Zadar okolica-najlepše plaže

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Za vikend planiramo motoristični izlet do Zadra. Ker imamo v soboto cel dan čas za pohajkovanja me zanima, kje v okolici Zadra so najlepše plaže za kopanje. Okolica pomeni do 120-130km od Zadra. Zaenkrat mi je všeč Rogoznica, mogoče tudi kaj v okolici Šibenika...
confused-1.gif


Kaj priporočate?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če si že v Zadru in imaš cel dan... na trajekt in na Pašman,...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Tole je kakih 15km J od Šibenika. Kako se reče kraju nimam pojma, okolica pa je
zmaga.gif
Plaža sicer ni prodnata in na njej ali v vodi ne boš uganjal norčij z žogo ipd., za vse ostalo pa je idila. Čista, globoka voda, dovolj sence, gozidček, skale ob vodi...

V glavnem nekaj preden cesta naredi veeelik ovinek okrog zaliva pri Grebaštici, zaviješ s ceste desno in ostro dol, asfalta zmanjka takoj in spomnim se, da je bila kar ostra "stopnička" na koncu asfalta. Potem pa naravnost, dokler na trčiš v ograjo, naprej je tudi staro obzidje čez katerega greš lahko naprej na polotok.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Sori, ampak v Rogoznici je marina in na splošno tista plažica tam ne zgleda ravno lepo. Razen, če si mislil na zunanjo obalo?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
JA vem, rogoznico sem omenil v smislu, ta do tam nekje bi šel najdlje...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Huh, meni tudi odpre. Sem pa noob kar se tiče google maps, earth, whatever...

Probaj tale link

Sicer pa: kaj je best practice za pokazat takole lokacijo? V drugem poizkusu sem kliknil rmb in "directions from here" in vklopil človečka namesto avtomobila (slednji me vedno vrže na cesto). Ampak to je namenjeno iskanju poti...
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Na Pašmanu/Ugljanu ni neke velike sploh in oh plaže, vsaj jaz je ne poznam. Je pa veliko manjših, mnoge od njih so delno mivkaste, sicer bolj v vodi, kot na suhem. Te plaže so na obali, obrnjeni k celini, na tej strani tudi poteka dokaj solidna cesta. Druga stran otoka je slabo dostopna, bolj namenjena navtičnemu turizmu. Po grebenu Pašmana poteka makadamska/kamnita pot, s katere je mestoma dober razgled, tudi na Kornate. Je pa sem ter tja zelo strma in večinoma neprimerna za cestake. V Biogradu na moru greste lahko na trajekt v Tkon, vožnja je kratka. Par km ven iz Tkona je na levi strani odcep za Benediktinski? samostan. Po kratkem asfaltiranem, sicer strmem vzponu se da uživati v lepem razgledu. Če prideš pravi čas, pa si lahko ogledaš še samostan od znotraj, urnika se žal ne spomnim. Lahko si omislite krožno pot, ko iz Pašmana nadaljujete na Ugljan in tam s trajektom v Zadar nazaj na celino.

Po mojem občutku otoka nista turistično popolnoma razvita v smislu masovnega turizma, kjer je povsod polno ponudbe. Največkrat na plaži in v bližini lahko pričakuješ le ponudbo pijače in sladoleda. Nekako je bolj za tiste, ki imajo radi več miru. Lunapark je pa v Biogradu, slab km po promenadi južneje od pristanišča.

V tistem koncu bi sam sicer pomislil na obisk slapov Krke NP Krka.