Zaščitno steklo za Samsung

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Za 22 in 23 ultra nabavil enga kitajca in ne dela fingerprint.
Gledam pri lokalcu, ima nekaj, vendar se vidi krogec, kjer je senzor na zaslonu. Malo mi je motece.

Ali obstaja steklo brez krogca in da dela fingerprint senzor?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Eno vprašanje, samo res... zakaj tiščite gor te Tempered Glasse? Da nebi bila na steklu kakšna mikro praskica ki je vidna na soncu in da boste pri 2 leti staren ko ga boste prodajali dobili morda 15€ več ali dejansko lomite ekrane in jih imate kot tovrstno zaščito? Jaz teh stekel ne uporabljam že od takrat ko je začel Samsung delati ukrivljene (verjetno S6?) ekrane in mi ga še ni uspelo zlomiti, pa je mesečno sigurno XY krat na tleh. Je pa res da je zato v bumperju.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Eno vprašanje, samo res... zakaj tiščite gor te Tempered Glasse? Da nebi bila na steklu kakšna mikro praskica ki je vidna na soncu in da boste pri 2 leti staren ko ga boste prodajali dobili morda 15€ več ali dejansko lomite ekrane in jih imate kot tovrstno zaščito? Jaz teh stekel ne uporabljam že od takrat ko je začel Samsung delati ukrivljene (verjetno S6?) ekrane in mi ga še ni uspelo zlomiti, pa je mesečno sigurno XY krat na tleh. Je pa res da je zato v bumperju.
Nima smisla razlagat. Tak kot je enim avto od A do B, je drugim vse... kdo koga (ne)razume pa nima smisla, da se bockamo ;)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Jst pa tega z krogcem iščem, kje si to našel?
Jaz sem ga gledal v lokalni trgovini. Je pa ta firma. Pa črn rob ima okol. Mi ga je odprl in pokazal, dal na telefon, rob ni moteč. Krogec me je pa motil.

Pa nalepi se brez lepila. Samo polozis na telefon in se zgodi carovnija...

 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Men je bil predlagan ta, nisem ga še naročil, ker sem (še) preškrt da bi plačal 12€ za poštnino... :rolleyes:


Da prstni odtis dobro dela, predlagajo da za isti prst narediš še dodatno shranitev...
Spigen bi moral bit ok.

Jaz sedaj gledam tega dom glass. Na yt sem pogledal dva videa. Nima krogca, senzor dela...
 

makedonc

Pripravnik
4. okt 2007
141
5
18
Jaz sem ga gledal v lokalni trgovini. Je pa ta firma. Pa črn rob ima okol. Mi ga je odprl in pokazal, dal na telefon, rob ni moteč. Krogec me je pa motil.

Pa nalepi se brez lepila. Samo polozis na telefon in se zgodi carovnija...

Sam to na za 22 ultra
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Nima smisla razlagat. Tak kot je enim avto od A do B, je drugim vse... kdo koga (ne)razume pa nima smisla, da se bockamo ;)

Nisi me razumel, nisem hotel nikogar zbadati. Sem to tudi sam počel 10let+ nazaj ko so bili ekrani ravni, dobil si set teh stekel za nekaj €. Odkar pa so začeli delati zaobljene ekrane pa je to izgledalo nikakvo, na robih se je začelo odlepovat, stekla niso bila več edge to edge, trpel je odtis, vidljivost itd.. Pa sem opustil. Zato vprašam kaj odtehta to početje dandanes.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Nisi me razumel, nisem hotel nikogar zbadati. Sem to tudi sam počel 10let+ nazaj ko so bili ekrani ravni, dobil si set teh stekel za nekaj €. Odkar pa so začeli delati zaobljene ekrane pa je to izgledalo nikakvo, na robih se je začelo odlepovat, stekla niso bila več edge to edge, trpel je odtis, vidljivost itd.. Pa sem opustil. Zato vprašam kaj odtehta to početje dandanes.
Z vidljivostjo in občutljivostjo nisem nikoli imel težav. Res se pa na note 9 zelo hitro odlepi po robovih. Ker je s23 manj zaobljen, upam, da bo boljše držal.

Po eni strani te razumem, ali gledam kako praskico ali pa gledam odlepljen rob... psihološko mi je verjetno lažje gledat rob, ker vem, da ne bom razbil original stekla:sprasujemse::rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun