Z avionom do nurnberga

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
V začetku junija moram za dva dni v Nurnberg, pa me zanima kako bi lahko tja prišel z avionom. Sem gledal preko TUI iz Celovca pa je najceneje 288 eur. Še kakšen predlog?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
V Nurenbergu si v 6 urah z avtom. Strošek pa tud ni dost nižji k za avto.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pač se olfi zdi malce neumno vprašanje. In meni tudi čisto po pravici. S transferjem do letališča (niti pod razno ne boš tega leta dobil iz Slovenije), čakanjem na letalo, letom do tja in transferjem do Nurnberga boš časovno najmanj pri šestih urah od vrat do vrat (raje več kot manj).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Ja pa če hoče it z avionom. Sori samo res ne vem kje je računica za avion pri tako majhnih razdaljah znotraj EU kjer imaš praktično celo pot avtocesto (razen tistih 6 km na Gorenjskem).

Če si se pa odločil it na avion pa pač izvoli, ceneje ni, hitreje pa tudi ne, kot je že Jernej napisal.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
In poleg tega moraš za direktni let do Nürnberga iti najmanj do Dunaja.
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Če še V nurenbergu potrebuješ kakšen prevoz, rent a car ali taksi imaš pa spet povečane stroške.

Tudi jaz bi šel oz. sem že šel na tisti konec z avtom.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
En kup bedarij ste napisali, pa čisto resno mislim. Pač bom imel tiste dni grozno gužvo in niti ne bom zdržal vozit 12 ur. Če bom sam vozil, se niti približno ne morem zorganizirati za naprej, ko bom prišel v nurnberg imam pa za 10 ur aktivnega dela...potem pa nazaj. In nisem nobenega vprašal ali se komu zdi kaj se bolj splača, ker mi je čisto jasno koliko je km in koliko bo koštalo z avtom.

Trenutno se da preko klagenfurta do nurnberga, pa ne me hecat da bom z avtom prej, če pa je dobra ura do tja, z avtom pa brez komplikacij 6 ur. Sploh pa bom spočit bolj kot če bom sam 6 ur vozil. Pa kakšen dunaj neki, če nimaš pametnega nasveta oz ne veš kaj govoriš raje preskoči temo.

Prav jezen sem, ker nisem spraševal za nasvet kako naj grem tja, ampak me zanima če kfo lahko pomaga z nasvetom kako najceneje in najhitreje Z AVIONOM. Trenutno imam let iz celovca za 288 Eur.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Pa kakšen dunaj neki, če nimaš pametnega nasveta oz ne veš kaj govoriš raje preskoči temo.
Zato, ker ne s strani celovškega letališča ne s strani TUI ne vidim nobene direktne povezave Klagenfurt-Nürnberg. Karte pa so tudi za manj kot 280 evrov, ampak nobena direktna.
smirk-1.gif


Zato me res zanima, kakšen direkten let je to s TUI-jem.
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Tam moraš izbrat tisto opcijo cilja, ker ročno napišeš mesto kamor greš, pa ti najde. Direktnih letov je kar nekaj, ne pa da ga ni...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vsi leti so najmanj z enim postankom, skupen čas leta s postankom pa je vsaj 4 ure. Saj si dal kljukico na "Nur direkte Flüge" (ne pokaže nič)?
Imaš pa lete že za 160 evrov, odvisno od datuma.
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Direkt ga res ni...ampak vseeno, če bi lahko vse uredil v enem dnevu, bi blo pa sploh super...Konec koncev imam par uric dovolj, plus strošek spanja odpade.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Na tvojem mestu bi pomislil tudi na vlak (tako sem jaz naredil, ko je bilo treba za en dan službeno v Rim). Nočna vožnja iz Ljubljane do Münchna, hitri vlak do Nürnberga (to je cca 8 ur) in še isti dan nazaj. Oz. če štartaš iz Beljaka, se furaš tudi manj kot 6 ur, odvisno od povezave. Pa povratna karta bi smela stati manj kot 200 evrov. Poleg tega prideš v center mesta, če ti to ustreza (meni v Rimu je).

Če kaj pomaga:
http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/index.shtml
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Lufthansa leti...iz graza sem našel let, štartam ob 7 in pridem v nurnberg ob 12, naslednji dan pa štartam ob 13 in pridem ob 15 v graz...240 eur. Seveda s postanki.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Je res 145 evrov, samo:

Citat:

01.06. Di
12:35 - 20:50
8h 15m
Klagenfurt - Nürnberg
airberlin
1
01.06. Di
23:55 - 13:35
13h 40m
Nürnberg - Klagenfurt
airberlin
1

8 ur in pol za letalo do Nurnberga je pa FAIL
smile-1.gif
. Skoraj tak kot 13ur za nazajgrede... Krajše povezave so pa precej dražje.


@tjuren:


Popolnoma razumem, da si želiš priti na cilj spočit, ampak po mojem letalo ni kaj dosti manj stresno. Prekladanje po dveh letališčih (Celovec + kjer boš prestopal... verjetno Berlin) ne bo kaj dosti bolj relaksirajoče kot vožnja ob prijetni glasbi po avstrijskih in nemških avtocestah. Pa omenjeno pot ni šans da opraviš prej kot v šestih urah.

Razmisli še o taksiju. Oziroma da najameš nekoga (nekatere taksi službe ponujajo to), da te odpelje gor in nazaj s tvojim avtomobilom.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zgleda, da je kombinacija avto do Beljaka (če si iz osrednje Slovenije)+vlak do Nürnberga res hitrejša reč kot tvoj polet (ter udobnejša in cenejša). Računaj, da moraš biti kako uro prej na letališču, pa še do Gradca moraš (seveda če si iz Maribora, potem je to hitro)
 
Nazadnje urejeno: