Zakaj je toliko samskih žensk?

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Vse lepo in prav, dokler ne začnemo zamenjevati pojmov, ki niso zamenljivi. Kdaj za vraga se je feministkam druge generacije in zbujencem na splošno zapisalo enakost namesto enakopravnosti? Ker meni je običajno dovolj, da pogledam nekam proti sredini telesa, da opazim morfološke razlike. Tu imamo pa nekakšne doktorje znanosti tipa Barbara Rajgelj, ki so očitno slepi kot netopir, da tega ne opazijo. Celo na univerzah imamo nekakšne komisije za enakost med spoloma. Morda bi bilo treba pa vse te redne profesorje poslati nazaj v vrtec, da se naučijo ločiti med lulčkom in luliko. :nigladek:
Germanski narodi nimajo dveh ločenih besed. Mogoče je krivda google translate ;)
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
V primeru ločitve pa se finančno stanje moškega ne spremeni dosti, finančno stanje ženske pa se običajno poslabša
Za tole bi me pa resnično zanimal vir, glede na to, da ponavadi moški plačujejo "vsega boga".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Prej. Potem pa samo še preživnino, ki je minimalna, pa še tej se ogibajo in je nekateri ne plačujejo. Marsikdaj financira znotraj druzine vec za otroke, kot potem s prezivnino.

Od premozenj, ki se ga lahko deli, ponavadi nic ni. Place so za sproti. Ona vzame stanovanje in sama placuje kredo dalje. Na kruhbga pa ne more namazat. On gre drugam, lahko na bistveno manjse, kjer najemnina/kreda (njegov del) ne bo dosti razlicna kot dosedaj.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Prej. Potem pa samo še preživnino, ki je minimalna, pa še tej se ogibajo in je nekateri ne plačujejo
Aha, tudi če bi to držalo, je tisti del od prej kar za pozabiti? Kdor se izogiba, se ga toži. Marsikdo tudi ne želi financirati bivše, ker ve kako dela z denarjem. Lahko najdem enako puhle razloge, kot ti.
Ona vzame stanovanje in sama placuje kredo dalje.
Če vzame stanovanje, naj potem ona plača polovico že odplačanega. Ampak ne, to ponavadi ni zanimivo. Njej kar "pripada".
Na kruhbga pa ne more namazat
Moškemu je to seveda kar podarjeno...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Prej. Potem pa samo še preživnino, ki je minimalna, pa še tej se ogibajo in je nekateri ne plačujejo. Marsikdaj financira znotraj druzine vec za otroke, kot potem s prezivnino.

Od premozenj, ki se ga lahko deli, ponavadi nic ni. Place so za sproti. Ona vzame stanovanje in sama placuje kredo dalje. Na kruhbga pa ne more namazat. On gre drugam, lahko na bistveno manjse, kjer najemnina/kreda (njegov del) ne bo dosti razlicna kot dosedaj.

Eno hipotetično.
Kaj pa če skupno premoženje prodamo. Vsak poskrbi zase. Otrok (ali več njih) bo en teden pri njemu en teden pri njej z vsemi stroški in obveznostmi.

No, kdo se bo tukaj zbunil? ;)

PS: :oops: Se globoko opravičujem. V duhu trenutnega časa bi moral napisati spolno nedefinirano, torej pri staršu #1 in staršu #2 o_O
 
  • Haha
Reactions: ales85

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.788
113
kod Džej-Zija
Za deljeno skrbništvo morata biti oba starša. To pa zahteva dokaj normalne odnose in precej osebnostne zrelosti na obeh straneh. Kadar en starš dobi skrbništvo, pa mora drugi ponavadi plačevati preživnino za otroka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in BornSkeptic

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Ojej, bilo je vprašanje in jaz sem dala odgovor... Zakaj gre ženska finančno na slabše, moški pa ne. Običajno... Kako vi rešujete, bi reševali, ste rešili ali pa bi jaz, nima neke silne veze pri tem.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Kako se lahko moski izogne placevanju prezivnine? Ce ima sluzbo, bo placeval tako ali drugace. Ali bo placal sam ali bo rubilo sodisce. Z vsemi stroski zraven.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ojej, bilo je vprašanje in jaz sem dala odgovor... Zakaj gre ženska finančno na slabše, moški pa ne. Običajno... Kako vi rešujete, bi reševali, ste rešili ali pa bi jaz, nima neke silne veze pri tem.
Ne, ti si podala svoje mnenje, ne odgovor/razlog ali podala vir, ki bi izkazoval, ce to sploh drzi. Pa se tvoj odgovor ima en kup domnev.

