xsara picasso/astra classic/fusion/kangoo???

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
torej, morda bo čas za nov avto. smo majhna družinica (trije), nekoč nas bo več. živimo cca. 30 km iz mesta, kamor se vozimo skoraj vsak dan.
katerega od naštetih bi vzeli vi. ne rabimo ogromnega avta, rabimo pa prostor. za nov avto bi dali do 12.000 eur. dizla mamo radi, a ni dosegljiv. ob 25.000 km na leto tudi ni nujen. kaj bi vzeli od naštetih xsara picasso, opel astra classic karavan, ford fusion, renault kangoo ali kaj osmega? sam sem nekako za citroena (a bo visoka poraba) ali pa astro. čeprav tudi druga dva kot družinska avtomobila nista napačna.
malo sem lost, pa ne vem, kaj bi.
lp
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Osebna iskušnja: Xsara Picasso z dvema narejeno 170k km brez problemov.

Astra classic sicer ne karavan sem vozil in ... ni udobna ...

Zakaj bi bila visoka poraba pri Picassoju? Vzameš dizla pa je ... Jaz ima 2.0Hdi (žal ga ni več) in imam porabo od 5,5 dolge relacije z nežno nogo med 90 in 100 do 7,5 dinamična vožnja z veliko mesta ...

Kangoo ... meni osebno škatla in bi raje vzel Berlingota/Partnerja ...

Tako je moje osebno mnenje ... drugače pa najbolje se z vsemi peljat kolikor se le da ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
dizel je 3000 eur dražji, to je pa kr razlika.
ople sem pa mel zdaj zadnjih 10 let.
vmes sem mel še xantio in se mi še zdaj toži po njej.
hidro je le hidro.
kangoo je sicer kišta, a ima prostor.
kaj pa kaki ceed? 7 let garancije le ni od muh.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Samo Xsara pa Xantia ni isto, kot si že sam rekel hidravlika je hidravlika in ji ni para. Kaj pa če bi vzel res kakšno Xantio? Mogoče je dobiš od kakšenga starejšega možakarja letnik 2000 ali 2001 z recimo 100.000 km, boš sigurno najbolj zadovoljen hodil okrog. Saj to je nov avto, zelo zanesljiv tako da te nima kaj skrbet.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
saj jo ma foter. letnik 97, pa 70.000, ampak kaj, ko je ne da (1.8 16v, 109 km). moja je bla pa 94 (1.8, 101 km), pa 170.000 pa je šla okej, samo olja je žrla ko zmešana.
pa do zdaj sem mel skoz stare avte (rabljene) in nisem mel lih sreče.
bi raje novo al pa od znanega lastnika, da vsaj vem, kaj mam.
mondeota karavan diesel dobil 2004 letnik za smešn denar, ampak zdaj pa vedet, da je z avtom vse okej, pa lahko samo sanjam. zato sem pa rekel, raje novega, pa maš vsaj garancijo nekaj let. čeprav bo avto zaradi tega manjši.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
oče so se ravno nabavili xsara picasso 1,6 bencin. kuri mu dobrih 8litrov, glede na njegovo vožnjo si pa upam trdit, da bi se dalo peljat komot na 7,5 litra. avcto je prostoren, predalčkov precej, elktronike precej, edino zvočna izolacija ni najboljša.
dal pa je dobrih 13k eur

