win 8, instalacija strejšega programa

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
evo sem si na novo naložil win 8 64-bit, ampak imam en problem, ker imam en nujno potreben program, kateri je že malo star. Sicer je na trgu nova verzija, ampak je malo draga zame trenutno, na pašnikih tega ne dobiš, ker je zelo specifičen program.

Vglavnem, ta stara verzija ne dela v win 8. Prej mi je delala v win 7, 32-bit. Ne vem, a je problem verzija 8, al 64-bitni sistem.

Zdej razmišljam, kako bi to nekako uspel zinstalirat da bo zadeva delala. Privlekel sem še en pc, k ma gor win 7, 64-bit, pa mi tud noče instalirat, očitno zaradi 64-bitnega sistema.

Neki sem gledal po netu pa sm najdu tale virtual pc 2007 od windowsov. Kako ta stvar deluje? A je še kej drugega podobnega, da bi samo ta program laufal tam, ostali programi bi pa normalno uporabljali windowse 8 ???

zadnja možnost, k jo bom jutri probal, je, da si bom skloniral tastar disk, kjer je program delal na en drug disk v tadrugi mašini, ta k ma zdej win 7, 64-bit....
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest imam podobno situacijo na parih računalnikih. Pa gre za kupljene programe, vredne tudi 1000 ali več eur. Edini način je bil downgrade. Za "pro" verzijo windowsov je ta brezplačna. Pa da ne bo pomote: zadeva bp teče na 64 bitnih win 7, ne teče pa na 4 bitnih win 8. Avtorji teh malo bolj resnih programov pa tudi niso tako odzivni glede novih verzij oziroma se obanašajo dokaj konzervativno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Hja, pr men pa so odzivni... In naredijo novo verzijo za 1200€...

Bom zdej dal na tadrugo masino xp gor, in bom potem sam ta program tam laufal, upravljal ga bom preko teamviewrja, ker ekrana se mi me da skoz preklapljat, filei bojo pa preko mreze laufal...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Aja.
smile-1.gif


No, tudi VM saj ni nič težkega.

Recimo:
https://www.youtube.com/watch?v=9YQ9nDnyxO0

Samo, da imaš OSa kontra.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imaš i3 ali novejši proc? Vzdigni vlogo Hyper-v in vanjo namesti 32-bitno sedmico. Druga alternativa je Oracle Virtual Box (ta deluje tudi na C2D in C2Q procih (osmica). Potem vanj namestiš 32-bitno sedmico ali XPjko.
Te rešitve uporabljam za VPN kliente da mi ne pacajo osnovni sistem (slabe izkušnje)