Emancipirane zenske danes rade trdijo zgornje brez, da bi dejansko kaj podkrepile.

PS: tebe ne uvrscam med zgornje oziroma to ni napad nate ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Ebemtis... Zal sem v letih, ko se levo desno vse razhaja. Toliko resitev, kolikor zgodb. To je vse, kar sem pobrala in se naucila na to temo.

Eni so rešili oziroma se dogovorili, da samo gledas. V pozitivnem smislu. Pa se zmeraj otrok racun pobere. Ostali pa adijo pamet. In se mi ne smili ne eden, ne drug. Pa nobenemu ne dam prav, ker ni izgovora za skodo, ki jo delata. Sem zelo nepriljubljena v teh debatah, ker sem jako konzervativna. Moja odločitev za partnerja, moj problem, ni to za outsourcat mladicom.

P.s.
Ne mi zdaj spet z extremi tipa nasilnih pijancev za oceta in psihopatskih zadrogiranih mam. Zaradi tega je nastala moznost locitve in pobega in jo pozdravljam, ampak danes je pa, kot povsod, prislo do "zlorabe", ko se vsak s prevec cajta sam sebi smili...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Kako se lahko moski izogne placevanju prezivnine? Ce ima sluzbo, bo placeval tako ali drugace. Ali bo placal sam ali bo rubilo sodisce. Z vsemi stroski zraven.
Vsake toliko časa je kakšen post v skupinah od slovencev v tujini. Kako, bi zvedela kje dela moj mož v nemčiji etc....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Za deljeno skrbništvo morata biti oba starša. To pa zahteva dokaj normalne odnose in precej osebnostne zrelosti na obeh straneh. Kadar en starš dobi skrbništvo, pa mora drugi ponavadi plačevati preživnino za otroka.
Tako je bilo nekoč.
Dobi - prav bi bilo dosodi, saj sicer govorili o sporazumu in takšni, ki se sporazumejo, ne pridejo na sodišče.

Dandanes lahko sodišče tudi dosodi deljeno "skrbništvo". Temo se pravilno reče zaupa v vzgojo in skrb.
Ker prej je bilo v večini primerov, da se starš, ki je imel večje možnosti, da dobi polno "skrbništvo", seveda ni strinjal, s tem, da je skrbništvo deljeno.

Nič ponavadi. Preživnina za otroka je OBVEZA in se je ni možno odpovedat. Če si ga naredil, ga boš tudi preživljal, do polnoletnosti oz. konca šolanja.
Obstaja pa tudi preživnina za bivšega partnerja.



In vedno so otroci, tisti ki najbolj nastradajo!
Ostali udeleženci si zgolj merijo kdo ima daljšega :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in BornSkeptic

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Kaj ima ločevanje s samskimi ženskami? Po moje je tako kot pri denarju in vsem drugem, 1% si bo lastil vse. Enako je pri ženskah bi si mislil, vse bodo navalile na top 1% samcev, ostale pa se bodo morale zadovoljiti s podpovprečnimi 99% in živeti v nezadovoljstvu, ali pa biti samski. Ko še ni bilo interneta niso vedele kaj zamujajo če se odločile za lokalnega Boruta, ampak zdaj ko pa dobijo 100 ponudba na dan preko neta, pa je situacija drugačna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
Kaj ima ločevanje s samskimi ženskami? Po moje je tako kot pri denarju in vsem drugem, 1% si bo lastil vse. Enako je pri ženskah bi si mislil, vse bodo navalile na top 1% samcev, ostale pa se bodo morale zadovoljiti s podpovprečnimi 99% in živeti v nezadovoljstvu, ali pa biti samski. Ko še ni bilo interneta niso vedele kaj zamujajo če se odločile za lokalnega Boruta, ampak zdaj ko pa dobijo 100 ponudba na dan preko neta, pa je situacija drugačna.
Princev je malo konjev pa dost :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in ales85