lp
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
hja, naš stari avto smo uspeli popravit, tako da je nakup novega zdaj spet malo ob strani. sem dal pa v ožji izbor xsaro picasso, astro classic, kio rio in ceed, punto grande in stari model, novo corso. najbolj sem naklonjen riotu in punto grande, ker dobiš za 8500 eur kar nekaj avta. ostalo je vse dražje ali manjše. tudi astra classic ni slaba, a jo dodatna oprema kar precej podraži, pol smo pa že v rangu picassota. ampak kot pravim, zaenkrat mir, bomo vidli februarja (do tacajt pa šparamo). lp
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Če gledaš RIO al pa puntota ali pa Corso, potem je čisto vseeno če vzameš prvo Xantio od letnika 97 naprej, ki jo vidiš v oglasniku. Kvaliteta je neprimerno boljša, pa če je še tako zjahana. Na avto netu sta dve super ohranjeni Xantiji z 2.0 16V motorjem (zelo zelo dober motor). Malo poglej to, sicer je pa čisto tvoja odločitev.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kaj pa tri leta garancije?
saj vem, nikoli nisem bil pristaš novih vozil, ampak kaj naj, če mam zdaj drugega rabljenega, pa je skoz nekaj. pa avto ni zjahan, samo star je.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
hja, odločitev je padla, treba bo kupit drugega, čeprav mi niti ni dajat denarja za avto, moram priznat, ampak kaj, vozit se je treba. še vedno ne vem, kaj bi.
pismo, fiesta, getz, clio storia in podobni so mi kul po ceni, a niso kul glede prostornosti (voziček ne gre not).
ne vem kak je z accentom (pač spet prtljažnik, ima samo 4 vrata), picasso nam je predrag (skor 14.000). iščem bolj do 12.000, raje manj. modus je premali, morda kangoo, a je prek 12.000. še vedno oklevam med rio, astra classic karavan in ford fusion. pri vseh gre za približno 4 metre dolžine (okej, tu astra zmaga). ria bi dobil z vso opremo za 10.000, fusiona za 11.000, isto astro. se pravi servo, elektrika, ABS in klima. več ne rabim. s tem da rio in fusion 3 leta garancije, astra 2 leti + 200 eur doplačila za tri leta. ima kdo osebne izkušnje z omenjenimi. visok sem dva metra, v katerem bi se najbolj normalno vozil? avto naj ne bi bil daljši od 4,3 metre, ker ga bo vozila tudi boljša polovica. astrin motor 1.4 90 KM se mi zdi preverjen in varčen, rio 1.4 97 km bo bolj poskočen, fusion je mislim da 1.25 ali 1.3 in 75 km malo podhranjen, a smo nehali divjat. astro bi po moje dobil tudi na pol zdaj, pol čez eno leto, kar mi kr ustreza. pojma nimam. delam pa nekje 20- 25.000 km na leto. pa ne rečt zdaj dizla, ker denarja ni, plus tega je dizelsko gorivo itak dražje. grande punta sem malo odmislil, tudi ne vem zakaj. za peugeota partnerja bi dobil fajn popust, ker so mi nekaj dolžni. torej nasvet:
- nov avto
- najmanj 3 leta garancije (lahko tudi z doplačilom)
- ne daljši od 4,3 metre, ampak čim več prostora
- obvezno klima, če se da tudi elektrika, servo in ABS
- cena med 9000 in 11.000 evrov
kaj pravite, sem prezahteven. okej, voznost in udobje sta pomembna, a zanesljivost, varnost in cena imajo tokrat prednost.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Zakaj nov avto, če je proračun omejen? Zakaj ne potem saj leto starega, kateri ima še vedno garancijo?

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1728009

Tale je sicer švoh dizl, ampak za normalno vožnjo čisto ok. Prtjlažnik pa ima ogromen, tako da boš poleg vozička imel plas še za kaj drugega. Glede na to, da imajo nove astre 2 leti garancije, ti ostane tu še nekje 5 mesecev. Sicer oprema je osnovna, ampak imaš pa klimo, električne sprednje, ogrevana ogledala,...

