Zatemnitev programov pri T-2 in Telemachu

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Ker nobena od slovenskih TV ni prenašala svetovnega prvenstva v rokometu sem pričakoval, da bodo pustili HRT pri miru. Verjel sem njihovim odgovorom glede zatemnitev F1 na HRT, ORF... in bil prepričan da so za to krive tuje TV hiše. Pisal sem na HRT in dobil naslednji odgovor.
...........................................................................................................................................................

Poštovani,


zahvaljujemo na pismu za Hrvatsku radioteleviziju kao i na želji da pratite naš program. Cijenimo što svoje pretplatničke obveze prema kabeloperateru uredno podmirujete, međutim to sa HRT programom nema nikakvih dodirnih točaka. Kako HRT ima prava emitiranja sportskih sadržaja u okviru HTV2 programa jedino na teritoriju RH, kabeloperateri u Sloveniji, temeljem potpisanog ugovora o reguliranju TV prava dužni su zatamniti svaki sportski sadržaj u sklopu HTV2 programa i time štititi vlasnička prava treæe strane (vlasnika programa koji na primjer HRT emitira). Svi kabeloperateri, koji plaæaju naknadu za program predstavniku, preko istog dobiju legalnu moguænost reemitiranja ukupnog (integralnog) HRT programa u svojim mrežama dok u suprotnom mogu reemitirati jedino nekodirani ( free to air ) segment HRT programa.

Svaki pa i Vaš kabeloperater dužan je osigurati moguænost praæenja programa koji naplaæuje.


Ovime potvrđujemo da HRT putem satelita korektno emitira program i da Vaš problem nije uzrokovan kvalitetom emitiranja HRT signala.


Nadamo se da æe vam ove informacije pomoæi.


Srdačan pozdrav




Ana Sršen
HRT - Korporativne komunikacije
Ured za odnose s javnošæu
Prisavlje 3, 10 000 Zagreb
Tel: 385 1 634 4486
Mob: 385 91 634 8975
Fax: 385 1 634 3636
mail: ana.srsen@hrt.hr
.......................................................................................................................................

Seveda plačujem naročnino T-2, ki ni tako majhna(40€) in še Telemach-u mal manj(16€), ki je še na navadnem kablu. Mene ne zanimajo odnosi na relaciji HRT- slovenski operateri ampak odnos slovenskih operaterjev kabelskih ali IPTV- slovenski naročniki. V odgovoru, ki sem ga copy-paste lepo piše da HRT nima prste vmes. Slovenski operaterji zaradi večjega zaslužka zatemnijo programe in z tem pokradejo nas naročnike. Pisal sem na T-2 in Telemach... seveda odgovorov ni!

Zaradi vsega kar se odgaja me zanima. Kakšne so vaše izkušnje z ostalimi operaterji? Ali tudi oni zatemnio ostale programe? Sprašujem ker si želim te tatove zamenjati. Hvala za odgovore.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
na amisu in siolu ni bilo teh težav.na t2 pri starših pa je bila tema
bonk.gif


je.beš take operaterje
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
"Slovenski operaterji zaradi večjega zaslužka zatemnijo programe in z tem pokradejo nas naročnike."
Kaj naj bi imeli slo operaterji od zatemnjevanja? Razen dodatnega dela / stroškov?

V kolikor se predvaja ista stvar na SLO kanalu, so potem to dodatni penezi od reklam, saj je tako večja gledanost
grims-1.gif

Je pa zelo velik problem, če zatemnijo rokomet, katerega ne predvaja SLO operater, ampak pustijo recimo nogomet, kakor se je recimo dogajalo na tem zadnjem svetovnem rokometu. Pravico je imel se mi zdi da Š1, predvajal je eno izmed tekem po svojem izboru to je OK, ampak nemore pa operater zatemniti druge tekme, katera ta Š1 ni predvajal in mi posledično vsiljeval nogomet.

Kaj koj *urac potem plačujemo, če ne moremo od skoraj sedmih športnih programov, katere posedujemo ponavadi, si ogledati ene normalne rokometne tekme iz svetovnega prvenstva, ampak moram uporabiti comp.

