WiFi antena ?

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
Mislim, da povečevanje izhodnega signala omogoča tud micro.
Ampak to ni zadosti, ker s tem sprejema nič ne izboljšaš, tako da si najverjetneje veliko ne pomagaš.

Jaz uporabljam precej funkcionalnosti dd-wrt-ja, ali open-wrt-ja, tako da poznam samo routerje, ki to podpirajo.
Recimo Buffalo whr-hp-g54 ima že vgrajen ojačevalnik signala, tako da dela nekaj bolje.
Stane ~50€, vendar ne vem, če se sploh še prodaja navadna verzija. Zdaj prihajajo verzoije, ki imajo dd-wrt naložen že tovarniško. So nekaj dražji, ampak še vedno krepko pod 100€.

Ali pa Linksysov wrt54gL, ki je tvojemu precej podoben. Vsaj zame je glavna razlika med njima v antenskem konektorju. Cene so pa tudi primerljive.

lpm
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
evo sem storil kot si predlagal..... in glej ga hudica ratalo mi ja Brickat :-( jap navadna opeka je sedaj......
hehe a mi je ratalo na nekem forumu najti navodila kako to odpraviti, uspesno nalozil micro verzijo ddwrt-ja ..... :)

torej ojacal sem na 70 in nato 100 in nato na 150 - a vseeno slab sprejem !
frown-1.gif


sel ga bom zamenjati, samo rabil bi eno konkretno priporocilo, katerega vzeti, ker se nocem se enkrat nategniti !


pa hvala za vso pomoc !!!!


lp
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
sprejem in oddajna moč sta povezana... nista
smile-1.gif


kako ti je pa uspelo ga brickat? Če se ti je to naredilo samo s konfiguriranjem, potem je velika verjetnost, da se ga da na enostaven način zbudit. Držat reset 30s pri vklopljenem, pa izklopit napajanje in še vedno 30s tiščat reset gumb...
precej težko ga pa tolk ubiješ, da niti jtag flashanje ne dela.

konkretno pa... poskusi z bufffalotom whr-HP-54. Naslednji korak je pa boljša antena. Sploh, če ne rabiš signala v vse smeri, so rezultati dobri.

z res usmerjenim antenam tud 10km ni nobena razdalja. Že samo sektorska, ki uproabno seva 120 stopinj dela čudeže. Je pa res, da cena antene zna hitro presežt ceno routerja
smile-1.gif
.

lpm
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
aja, pa višanje izhodne moči do zgornje meje nima smisla. Se tam enkrat po 70mW začne bistveno večji del energije pretvarjat v šum in toploto, tako da itak nima smisla. Sploh pa, če tega ne počneš na obeh straneh, torej na routerju in klientu.

ps. kabl je še zmeri zakon
smile-1.gif

pps. spletne trgovine imajo 15 dnevni rok za vračilo izdelkov, s katerimi nisi zadovoljen. zaradi kateregakoli razloga.
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
bom se probal namestiti router na bolj primeren prostor, na sredi hiše, ker trenutno je res veliko nosilnih sten vmes...

jah dosegel sem to da mi ni gorela nobena druga lucka kot pa povezava s pcjem..... niti power luc ni gorela...
nato sem nasel na enem forumu http://blog.rim3y.net/zero/?p=942 in naredil tocno tako kot je napisano in router je zazivel ponovno !
smile-1.gif
- upam, da bo to se komu v pomoc.....


bom probal se anteno in kar bo pa bo
smile-1.gif


hvala !
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
ja to vem da lahko vrnem a nekako dvomim da bom z drugimi routerji dosegel kaj boljsi rezultat... bom nabavil anetno .... imas mogoce kak predlog katera bi dobro lovila v kotu priblizno 250 stopinj ?

hvala ti za pomoc in nasvete..
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
eh, potem pa še blizu zabrickanega routerja nisi bil
smile-1.gif
.

Fizika pa dela svoje. Čez armirane stene z 50mW pač ne prideš daleč. Antena, ki bi sevala 250 stopinj pa nekako ni smiselna. Niti še nisem slišal za kaj takega
smile-1.gif
. Je premalo razlike do omni (neusemerjena).

