zavarovalnica alianz

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Eeeee ti moj fika, posipaj se s pepelom pa gremo dalje. Pač ti te stvari ne ležijo, osnovnošolska goljufija zavarovalnice je pretežka operacija zate. A nič za to. Hvala bogu da je tako, če ne bi bilo, bi bila zavarovanja še dražja :valjamse: Se pa tolaži s tem da nisi edini, poznam celo par primerov ko so mojstri šli zaradi pikice lomit stekla, žaromete,ogledala in na koncu ugotovili da sploh nimajo te kombinacije zavarovane :fredi:
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Jaz lahko z lahkoto odgovorim!

Te zavarovalnice nikakor ne priporočam!
Imel škodni primer parkirišče - škoda mala, cca 400 evrov.
Sostanovalec je imel avto parkiran za menoj in mu je spodrsnila sklopka. Opraskal (minimalno) mi je zgornji del odbijača, tik nad tablico, razpoka na kromirani okrasni letvi nad odbijačem (sprednji del - Opel).

Zavarovalnica mi je odgovorila, da zavrača škodni primer!
Uveljavljal sem namreč parkirišče, saj sem hotel sosedu prihraniti strošek.

Razlog:
ugotavljamo, da vidne poškodbe sprednjega pvc odbijača in sprednje kromske letve maske niso nastale zaradi
neposrednega stika z neznanim vozilom ali neznanim predmetom, ko je predmet zavarovanja bil parkiran ali
stoječ, zato niso podani pogoji za kritje škode na parkirišču skladno s Pogoji zavarovanja motornih vozil in vodnik
skozi storitve (SI-102-0120; v nadaljevanju: Pogoji), ki so sestavni del cit. Police.


Hecno je, da trdijo, da ni bilo trka, ko sem ga videl na lastne oči!

Čisti prevaranti!

Čestitam!

hotel sem ogoljufati svojo zavarovalnico in sedaj bom njih potunkal kako so grdi... ker mi ni uspelo :valjamse::valjamse::valjamse:


1612507472681.png


In verjetno bi bilo pri drugih zavarovalnicah enak odgovor, kajti folk poizkuša na parkirišče prijavit kakršno koli poškodbo, nekateri
nevede ker ne razumejo definicije, drugi pa zelo vede... In upajo da bo zavarovalnica naivno vse požegnala...

Kakor si opisal poškodbo, da je zaradi trka počila samo okrasna letvica, nobenih odrgnin na odbijaču ki bi nakazovale trk z drugim
vozilo ampak verjetno odrgnine od obrabe... kar nakazuje, da za to poškodbo ni dokazila, da jo je povzročilo drugo vozilo.

Bodita "Kinga" in z sosedom skupaj napišeta izjavo, kako se je godilo in dokažeta da je bil stik z drugim vozil, dokažita zavarovalnici
da je prišlo do krivice!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.542
36
48
44
Pa saj najbrž ni na prijavi napisal da mu je sosed ruknil avto. Skoraj sigurno ni bilo napisano tako, da bi bilo moč iz prijave razbrati, da dejansko ve kdo mu je avto ruknil. Torej, če to izvzamemo ven, in sklepamo da zavarovalnica nima pojma, je res hecno, da moraš dokazovati, da je to bilo res neko vozilo.

Običajno so take poškodbe na mejnih mestih kar tricky. Na zavarovalnico najbrž pride svega i svašta prijav, potem je pa treba ločit zrno od plevela.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Napisal je, da mu je minimalno opraskal plastični odbijač in da je škode ca. 400€. Kaj je od zavarovalnice pričakoval, da mu bodo zaradi praskice menjali pol karoserije? Ne vem, če ta avto sploh vozi ali ga samo občuduje, toda verjetno bo doživel srčni udar, ko mu bo kak odbiti kamenček poškodoval lak na karoseriji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Meni je zanimivo, da je on želel prišparati sosedu stroške, medtem ko gre sebi delati slabši škodni rezultat. To pomeni, da bo zavarovalna premija višja pri naslednjem sklepanju. Ko jebe soseda, naj da iz svoje odgovornosti in čao Miki. Tale zgodba itak smrdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey