Windows Phone za 200 EUR

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Počasi bi moral zamenjat svoj obstoječi telefon. Budget maksimalno 200 EUR, še raje manj. V poštev pridejo tudi odlično ohranjeni rabljeni telefoni stari do enega leta še pod slovensko garancijo. Obvezno Windows Phone 8 z garantirano nadgradnjo na 8.1.
Windows Phone poznam in mi popolnoma ustreza, menjal bi predvsem zaradi boljšega fotoaparata in sicer tako za fotografije, kot snemanje videov. Trenutno imam Samsung Omnia 7, tako da predvidevam, da boljši fotoaparat ne bo problem. Gledal sem Nokio 925 (že ta mi je cegu, tako da večji GSM-i kot je ta absolutno odpadejo). Še raje bi kaj manjšega, vendar je pogoj kvaliteten fotoaparat.
Imam nekaj vprašanj:
• Lumia 925 bo dobila uradno nadgradnjo na 8.1?
• Koliko časa drži baterija na Lumii 925?
• Obstaja kakšna enostavna možnost za prenos slik, podatkov, programov na nov Windows Phone GSM? Sploh me zanima za elektronske račune, ker jih imam več. Na Omnii imam trenutno WP 7.8 verzijo. Ali bo potrebno vse ročno nameščat?
• Se da dobit Lumio 925 v tujini kaj ceneje?
V naslednjem mesecu mi poteče aneks za vezavo pri Mobitelu in kolikor sem gledal pride Lumia 925 216 EUR ob vezavi za 24 mesecev. Če kupim Telekom bon v vrednosti 200 EUR za recimo 100 EUR, bi me potem prišla 116 EUR, kar se mi zdi zelo sprejemljivo. Po drugi strani bi me Lumia 1020 s kupljenim bonom in vezavo prišla 308 EUR. A je vredna 200 EUR več? Vem, da je 925 imela ob predstavitvi top fotoaparat, koliko je od 1020 boljši? Kakšne fotografije in predvsem video posnetke dela 925 v slabih svetlobnih pogojih ali ponoči? Je kvaliteta sprejemljiva, če bi recimo snemal ponoči vožnjo iz avtomobila?
Priporočate morda kateri drug model (če se le da manjši
grin1.gif
)?
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Vsi WP 8.0 dobijo nadgradnjo na 8.1, to je uradno potrjeno s strani Microsofta. Nekaj časa je bil problem z nekimi modeli od Huaweija, ker jim developer preview ni delal, ne me vprašat zakaj, vendar baje, da je zadeva rešena, glede Lumie se pa sploh ni česa bati.

Z WP 7.8 na 8.0 bi po mojem moral normalni backup povsem lepo delat. Narediš backup na starem, prijaviš se na novem telefonu s tvojim Microsoft računom, ki si ga uporabljal na starem telefonu in narediš restore. Sicer pa je glede tega ogromno informacij na internetu, recimo: http://www.wpcentral.com/what-you-need-know-if-you-re-upgrading-windows-phone-7-8

Glede fotoaparatov. Razlika je ogromna, resno. Vendar ima že 925 zelo spodoben fotoaparat, tako da je to čisto od tebe odvisno. Najbolje, da si pogledaš kakšno primerjavo fotografij, ki jih ni malo. Tule je en primer: http://www.wpcentral.com/nokia-camera-showdown-lumia%20920-925-1020
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Počasi bi moral zamenjat svoj obstoječi telefon. Budget maksimalno 200 EUR, še raje manj. V poštev pridejo tudi odlično ohranjeni rabljeni telefoni stari do enega leta še pod slovensko garancijo. Obvezno Windows Phone 8 z garantirano nadgradnjo na 8.1.
Windows Phone poznam in mi popolnoma ustreza, menjal bi predvsem zaradi boljšega fotoaparata in sicer tako za fotografije, kot snemanje videov. Trenutno imam Samsung Omnia 7, tako da predvidevam, da boljši fotoaparat ne bo problem. Gledal sem Nokio 925 (že ta mi je cegu, tako da večji GSM-i kot je ta absolutno odpadejo). Še raje bi kaj manjšega, vendar je pogoj kvaliteten fotoaparat.
Imam nekaj vprašanj:
 Lumia 925 bo dobila uradno nadgradnjo na 8.1?
 Koliko časa drži baterija na Lumii 925?
 Obstaja kakšna enostavna možnost za prenos slik, podatkov, programov na nov Windows Phone GSM? Sploh me zanima za elektronske račune, ker jih imam več. Na Omnii imam trenutno WP 7.8 verzijo. Ali bo potrebno vse ročno nameščat?
 Se da dobit Lumio 925 v tujini kaj ceneje?
V naslednjem mesecu mi poteče aneks za vezavo pri Mobitelu in kolikor sem gledal pride Lumia 925 216 EUR ob vezavi za 24 mesecev. Če kupim Telekom bon v vrednosti 200 EUR za recimo 100 EUR, bi me potem prišla 116 EUR, kar se mi zdi zelo sprejemljivo. Po drugi strani bi me Lumia 1020 s kupljenim bonom in vezavo prišla 308 EUR. A je vredna 200 EUR več? Vem, da je 925 imela ob predstavitvi top fotoaparat, koliko je od 1020 boljši? Kakšne fotografije in predvsem video posnetke dela 925 v slabih svetlobnih pogojih ali ponoči? Je kvaliteta sprejemljiva, če bi recimo snemal ponoči vožnjo iz avtomobila?
Priporočate morda kateri drug model (če se le da manjši
grin1.gif
)?

