Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.617
113
Ni tolk problem v nesposobnosti vojske, kot v nesposobnosti politike, oziroma ustreza jim daljše krizno obdobje, nimajo pa sploh resnega namena zadeve urediti. Kriza jim paše zaradi gospodarstva in kazanja moči, vojska je pa itak spet biznis, je treba mal orožja in bomb ponucat, da se lahko proizvaja novo.

To je to kar se DANAŠNJEGA ČASA tiče. Marsikaj se da, če se hoče pa še več se ne da, če se noče ali pa če imaš kje pri vrhu kakšnega nesposobneža. Sama sposobnost ZDA vojske in orožja je pa zelo visoko in to je to, kar sem želel povedati s prejšnjimi posti.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.100
3.788
113
Ljubljana
hmpg.net
Če nisi funkcionalno nepismen, izgubljajo vojne, kjer ne podkupijo ali prepričajo lokalnega prebivalstva. Pa priznam, sam nisem tako pameten, to ugotavljajo sami. Nimajo dovolj vojakov, da bi to lahko naredili.

Afganistan - 21 stoletje?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.617
113
Prepričevanje ljudstva je faza, ki je za razf00kom lokalne vojske kar ZDA vojska lahko spelje. Poleg tega pa lahko vedno fuknejo atomsko pa čao miki. Ti pišeš o končni zmagi v vojni vključujoč preživele, jaz pa o radiranju. Mah, brezveze. Če do zdaj nisi dojel tudi vnaprej ne boš.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.100
3.788
113
Ljubljana
hmpg.net
Pred mnogo leti (40), je navaden klerik vrgel Američane ven iz Irana. Brez vojske. Tako da težko je koga razf00kat, če moraš cel folk.

PS. Do sedaj Iranci še niso delovali na tleh USA. Versko (prave vere) blaznih je pa že dovolj tam.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.777
5.704
113
Ko se mudi in moraš hitro narediti transparente.

down wiht usa.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.905
9.597
113
Ne bom ocenjeval kaj je prav in kaj ni, ampak Iranci imajo svoje milice po celi arabiji (nimam pojma zakaj), ampak očitno ce se povsod vtikajo, potem pač dobijo...enako pa usa, povsod se vtikajo pa dobijo. Mene zadeve ne čudijo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.341
5.663
113
Iraqi PM Adil Abdul-Mahdi: ''Hadj Soleimani was in Baghdad at my invitation. He was scheduled to visit me and carried a letter with him from the Iranian leadership on how to de-escalate tensions with Saudi Arabia.''


 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Ti vele strokovnjak. A je Iraška vlada že nagnala Američane? Sprašujem za vlado in ne za bluzi parlament...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Se posnetek iraskega PMja, ki potrdi prisotnost tega generala v Iraku. Dejansko je bil na mirovni diplomatski misiji. Americani pa ga zraketirajo na civilnem mednarodnem letaliscu, kar je ze samo po sebi vojni zlocin.

 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.742
6.669
113
Vse bolj se mi zdi, da so tale umor iranskega generala podtaknili Trumpu, kar njegovi... Trump je dopizdil skoraj vsem, razen raji, ki ga bo ponovno izvolila, kar seveda določenim ljudem nikakor ne odgovarja. Trudijo se ga odstraniti, vendar jim ne uspe. Če bodo v letošnjem letu počili Trumpa, imajo krivca (Iran) že znanega. Podobno je bilo s Kennedyem in 11.9. Na podlagi umora ameriškega predsednika, skupaj z NATO koalicijo, napadejo Iran in zgodba Iraka se ponovi.