Če se bo to še nadaljevalo, si bom sam primoran napeljat TV programe na TV preko compa, seveda vse od kodirano, pa naj nato svoji teti temnijo sliko, brez da bi nadomestili isto.

Drugače isto sem zasledil in na Siolu in na Telemachu.
 

pikovit

Pripravnik
3. feb 2008
402
2
16
52
kamnik
Saj rokomet je bil prenašan v Sloveniji-mislim da na šport tv.Tudi pri meni(kks-kamnik je bila HRT2 v času tekem zatemnjena).
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik 1980 pravi:
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
"Slovenski operaterji zaradi večjega zaslužka zatemnijo programe in z tem pokradejo nas naročnike."
Kaj naj bi imeli slo operaterji od zatemnjevanja? Razen dodatnega dela / stroškov?

V kolikor se predvaja ista stvar na SLO kanalu, so potem to dodatni penezi od reklam, saj je tako večja gledanost
grims-1.gif
In kaj imajo slo operaterji veze z denarjem za oglaševanje na slovenskih televizijah?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
da ti prilimamo direktivo od ZASAZ-a?

SAZAS...
grims-1.gif
Me ne zanimajo to sem nekako tudi napisal v mojem dokaj razumljivem postu. Zanima me le to, da dobim tisto kar sem plačal.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Seveda plačujem naročnino T-2, ki ni tako majhna(40€) in še Telemach-u mal manj(16€), ki je še na navadnem kablu. Mene ne zanimajo odnosi na relaciji HRT- slovenski operateri ampak odnos slovenskih operaterjev kabelskih ali IPTV- slovenski naročniki. V odgovoru, ki sem ga copy-paste lepo piše da HRT nima prste vmes. Slovenski operaterji zaradi večjega zaslužka zatemnijo programe in z tem pokradejo nas naročnike. Pisal sem na T-2 in Telemach... seveda odgovorov ni!

Zaradi vsega kar se odgaja me zanima. Kakšne so vaše izkušnje z ostalimi operaterji? Ali tudi oni zatemnio ostale programe? Sprašujem ker si želim te tatove zamenjati. Hvala za odgovore.

Zgleda tvoja hrvaščina ni najboljša, ker nikjer ne piše, da bo imel slovenski operater večji zaslužek, če bo program zatemnil. Piše to, kar je že dolgo znano - HRT kupi pravice za prenos tekem na območju Hrvaške (s tem organizator prepreči, da bi posledično tekme gledali v drugih državah in prisilijo TV hiše v ostalih državah, da kupijo svoje pravice) in o tem obvestijo operaterje v ostalih državah. Po pravilih bi morali nato vsi operaterji program zatemnit, zakaj nekateri to niso naredili ne vem. Vsekakor pa to ne pomeni, da te je tvoj operater opeharil (ali da ni plačal HRT-ju za dovoljenje prenosa - kaj takega namreč ne obstaja).
 

pikovit

Pripravnik
3. feb 2008
402
2
16
52
kamnik
HRT ali katera koli druga televizija kupi tudi pravice za filme,nadaljevanke itd pa to ni blokirano na kabelski-razen če se ne motim je bila šeherezada na hayatu po zahtevi pinka
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik pikovit pravi:
Saj rokomet je bil prenašan v Sloveniji-mislim da na šport tv.Tudi pri meni(kks-kamnik je bila HRT2 v času tekem zatemnjena).

Žal ne! Imam ŠportTV in večinoma ni bilo tekem. Bo treba ostale operaterje poklicati pa mal informacij pobrat o zatemnitvah. F1 sem spremljal na RTL ker sta me una dva bebca iz POPTV spravljala v obup... Baje se Mirza vrača. Tolk me je živciral zdaj ga pa prav pogrešam. ULALA, pa komentarji o prijatelcah voznikov itnitn
 

pikovit

Pripravnik
3. feb 2008
402
2
16
52
kamnik
Potem je bila pa na sportklubu-Jaz imam Š1,Š2,sportklub in sportklub+-to so vsi v slovenščini,sam ne vem na katerem sem gledal rokomet...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Seveda plačujem naročnino T-2, ki ni tako majhna(40€) in še Telemach-u mal manj(16€), ki je še na navadnem kablu. Mene ne zanimajo odnosi na relaciji HRT- slovenski operateri ampak odnos slovenskih operaterjev kabelskih ali IPTV- slovenski naročniki. V odgovoru, ki sem ga copy-paste lepo piše da HRT nima prste vmes. Slovenski operaterji zaradi večjega zaslužka zatemnijo programe in z tem pokradejo nas naročnike. Pisal sem na T-2 in Telemach... seveda odgovorov ni!