Bo dobila konec junija ali julija..
Baterija drži ob zmeri rabi (kake pol ure klicanja, 20-30 SMS, brskanja po spletu, updejtanja aplikacija in brskanja po marketu, sinhronizacijo mejlov, WIFI skoz prižgan, GPS tudi, BT po potrebi , kaka igrca par 10 min, tako ene 2 dni. LAhko pa jo skuriš tudi v parih urah, lahko pa če malo rabiš drži ene 6 dni, tolk mi je največ zdržala.

1020 ima definitivno boljši fotoaparat, a tudi slabšo baterijo, kar je prevagalo pri meni v prid 925, pa še manjša je. Fotografiej so drugače v temu spodobne, pravzaprav so mi kar presenetljivo dobre, da celo brez flasha v zelo slabi svetlobi sproducira nekaj od sebe. LAhko dam za primer kasneje eno sliko, ko jaz v tisti svetlobi nisem videl skoraj nič, na sliki pa je kar fajn videt
smile-1.gif


720 je drugače še vedno dober, predvsem zato ker je manjši, 525 pa nima fleša.. mogoče pride 725 nekoč
smile-1.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Citat:
Uporabnik kreden1 pravi:
Vsi WP 8.0 dobijo nadgradnjo na 8.1, to je uradno potrjeno s strani Microsofta. Nekaj časa je bil problem z nekimi modeli od Huaweija, ker jim developer preview ni delal, ne me vprašat zakaj, vendar baje, da je zadeva rešena, glede Lumie se pa sploh ni česa bati.

Res je, vsi modeli bodo dobili nadgradnjo, tako je rekel MS. Za developer Preview pa na Huawei W1 in W2 ne dela še. Ga imam pred stabo, tako da govorim iz prve roke. Ampak po obljubah MS, bo delal tudi 8.1 če ne prej v ta pravi verziji.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Glede na tvoje zahteve/želje bi ti najbolj odgovarjala, kot že sam predvidevaš, Lumia 925.

Glede backupa aplikacij, kontaktov, sms se vse prenese na nov telefon. Preberi zgornji link.
Slike pa seveda najbolje, da preneseš preko kabla, tudi ne izgubljaš na kvaliteti slik, saj jih ne stiska.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Eno hitro vprašanje. Telefon je doma, žal bom moral vse ''ročno'' prenesti.
Sem pa telefon posodobil na zadnjo verzijo (žal še vedno 8.0), ampak je sedaj tema črna. A je to kakšen bug
grin1.gif

tema.jpg
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Kok je grd
evil.gif

Moj Samsung Ativ S je 100x lepsi (pa se 195€ me je stal v prosti prodaji na mimovrste)
evil.gif
Važno, da si zadovoljen.
Meni izgled ni pomemben, ker ga ne stavim v kafiču na mizo zraven ključev
evil.gif
Ker tega nisem ravno navajen na WP, pa ne bi...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Kok je grd
evil.gif

Moj Samsung Ativ S je 100x lepsi (pa se 195€ me je stal v prosti prodaji na mimovrste)
evil.gif
ali pa nokia 720 za 159€ na saturn.de prejšni teden
smile-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Telefon je doma, žal bom moral vse ''ročno'' prenesti.
Kater telefon si prej uporabljal?
Če si WP, potem ti vse aplikacije, nastavitve, kontakte, telefonske... prenese na novega avtomatsko.
V nasprotnem imaš aplikacijo Prenos podatkov s katero vsaj kontakte preneseš na enostaven način.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Kater telefon si prej uporabljal?
Če si WP, potem ti vse aplikacije, nastavitve, kontakte, telefonske... prenese na novega avtomatsko.
V nasprotnem imaš aplikacijo Prenos podatkov s katero vsaj kontakte preneseš na enostaven način.
Samsung Omnia 7 s custom rom-om. Saj imenik in koledar je lepo šel čez preko Hotmail-a, SMS-e sem delno s tem Prenos podatkov spravil čez, aplikacije in ostalo pa ročno.
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi: Če se ti da, lahko z malo truda posodobiš na 8.1, se splača:)
Verjamem, ampak bom raje počakal, sem že dal to zgodbo čez
smile-1.gif
, pa ne bi več ponavljal. Sem sedaj zabil pol dneva, da sem spravil spet vse zadeve na nov telefon, namesto da bi naredil zgolj enostaven backup/restore. Imam dovolj tega.

Še dve vprašanji.
1.) Ali Nokia NFC Writer deluje ok? Katere NFC tag-e priporočate?
2.) Je možno nastavit bližnjico do WiFi hotspota in posebej še za vklop podatkov na začetni ekran?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede bližnjic se vse da. Snemi si iz trgovine "Connectivity shortcuts"
Glede nadgradnje na WP8.1 To kar omenjamo ni "custom ROM" pač pa čisto uradna verzija WP8.1. Ki ne bo popolnoma nič drugačna od tiste ki bo na voljo preko Software update.