kje si prišel. Če vidi, da si priletel iz USA v Frankfurt, potem pa na Brnik in si mu "všeč" se lahko odloči za podroben pregled prtljage.

V Zagreb priletiš recimo iz Frankfurta, na HRV carini greš skozi s potnim listom, na cestnem prehodu pa z osebno. Tako ne more SLO carinik vedeti od kje prihajaš.

Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Mogoče off topic...
Ampak kako pa cariniki na Brniku vejo, če priletiš iz ZDA preko nekega evropskega letališča?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Sej, če bi carinik kaj skeniral dokumente, bi zastopil, ampak na Brniku se navadno skrivajo tam okoli...

Sicer iz ZDA še nisem priletel, amapk iz vseh mogočih neEU držav okoli Evrope pa že. In sigurno je bil kdaj z mano kdo iz ZDA tudi na povezovalnem letu, pa še nisem videl, da bi komu kdaj odpirali prtljago na Brniku.

Ampak verjetno obstaja neka logika tukaj, kajne? Ker drugače bi vsi švercali...
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ja kaj pa te ... v ZDA kupiš napravice ... laptop, iphone itd ... si zapišeš ali shraniš njihove IDje ... potem ti jih v evropi zaplenijo za brezveze pa prijaviš policiji, da so ti ukradli napravice ... jim priložiš IDje in jih lepo iščejo.

Če bi se dalo, bi takoj tako naredil
wink-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik lemar pravi:
ga talajo na letalu. Pri izpolnjevanju si lahko pomagaš s kakšno stevardeso
evil.gif


pozdrav

Pa vsako letališče, oz vstopna točka v ZDA ima teh formularjev eno tono. In to ne samo v angleščini. Tudi v španščini, kitajščini, korejščini, japonščini, .... Nema, da nema, nič bat.
smile-1.gif
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ja na Brniku je takole. Folk recimo gre skozi carino in carinik se zagleda v kovčke. In tisti večji mu padejo v oči. In takoj pogleda listke od čekirane prtljage. Na listku je ponavadi oznaka vstopnega letališča, ki je kar dobro vidna tudi na malo bolj daleč. Torej, če na je na njej npr. oznaka LAX te bo gotovo z večjo verjetnostjo dal na stran in izprašal ter mu bo boš moral še kaj odpirati. Ne rabijo nobenih seznamov gledati, ker se relativno hitro vidi od kje kdo prihaja.
To govorim iz lastnih izkušenj.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
na dunaju smo iz NY šli kar direktno na izhod za notranje lete al neki, noben ni nič gnjavil ...

kako je z dokazovanjem oz vpisom lokacije, če greš na road trip?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Na listku je ponavadi oznaka vstopnega letališča, ki je kar dobro vidna tudi na malo bolj daleč.

A ni na listku z veliko napisana koda destinacije prtljage?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Lej zdej si me pa dobil, da se ne spomnim točno, ker je že par let od tega. Vem pa, da me je potegnil iz vrste in mi rekel, vi iz LA-ja pridite bližje, preden sem mu pokazal kak dokument.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sem šel preverit...

SantiagoPrtljaga1.jpg


SantiagoPrtljaga2.jpg



Tole je slikano na letališču v Santiagu. Leteli smo iz Ljubljane preko Zuricha.


tongue-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sicer pa ja... sem že tudi jaz to doživel na Brniku. Od 50 potnikov na notranjem EU letu je ravno mene potegnil in očitno tudi vedel, da sem bil v tranzitu iz Mehike.
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
na dunaju smo iz NY šli kar direktno na izhod za notranje lete al neki, noben ni nič gnjavil ...

kako je z dokazovanjem oz vpisom lokacije, če greš na road trip?

V ESTO napišeš hotel/motel prvega spanja (kjer imaš pač rezervacijo), tudi če boš tam spal samo eno noč. Na mejni kontroli pokaži kakšen zemljevid z označenimi točkami roadtripa (če te bo spraševal o tem, drugače mu ga ne rinit pod nos). Dokazovanje da boš res tam spal ni potrebno, imej pripravljen print rezervacije, samo dvomim da te bo to vprašal. Prej zna vprašat če imaš s sabo kej cigaret ali alkohola (vsaj mene je lani v Denverju).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
KSZ

Ko letite nekam in vam na agenciji rezervirajo lete, se to vnese v vas PNR. In cariniki imajo moznost vpogleda v seznam potnikov se preden letalo sploh pristane na brniku. Tam lahko pogledajo PNR vsakega posebaj in vidijo od kje prihajate.

Drugace bi bilo, ce bi si vi naprej nekje vzeli karto LJU-MUC-LJU potem pa se MUC-LAX-MUC, vendar v tem primeru nimate nobenih pravic iz naslova zamud, odpovedi itd (ce recimo adria odpove prvi let LJU-MUC-LJU, vas bo dala na prvega prostega. Ce bi imeli karto LJU-MUC-LAX-MUC-LJU, bi vas dali na prvi prost avion do LAX, ker pa imate vi loceno karto MUC-LAX-MUC, ste t.i. NO SHOW in ce nimate karte iz razreda ki omogoca prestavljanje in refundacije (in je bistveno bistveno drazja od cesarkoli kar isce povprecen turist) lahko ostanete v MUC ker LAX ne boste sli). Poleg tega bo tako "izogibanje" zaznala policija v MUC in boste se malce bolj zanimivo kot pa samo zaradi moznega svercanja iPADa. Tudi americane bi lahko zanimalo zakaj ste kot slovenec prileteli direktno iz MUC.

Vidijo tudi, ce imate skupinski PNR (ce recimo kupis karto zase in za prijatelja, imata skupni PNR) in bodo zelo pozorni, ce bosta mejno kontrolo skusala opraviti vsak posebaj (ce letis skupaj je nekako sumljivo na se na meji locis)

Osebno sem bil prica (in to pred 9/11 ko je bila varnost napram sedanjosti navaden joke), da smo stali na ameriski meji v DCju ker je eden v skupini imel obleceno rdeco majico z napisom "STAHANOV" in na njej srp in kladivo. Seveda je na vprasalniku pred vstopom napisal da ne on in ne predniki niso sodelovali z nacisti in ne s komusti al nekaj podobnega... Pol ure smo cakali da je prisel ven iz sobice. Tko da te lahko zavrnejo tud ce si si slabo obrvi populil zjutraj.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
ce bi zda izolirali bi ti bil brezposeln (se vedno so gonilo tehnoloskega napredka pa ce si ti to priznas ali pa ne).

Sicer pa emigriraj v severno korejo. Vse tezave zahodnega sveta bodo pozabljene
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Kako zanimivo, kako moraš takoj na osebno raven vse spraviti, a ne Mahonč. Čim več brezposelnih v SLO!