zavarovalnica alianz

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
zdravo!
Na tv sem opazil reklamo za zavarovalnico alianz.

ker mi je tudi agent ponudil to moznost, ki je pri polnem kasku malo cenejsa od ostalih zavarovalnic, sem bil skepticen, ce je tako zavarovanje ok.

razlozil mi je tudi, da so od novembra naprej v sloveniji, da so bli pred parimi leti tudi v sloveniji ampak preko madzarske in da tisto ni laufalo, zdej so pa na drugacen nacin resli in da zdej laufa zadeva kot mora.

imate kake izkusnje s to zavarovalnico?
rad bi sam, da v primeru skodnega dogodka postopajo korektno, da ni potem izmotavanja ven na drobni tisk. slo se bo pa za avto zavarovanje max.

torej zanima me pros and cons.

hvala in lp.
 

potovalec

Zelenc'
17. sep 2018
27
3
3
ne vem če ti moj odgovor kaj prav pride, morda pa le - jaz imam prek njih (prek operaterja) zavarovan mobilni telefon. ob poškodbi so zamenjali ekran ki se je zaradi moje štoravosti zdrobil in telefon je kot nov. je pa res, da sem čakal kakšen mesec dni.
v glavnem, jaz imam dobro izkušnjo.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Na telefon z novim ekranom. Imel enako izkušnjo. Pač aparat gre na pregled na Allianz potem ga pošljejo na servis za menjavo ekrana. Je odvisno ali imajo gužvo ali ne. Sem pa dobil še boljši nadomestni aparat, medtem ko je bil moj na zavarovalnici.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Allianz je v svetovnem merilu zelo mocna zavarovalnica. Teh par let nazaj je krepko cez 10 let, takrat z zivljenjskimi policami, katere so se danes ene boljsih

zdravo!
Na tv sem opazil reklamo za zavarovalnico alianz.

ker mi je tudi agent ponudil to moznost, ki je pri polnem kasku malo cenejsa od ostalih zavarovalnic, sem bil skepticen, ce je tako zavarovanje ok.

razlozil mi je tudi, da so od novembra naprej v sloveniji, da so bli pred parimi leti tudi v sloveniji ampak preko madzarske in da tisto ni laufalo, zdej so pa na drugacen nacin resli in da zdej laufa zadeva kot mora.

imate kake izkusnje s to zavarovalnico?
rad bi sam, da v primeru skodnega dogodka postopajo korektno, da ni potem izmotavanja ven na drobni tisk. slo se bo pa za avto zavarovanje max.

torej zanima me pros and cons.

hvala in lp.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Malo jih vprasaj, s koliki servisi imajo sklenjene pogodbe za popravili vozil. Moj sosed je imal z njimi zelo slabe izkusnje, ko je prislo do skodnega primera. Neverjetna birokracija v primerjavi z slovenskimi zavarovalnicami.

V svetovnem merilu je Allianz res brand, pri nas pa (zaenkrat) nic ne pomeni. Glede na to, da je sedaj, ko je Allianz voden v Sloveniji iz Hrvaske s strani istih zaposlenih, kot je bil prej iz Madtarske tudi ne verjamem, da bo kaj boljse.

Velikost zavarovalnice ne pomeni kaj dosti. Tudi ERGO se umika iz cele regije.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ne vem kaj še zapenjate za te pogodbe z izvajalci to je Balkanska pogruntavščina.

Zavarovalnica ima da oceni škodo in izplača odškodnino v denarju. (tudi premijo si plačal z denarjem mar ne?)

Potem pa ni majstra ki bi se branil denarja.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Ne vem kaj še zapenjate za te pogodbe z izvajalci to je Balkanska pogruntavščina.

Zavarovalnica ima da oceni škodo in izplača odškodnino v denarju. (tudi premijo si plačal z denarjem mar ne?)

Potem pa ni majstra ki bi se branil denarja.

Zavarovalnica ti ne bo kar tako izplačala denarja. Če že z visokim odbitni in brez DDV. Tega te zavarovalnice izogibajo (upravičeno), ker se z izplačilom škode brez popravila vozila (in kasneje popravilo pod kozolcem) spodbuja trg z rabljenimi (ukradenimi) rezervnimi deli.

In tudi ni tvoja ultimativna pravica, da dobiš denar in ne popravilo vozila. Načelo zavarovalnice je, da mora zavarovalnica poskrbeti, da se stanje poškodovanega vozila povrne v stanje pred poškodbo pri čemer zavarovanec ne sme biti na slabšem niti na boljšem, kot pred nastankom škodnega primera.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in AvtoFun

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
danes mi je agent naredil na Allianz, ao/ao+/kasko max , cena super, ( pa on ima poleg tega tudi druge zavarovalnice cez) in sem vekslal v tem primeru - tako da gremo probat :)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
danes mi je agent naredil na Allianz, ao/ao+/kasko max , cena super, ( pa on ima poleg tega tudi druge zavarovalnice cez) in sem vekslal v tem primeru - tako da gremo probat :)

Nekaj se zavedaj. Kakovost zavarovalnice se oceni takrat, ko pride do škodnega primera. In ne po prijaznosti zavarovalniškega agenta ali ceni, ki je včasih tudi odraz želje agenta, da ti polico proda in pri tem zanemari ustrezno kritje.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
ja se zavedam tega, pa vseeno mi je to kolega in ne nebi mi naredil če nebi sam vedel zakaj, vedno imam druge opcije znotraj njega na voljo - drugo me ne zanima - o skodi oz težavah v naprej nisem nikoli razmišljal pa tudi sedaj ne bom, kritje je pa MAX kar pomeni vse kar je mozno trenutno pri njih...

ampak kot receno, samo mojih 5c ker je ravno prilika in odprta tema :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
ja se zavedam tega, pa vseeno mi je to kolega in ne nebi mi naredil če nebi sam vedel zakaj, vedno imam druge opcije znotraj njega na voljo - drugo me ne zanima - o skodi oz težavah v naprej nisem nikoli razmišljal pa tudi sedaj ne bom, kritje je pa MAX kar pomeni vse kar je mozno trenutno pri njih...

ampak kot receno, samo mojih 5c ker je ravno prilika in odprta tema :)
Kje so cenitve, pa kje lahko popravljaš?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
sem zavaroval pri alllianz in sicer max produkt. upam, da mi ne bo treba koristi njihovih uslug, če pa že, pa upam, da bodo korektni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Za prvo leto te ne rabi biti strah da ne bodo korektni, na začetku so vsi korektni, konec koncev si morajo narediti dobro ime. Kako pa bo v prihodnje pa vprašanje.
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Jaz imam v kratkem podaljšanje registracije in zavarovanja, pa mi je ena od zavarovalnih agencij tudi ponudila Allianz zavarovalnico, cena je sicer ugodna za MAX paket (malo manj kot trenutno plačujem pri Savi), ampak mene bolj moti to, da je odbitna franšiza 200 EUR. Če jaz potem tole prav razumem, za primer; prileti mi kamen v steklo, peljem avto na menjavo stekla, strošek nove šipe + delo je 350 EUR, od tega moram 200 EUR odkartati sam, ostalo plača zavarovalnica?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Imaš kje na voljo pogoje, da ti lažje komentiramo? Spletno stran so namreč komplet zbrisali in dali gor samo obvestilo, da so ukinili slovensko podružnico in se vse ureja prek Madžarske.