Tukaj pa je še ena classic bencinar, tudi z garancijo: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1645499#
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
classica dobim zdaj novega za taki dnar. tista nova astra je pa zelo zanimiva (tudi motor je čisto okej), samo je samo še 5 mesecev v garanciji. kaj pa pol? če pol kaj crkne, pa sem spet tam, kjer ni muh. če bom kupil novega, bom vsaj vedel kaj imam, kako sem delal z avtomobilom, poznal bom zgodovino in vse ostalo. plus tega bi jaz pri oplu takoj doplačal garancijo za eno, če ne kar tri dodatna leta. proračun je zelo omejen in če že kupim, bi pol rad mel vsaj tri leta mir. redni servisi in konec.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Moje mnenje glede garancije pri novem avtu. Jaz sem bil pred nekaj leti na istem kot ti. Sicer moram potrkati, da nisem imel nikoli slabe izkušnje z dvema rabljenima avtoma pa vseeno. Potem pa sem rekel, da bom za drugi avto kupil novega. Ampak ti povem, da sem bil bolj razočaran, kot bi si mislil, pa je šlo za avto vrednosti cca 20.000 €. Saj ne, da se je kvarilo, ampak materiali so
ne-ne-1.gif
. Jaz še vedno trdim, da so novi avti en navaden klump, ker so materiali totalno zanič, izdelava pa le pri kakšen avtu boljša kot pred recimo 10 leti.

Iz tega stališča jaz potem izhajam, ker vem, da je Xantia (po kateri se še vedno toži tebi) izredno dober avto, edini "Francoz", ki je narejen po stari nemški natančnosti, ki jo tudi nemci nimajo že dolgo ne več. Pa če vzameš recimo takšno do 150.000 km ... saj veš rje nimaš, hidravlika ne bo crknila nikoli, motor je preverjen ...

Vem pa tudi, da je 5 let garancije (KIA ceed) velik psihološli plus za človeka. Samo so pa fantje nekaj časa nazaj ravno tukaj pisali, da ni čudno, da je 5 let garancije, če pa so vsi servisi tako dragi in menjajo v servisnem delu precej stvari, ki jih pri drugem avtu nebi. Ne vem, če je to res, ampak tako je bilo napisano.

Sicer pa realno gledano karkoli boš vzel bo lahko super, lahko pa totalen polom.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Glede na to, da se da za astre doplačat dodatno garancijo, bi ti ta prodajalec lahko omogočil dokup dodatnih let (pri oplu gre do 5L če se ne motim). Pač to daš za pogoj nakupa vozila. Če je z avtom vse OK vsaj pomojem ne bodo nevem kako komplicirali.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
hja, 5 let ne bi blo slabo, ampak a misliš, da bojo samo mene čakali (jaz moram prej staro vectro prodat). in je ne bi dal (preveč) pod ceno (seveda, ko bo zrihtana).

aja, pa ceed ma 7 let garancije, ampak drage pooblaščene servise, tako da odpade.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Sem gledal zase tudi ceeda'sw, ampak: 2x zapisali, da me bojo klicali ko pride karavan, brez klica. Grem ke ko pride ven, se zmenm da me za testno kličejo (kao niso mel takrat še), me ni noben klical. Sem šel po predračun ne dajo nix popusta na gotovino. Klinc jih gleda.

Da ne omenim katastrofe od servisa. Sem samo 1x ke peljal na popravilo svojo staro kio pa nikoli več.

Čisto drugi odnos v AH Moste. Na avto popust, plačilo 50/50, za testne vožnje BP dobil za vikend tako bencin kot dizl, ko sem se odločil in naročil pa sem dobil še corso OPC za en popoldne
grin1.gif


PS: avto jim daš pa v račun pa mer. Se ne rabiš jebat sploh.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja, vzeli ga bodo za 3000, jaz bi rad pa vsaj 4500. to je pa kr razlika, ko je proračun omejen.
sem jih pa tudi sam kr obrajtal, majo nekaj dobrih ponudb.
saj pravim, če bi bil še boljši polovici všeč, pol smo že skor v njem. drugače pa ...
pa fusion fresh mi je tudi še vedno zanimiv. je pa 11.200.
ženi je pa partner v oči padel, samo meni se ne zdi lih ...
o kaki dacii logan MCV sem nehal hitro razmišljat. čeprav cena, ah ta cena ...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.