Zaradi vsega kar se odgaja me zanima. Kakšne so vaše izkušnje z ostalimi operaterji? Ali tudi oni zatemnio ostale programe? Sprašujem ker si želim te tatove zamenjati. Hvala za odgovore.

Zgleda tvoja hrvaščina ni najboljša, ker nikjer ne piše, da bo imel slovenski operater večji zaslužek, če bo program zatemnil. Piše to, kar je že dolgo znano - HRT kupi pravice za prenos tekem na območju Hrvaške (s tem organizator prepreči, da bi posledično tekme gledali v drugih državah in prisilijo TV hiše v ostalih državah, da kupijo svoje pravice) in o tem obvestijo operaterje v ostalih državah. Po pravilih bi morali nato vsi operaterji program zatemnit, zakaj nekateri to niso naredili ne vem. Vsekakor pa to ne pomeni, da te je tvoj operater opeharil (ali da ni plačal HRT-ju za dovoljenje prenosa - kaj takega namreč ne obstaja).

Beri cel odgovor. "Svaki pa i Vaš kabeloperater dužan je osigurati moguænost praæenja programa koji naplaæuje."

Verjemi s hrvaščino nimam težav. Je prvi jezik, ki sem se ga naučil v življenju
grims-1.gif
Slovenščina je prišla na vrsto leta 1993 po angleščini in italijanščini.
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik pikovit pravi:
Saj rokomet je bil prenašan v Sloveniji-mislim da na šport tv.Tudi pri meni(kks-kamnik je bila HRT2 v času tekem zatemnjena).

Bil je, vendar ne vse tekme
wink-1.gif
.

HTV je predvajal vse tekme, če se ne motim.

Lp.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Citat:
Uporabnik 1980 pravi:
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
"Slovenski operaterji zaradi večjega zaslužka zatemnijo programe in z tem pokradejo nas naročnike."
Kaj naj bi imeli slo operaterji od zatemnjevanja? Razen dodatnega dela / stroškov?

V kolikor se predvaja ista stvar na SLO kanalu, so potem to dodatni penezi od reklam, saj je tako večja gledanost
grims-1.gif
In kaj imajo slo operaterji veze z denarjem za oglaševanje na slovenskih televizijah?

......................................................................
"Slovenski operaterji zaradi večjega zaslužka zatemnijo programe in z tem pokradejo nas naročnike."
.....................................................................

Zaradi neplačevanja njihovih obveznosti do HRT niso pustili odprt ta program. Pa ne verjamem, da so te obveznosti bile takšne, da jih njihov "skromni" proračun ne prenese. Zato se odločajo za zatemnitev mi pa plačujemo vse programe.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Ok. Če ti bo kaj lažje. Neplačevanja obveznosti do nosilca pravic. Pa če je to pakistanska tv. A je to pomembno??? Pomembno je, da plačujemo program, ki ga ni!
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Sam kaksne.
bonk.gif


Kabelski in drugi operaterji imajo z zatemnitvami same stroske. Stroske imajo pa tudi z nezadovoljnimi strankami, ki klicejo na centre za pomoc narocnikom.

Operaterjem je najlepse pustiti vse vklopljeno. Potem pa dobijo izredni inspekcijski nadzor
smile-1.gif


Posamezne tuje TV hise zakupijo dolocene avtoprske pravice za svojo drzavo, torej v drugo drzavo NE SMEJO emitirati. As simple as that. Kdo dejansko ukaze zatemnitev potemtakem sploh ni vazno.