Citat:
Edina razlika v kvaliteti je merljiva v laboratoriju.
Pa za prvim hribom, ko pol radijskih postaj neha lovit, pa s kakim resnim radijem lovijo, pa z resničnostjo navedenih in potem slišanih podatkov... ah... Tudi LG, ki je pogojno znamka, je v službeni garaži povsem nehal lovit, ko je pred njim vgrajen pioneer normalno lovil tudi še Radio Študent, ki pač nima najmočnejšega oddajnika na balkanu.
Koliko kitajskih avtoradiev sem zmontiral? Natančno dva! En je bil nek shit Osaka model 25 let nazaj v fotrovo katro, drug je bil pa Fenner, v svojo katro.
Oboje je bil tak poden, da maš še tri podne nad njim, pa še vedno je kak poden potem do resne robe. Je bilo pa kar nekaj resnih radijev, ampak noben od njih ni bil "noname".
In to je bistvena razlika, o kateri govorimo tule, ne dežela proizvodnje.
Danes ima vsaka firma že lahko super duper spletno stran, Kitajcem daš lahko pa delat vse. Kar tam na sejmu pokažeš, česa hočeš 100.000 kosov, jim poveš, kakšne nalepke naj gor limajo. Potem jim pošlješ še filme za naredit navodila in prospekte, kar prek FTPja, če hočeš resno kakovost, sicer je pa tud tistih 10MB prek maila zadosti.
Potem oni to naštancajo. Ker ti robo dobiš v EU po 20EUR kos s prevozom, jo morjo oni nardit po 12EUR za kos, ali pa še ceneje. Kakšni kosi grejo not, te ne zanima. Zanima te samo cena.
In ker se ti je*e za znamko, ki si jo glihkar naredu (kak matrix mi pade na misel, pa vsa ta čunga lunga imena, za katera še nihče ni slišal), te boli kita, kolk se zadeve kvarijo, ker boš imel čez pol leta naročeno novo pošiljko, v delu bo nova spletna stran za novo znamko, pa iskal boš še cenejše Kitajce, da boš dobil robo za 15EUR kos v Slovenijo.
"made in china" še ni sinonim, da je vse narobe. Noname roba "made in china" je pa zaenkrat še zagotovilo, da gre za najcenejši možen izdelek, ki zgolj pogojno ustreza minimalnim standardom. Škatla, na kateri so napisane specifikacije, pa itak ne ve, da je noter opeka zapakirana... opeka z modro osvetlitvijo in škripanjem na ukaz.
In vedno se bodo našli ljudje, ki jim ni važno, da kupijo vsako leto šrot (al pa pač ne vejo, da kupijo šrot, ampak taki so si skoraj sami krivi, da se ne pozanimajo). Če si ti en od teh, ti želim čim večji užitek v tem, kar imaš. Naslednjič boš verjetno kupil še ceneje in "ugodneje".
P.S. mogoče je bolj zanimiv podatek, koliko kitajskih in koliko "brand name" radijev sem imel možnost videt brez pokrova in kaj porihtat noter. Vgradit je vsakega skoraj enako, kar se pa pod plehom vidi, je pa biiiiiistvena razlika