Subliminalno sporočilo (manipuliranje)

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Včeraj zvečer sem na kavču malce zadremal in sem imel slučajno prižgano na Discovery Channelu in se zbudim, ter gledam neko oddajo (ne spomnem se točno, zakaj se je šlo), bilo pa je po 21 uri. Zdej gledam spored in so bile naslednje oddaje:

- Neverjetno preživetje: Sky Islands, Arizona
-Smrtonosna pripadnost: Mormonski umori
-Kaj se je zgodilo po tem?

Mislim, da je bolj verjetno, da je bilo med 22 in 23 uro. No in gledam in se za delček sekunde pojavi neka črnobela slika, v bistvu sem zaznal, da je bila slika, vendar je tako hitro izginila, da nisem vedel, kaj prikazuje, sem pa si zapomnil obliko linij. No, sem pač mislil, da so pri montaži oddaje kaj zajebali in nakar se recimo čez 10 minut zopet pojavi ta slika. Ker vem, kaj delajo s podzavestjo, me zanima, če mi lahko pomagate priti do te oddaje, da si jo ponovno ogledam in ustavim v trenutku (verjetno bom moral s kakim programom, ki gre frame po frame) ko se ta slika pojavi, saj me zanima, kakšno je sporočilo. Sanjal 100% nisem, ker sem po drugem blisku takoj zamenjal program. Prosim, da se vzdržite komentarjev, da se mi bliska, ker sem kaj skadil in podobno, ker sem bil trezen in brez opijatov, hehe.
Tukaj pa je še link do obrazložitve, če kdo ne ve, da to obstaja
http://www.skrivnosti-sveta.com/subliminalno-oglasevalsko-manipuliranje/
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Sem že zdavnaj gledal podobne oddaje o teh sporočilih, pa sem skeptičen, ker niso nikoli uspeli dokazati delovanje teh sporočil na ljudi. Seveda, če so bili sploh uporabljeni v filmih ipd. Podobno so govorili za nekatere pesmi, če jih zavrtiš nazaj, da imajo neka huda sporočila. Nič od tega se ni izkazalo za res.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Na 15min so ponavad reklame....

Lah je bla una za mind games..

Al pa una od haunted k se une scary oci pokazejo
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, ne, mene samo zanima, kako bi dobil to oddajo in si jo še enkrat pogledal, da vidim, kaj je bilo na sliki. Ker drugič, ko se je na čisto enak način prikazala, so se mi kar dlake naježile, ker je bil obris slike popolnoma isti, kot pri prvem prikazu in bila je črnobela, tako, da je še bolj izstopalo.
Bilo je med oddajo in ne med reklamami.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Na 15min so ponavad reklame....

Lah je bla una za mind games..

Al pa una od haunted k se une scary oci pokazejo
smile-1.gif

Pomoje eno od teh dveh ja. Podzavestno sporočilo so tudi pri enem delu Brainiacov uporabili (so pa na to opozorili vnaprej, drugače ni dovoljeno).
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Škoda, da sem šele danes opazil tole, imam namreč paket, ki omogoča ponovno predvajanje do 48 ur nazaj. Tole je pa že 3 dni staro.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
ta film je bil pred nedavnim na TVS 2 ...

poiščite ga.

Gledal tole slučajno, neki attention whores gredo z lupo čez vse reklame in iščejo kurce in mrliške glave. Krneki.
Kot da je tako težko dati nago babo na reklamo, jo je treba skrivat, pa kaj še.