Zakonsko določena najdaljša dopustna čakalna doba

Oakey

Majstr
3. feb 2016
848
502
93
Iščem si fizioterapevtsko obravnavo z napotnico HITRO, v moji bližnji okolici (npr. do radija 20km) ni nobene ustanove, ki bi me lahko vzela prej kot pa šele maja naslednje leto, torej čez 7 mesecev.

Med informacijami vseh teh ambulant, ki nudijo to terapijo pa piše:

ČAKALNA DOBA:
Zakonsko določena najdaljša dopustna čakalna doba za posamezno vrsto zdravstvene storitve glede na stopnjo nujnosti je:

zelo hitro - 14 dni, hitro - 3 mesece, redno - 6 mesecev ( Pravilnik o naročanju in upravljanju čakalnih seznamov, 9.člen).

Na spletni strani NIJZ so objavljeni prvi prosti termini izvajalcev fizioterapije: https://cakalnedobe.ezdrav.si/

V primeru, da vaša fizioterapevtska obravnava ne zagotavlja čakalnih dob znotraj dopustnih, vam predlagamo izvedbo zdravstvene fizioterapevtske storitve pri drugem izvajalcu, ki zagotavlja čakalno dobo znotraj najdaljših dopustnih čakalnih dob. V kolikor se želite kljub temu vpisati pri nas, se strinjate s preseganjem najdaljše dopustne čakalne dobe.

Če gledam najbližjo ustanovo, ki bi mi lahko nudila to obravnavo znotraj 3 mesecev, je to ustanova, ki je oddaljena 40 km, torej 80 km v obe smeri.


Zanima me kaj sploh lahko naredim? Ali mi v tem primeru pripada povračilo potnih stroškov in kako bom lahko dokazoval, da na današnji dan res ni bilo bližje ustanove, ki bi me lahko vzela v zakonsko dopustnem času?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.168
1.442
113
Osebnega zdravnika vprašaj, on odobri potne stroške. Mislim pa, da moraš vsaj 3x v enem mesecu iti, da dobiš kaj nazaj. Pri nas je bilo lažje, ker bližje ni bilo ustrezne ustanove. To kar imaš ti je bolj zapleteno.