Ena opcija je wds, ki ti dva routerja poveže tako, da drugi samo podaljša signal prvega. Enostavno rečeno... Če kabel ni opcija, potem je to vseeno dokaj poceni rešitev.

lpm
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
ah ja,.... po TREH !!! dneh mucenja se jaz koncno spomnim, da ima ta hiša ze vso instalacijo narejeno (od prejsnjih lastnikov) in da mi je potrebno samo prikljuciti zgoraj, router nesti v pritlicje ga priklopiti in woila !
smile-1.gif
hehe
sedaj imam signal v pritlicju povsod na polno zgoraj pa seveda malce manj...

kot zgleda je router super samo ne dela v napacno smer pa čerpav je postavljen na glavo z anetenami navzdol
smile-1.gif


sem srecen samo da je problem resen...... sem pa testiral malce dd drwt in na privzeti nastavitvi je signal 60 na nastavitvi 80 je pa signal 84 tako, da nekaj razlike je!

ce nic drugega sem se pa kar nekaj naucil v teh treh dneh
smile-1.gif



lp
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.003
5.111
113
Ja kot kaže imaš močne armirane stene. Tukaj bi tudi Telefunkenovo priporočilo splavalo po vodi. Dejtstvo je da komunikacija poteka obojestransko. Zato povečevanje moči ni rešitev. Sprejem je sicer lahko boljši (to sem testiral in se pozna za odtenek). Vendar če se signal ne vrne iz tvojga notebooka, to ne pomeni nič. Z nakupom boljše antene ima zgodba svetlejšo plat. Saj ta antena ne samo da močneje oddaja, ampak ima tudi boljši sprejem.

Seveda ima postavitev ruterja na pametno mesto veliko vlogo. Najbolje ga je postaviti v sredino hiše. Če je pa nameščen na enem od koncev bajte pa bi bilo pametno razmišljati o umsrjanju anten. To se da zelo poceni urediti. Edina stvar ki ima negativni prizvok je izgled. Ker doma narejena zrcala ali parabole zgledajo zelo kmečko.

Me pa res zanima, kako bi se v tvoji hiši odnesel Belkin. Ker jaz nimam posebno dobrih izkušenj z njim, ne rečem pa da je za v koš za smeti.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
ksz


Imam Linksysa WRT54gl, v stanovanju vleče bp, v vseh sobah, imamo pa nekaj vrtička, ki je oddaljen cca 500m. Iz balkona ga vidim, bi me zanimalo če obstaja antena, za v direktno smer, ki bi jo iz ruterčka potegnil na balkon (cca 7m) tam pa usmeril na vrt in odnesel notebook tja, kar bi bilo zanimivo, žena bi štihala vrt, jaz pa surfal po svetu in netu.

Torej kakšno anteno in kje jo kupiti?

Edit
Bi bilo tole dobro?

://shop.wlan-antene.net/pr...baff2a0f9de639f

ali pa rabim tegale
evil.gif


http://shop.wlan-antene.net/pr...baff2a0f9de639f



Našel dobro spletno stran za antene (domači mojster za Telebane)

http://www.wlan-sat.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4102
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
če bo na balkonu (torej vidna linija do vrtička), potem je precej vseeno, kakšna je. Tudi z originalno bi verjetno delal. Pri doma narejenih je pa tako... lahko delajo super, ampak 1mm pri izdelavi lahko pomeni 100% razliko v signalu. Toliko edino poglej, da ima kabl v enem kosu, vsak dodaten konektor spet pobere del signala. Marskikje ti ga odmerijo po naročilu.

Problem, ki tebe verjetno ne briga toliko, je edino, da linksys dela samo z eno anteno naenkrat. Sam preklaplja med obema, ampak če boš delal samo na enem koncu (anteni) naenkrat, potem ni pričakovat problemov.

Zavedaj pa se tudi, da je antenski kabl izguben. Precej močno, tako da je najkrajši najboljši. Sam router na suhem brez problema dela tudi zunaj, tega se ni za bat.

lpm

ps. če še ni preštihala vrta je pa tako al tako že precej pozna, naslednje leto bodo druge stvari aktualne
smile-1.gif