Zakintos

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
S punco nameravava v začetku julija na Zaktinos. Otoka načeloma ne poznava, nama pa je po slikah sodeč všeč. Želiva si predvsem lepih obvezno peščenih plaž in kakšnih skritih, do katerih se pelješ z najetim avtomobilom ali do katerih se da priti samo s čolnom, ker je drugače dostop nemogoč. Zakintos se mi zdi, da ustreza tem pogojem. Imava prav?
 

Primoz

Pripravnik
21. avg 2007
120
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
S punco nameravava v začetku julija na Zaktinos. Otoka načeloma ne poznava, nama pa je po slikah sodeč všeč. Želiva si predvsem lepih obvezno peščenih plaž in kakšnih skritih, do katerih se pelješ z najetim avtomobilom ali do katerih se da priti samo s čolnom, ker je drugače dostop nemogoč. Zakintos se mi zdi, da ustreza tem pogojem. Imava prav?

Kar se tice pescenih plaz in lepih zalivckov vse drzi, morata se pa zavedati, da je Laganas totalna ludnica.....je angleska "kolonija" in ne mores verjet kaj vse dozivis tam
bonk.gif


Lp Primoz
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Sej si lahko v zakintosu, ce je laganas prevec. Sicer pa smo lani imeli hotel na main party street pa ni blo panike, je pa res da balkonov nismo imel na cesto. Edina tecna zadeva so pijane budale, ki med siesto zbijajo z vrati, da spat ne mores.
tongue-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Sam še nisem bil na Zakintosu, ga je pa kolega (ki je bil pred tem še na Lefkadi in Kefaloniji) pokomentiral takole:
"Proti ostalim dvem relativno brezvezen otok s celim kupom pijanih angležev in eno rjasto ladjo na sicer lepi plaži."
Ne pa vzet za zihr, to ni zraslo na mojem zeljniku...
 

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Žalostno je, da sem tudi jaz slišal podobno... Torej priporočate kak drug grški otok, ki nima pijanih Britancev, pa vseeno lepe skrite plaže in je bolj miren?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Če ostanemo na tem koncu Grčije - jaz sem bil lani na Lefkadi in Kefaloniji (Zakintos sem izpustil ravno zaradi kolegovega komentarja), oba sta všečna, Kefalonija je bolj turistično razvita, ima neko svojo "dušo", Lefkada je manj razvita, posledično ima manjša mesta, slabše ceste, bolj prazne plaže in manj stvari za videt kot Kefalonija.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Pomoje je to kraj, če se ga hočeš res nafeštat.

Mi smo bili na maturancu, mislim da v Laganasu (nisem pa siguren). To je ena sama dolga ulica diskačev. Klub ob klubu, pred njimi pa pijani angleški najstniki, ki te vabijo notri in ponujajo vse mogoče stvari. Na trenutke so prav nadležni, vsakega pa tudi ne moreš nekam pošiljati.
smile-1.gif


grcija-13-9-18-9-2006-foto_4987750_4991300_4992311.jpg


Plaža je pa pač klasična peščena plaža, na vrhuncu sezone najbrž do zadnjega kotička nafilana. Meni osebno tale mivka ne ugaja.

grcija-13-9-18-9-2006-foto_4987750_4991300_4992326.jpg


Jaz z dekletom ne bi rinil sem. Se mi zdi preveč divje.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
S punco nameravava v začetku julija na Zaktinos. Otoka načeloma ne poznava, nama pa je po slikah sodeč všeč. Želiva si predvsem lepih obvezno peščenih plaž in kakšnih skritih, do katerih se pelješ z najetim avtomobilom ali do katerih se da priti samo s čolnom, ker je drugače dostop nemogoč. Zakintos se mi zdi, da ustreza tem pogojem. Imava prav?

Zakintos je zelo lep. Ne upoštevaj mnenja nesposobnežev, ki niso znali priti dlje od mestne plaže. Zakintos je možno s skuterjem, z avtom pa sploh, zelo lepo prepotovat in najti samotnejše kotičke. Narava je čudovita. Angleži se držijo le hot spotsov, kot so Laganas in njegova mestna plaža. Če vama zvečer žurerska scena ni po volji pojdita v Zakintos mesto, ki je bolj v stilu dalmacije pa to... Maš plaže z mivko, peskom, kamenčki, skalami, vse kar češ...
939130-9ee0re2.jpg
 

Priponke

  • 939130-9ee0re2.jpg
    939130-9ee0re2.jpg
    40 KB · Ogledi: 443
I

Izbrisan uporabnik #488

Kot so že povedali, Lefkas, Kefalonija, Zakinthos, to so otoki, ki so bolj obljudenim z dobro trajektno povezavo (Lefkas celo most) in zaradi tega je tam kar precej obljudenih plaž.

Na Lefkas ne bi šel, Zakinthos isto ne, zato sem se v tem delu odločil za Kefalonijo. Velik otok, ki ima par znanih komercialnih plaž, z avtom pa najdeš tudi bolj prazne ali samotne.

Vsepovsod kjer imaš najet avto lahko najdeš mirne plaže brez kričečih palčkov, tudi na Lefkasu in Zakinthosu kot so že zapisali.

Na takšne nabite komercialne plaže pa me sploh ne vleče.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
otok zakintos je zelo lep, laganas je ciganija, rent-a-car obvezen. plaze lepe, razen seveda tiste taglavne pri laganasu. zdaj pac odvisno kak tip si. mene je to motlo, jaz raje raziskujem otok. nasel plazico, kjer sva bla cist cist sama cez dan in sva si lahko posoncla riti brez problema itd.
evil.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Zakintos je super. Če vzameš skuter lahko vidiš res marsikaj, že v bližini laganasa je čisto druga scena. Res da je ogromno angležev, ampak če nisi nek ekstra živčen človek, te načeloma ne bi smel motit.

Drugače je pa tudi Kefalonija zelo lepa in vredna obiska.
lp
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Na Krfu si že bil? Imho zmaga pred Zakintosom za dopust s punco. Precej bolj ustreza tvojim željam.
wink-1.gif


@kloshar: ja, definitivno si bil v Laganasu, brez skrbi.
grin1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Možno, ne poznam iz prve roke.
smile-1.gif


Je pa precej dlje, ti Jonski otoki so toliko bolj simpatični ravno zaradi tega, ker so nam najbližje. Jaz, če bi izbiral, bi šel s punco sigurno na Krf, pa sem bil tam že dostikrat. Imaš:

- skrite plaže dostopne samo z ladjo
- peščene plaže (od recimo izredno poznanih Glyfade, in Sidarija, do precej nepoznanih tipa Perolouades, Ermones...)
- celotno območje Paleokastritse, s samostanom z izrednim razgledom na vrhu in trdnjavo Angelokastro nedaleč stran
- dvorec princese Sissy
- mesto Krf - izredno zgodovinsko močno (vplivi Benečanov, Francozov, Angležev...), polotok Kanoni (staro področje naselitve), Mišji otok...
- stara trdnjavo v mestu Krf (pirček ob chillioutu in razgled na mestne luči - priceless)
- žur po potrebi (mesto Krf, Ipsos...)
- potapljaška področja (Barbati, Kassiopi...)

Takole, na hitro iz glave. Otok je poleg tega zelo zelen in vsaj meni deluje precej bolj domače v primerjavi z golo skalo, ki je južneje vse bolj prisotna...
smile-1.gif