SAT in DVB-T mpeg4 spr. -CTECH 5000 HD Combo

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Ne vem, če se je o sprejemniku ClarkeTech HD5000 Combo DVB-T/S HD že kaj pisalo. Sam ga imam že več kot en mesec in nanj tudi priključen trdi disk, ker je potem ta naprava tudi snemalnik TV programa.

Z njim odlično sprejemam:
- cca 30 satelitov
- digitalne TV programe iz Krvavca (SLO1, SLO2 in TV Parlament/Koper) po standardu MPEG4
- digitalne programe iz Avstije (ORF in ATV) po standardu MPEG2
- snemam TV program,
- programe urejam na PCju in jih preko USB ključka ali kabla prenesašam v sprejemnik in obratno
- kode za ****** najdem na internetu in jih enostavno preko USB ključka naložim v sprejemnik

Še nekaj izkušenj:
Občasno mi nagaja z zaznavo trdega diska, če ga izklopim in vklopim nazaj. Sedaj sprejemnik najprej ugasnem in takrat vklapljam ali izklapljam HDD.

TV program in Krvavca je včasih negledljiv. Moč signala je 90%, vendar ni kvaliteten signal. Verjetno je to zaradi testnega obdobja in sploh ni kriv moj sprejemnik. Z avstrijskimi programi ni nikoli težave.

Vsekakor sem ZELO zadovoljen in bi rad slišal izkušnje drugih. Morda tega še nobeden nima, ker sem bil med prvimi kupci v podjetju SAT CONTROL, ki ta sprejemnik (ali komplet s SAT anteno) prodaja.
173849-C-Tech-5000C.jpg
 

Priponke

  • 173849-C-Tech-5000C.jpg
    173849-C-Tech-5000C.jpg
    9,8 KB · Ogledi: 314

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
no da kr tle uprašam da ne odpiram nove teme, a mogoče obstaja pcmcia dvb-t mpeg4 kartica za televizor. namreč doma imam sony bravia lcd tv k ma režo za pcmcia kartico. ker vgrajen ima dvb-t mpeg2 sam to mi nč ne pomaga k slovenija oddaja v mpeg4.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik ufm pravi:
Z njim odlično sprejemam:
- cca 30 satelitov
- digitalne TV programe iz Krvavca (SLO1, SLO2 in TV Parlament/Koper) po standardu MPEG4
- digitalne programe iz Avstije (ORF in ATV) po standardu MPEG2
Potem imas 30 LNB-jev ali kako? Sorry, to mi ni jasno
rolleyes-1.gif
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Ja imam motor in anteno, ki sta še od prej. Sedanji sprejemnik podpira standarde za motor, kot jih je imel prejšnji, da tega sploh ni bilo potrebno menjat.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Nisi napisal koliko stane ta zadeva.
Koliko kodirnih sistemov obvlada.
confused-1.gif

Je cenejši od Humaxa?
Jaz imam dva Victory sprejemnika, na eno anteno, in dva twin LNB-ja (270 evrov, za informacijo).
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Stane 360 EUR (nekaj takega). Koliko kodirnih sistemov oblada ne vem, niti ne vem cene drugih sprejemnikov.

Ali lahko pošlješ kak link za Victory sprejemnik, da ga bolje spoznam?
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Zgoraj sem napisal, da mi nagaja sprejem digitalnega programa s Krvavca na kanalu 37. Ugotovil sem razlog in težavo odpravil.

Imam T2 Televizijo in iz Amino sprejemnika ssem imel speljan RF signal na kanalu 38 do CTech 5000 HD Combo in nato na TV. Ker sta kanala 37 in 38 tako zelo skupaj je torej Amino motil CTech sprejemnik. Čim sem Aminota ugasnil, je bilo vse OK. Sedaj sem zamenjal vrstni red priključitve in vse deluje super.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
No vidim, da si že našo vzrok za težavo tak, da na firmi nebom težil. Meli smo pa problem na pohorju z črpalko za hlajenje (tudi grundfos in to kar bi mogo bit) pa je vgašal odajnik.