WayteQ xTAB-50 GPS (Android)

Josko

Zelenc'
23. feb 2009
20
1
3
[power]
battery_shutdown_at=1
battery_shutdown_delay=5
powermgm_state=1
power_off_mode=1


Evo, tole sem našel v sys.txt . Če ima kdo še podobno težavo bi bilo zanimivo vedeti rešitev če ta obstaja. Pri večini ostalih aplikacij se mi zatemni ekran privzeto po cca minuti. IGO, pa konstantno drži prižgan dispej tudi po ukinitvi 12V neglede na nastavitve sys.txt.
Zatemnitev deluje le sistemsko z kratkim pritiskom na Power tipko.
Prav tako sistemsko(mimo IGO power managmenta) deluje avtomatika ob ponovni prisotnosti 12V. Ekran se prižge !
Upal bi si trditi, da ta model nima funcionalnosti .- vmesnika za power managment z ostalimi aplikacijami ala IGO
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Edina prava in logična zamenjava bi bila kakšna 7' tablica z vgrajenim GPS sprejemnikom ter high-end sistemskimi specifikacijami. No, bomo videli, s čim bodo madžari presenetili...Se pa strinjam, čim prej je potrebno zapolniti to luknjo v ponudbi.
 

RaGlaSi

Pripravnik
15. sep 2007
50
2
8
Obišči stran
Že od umika xTAB-50 iz prodaje WayteQ obljublja naslednika o obliki 7" modela.
Kljub stalnemu pritisku in spraševanju nimamo drugih informacij kot da razvijajo ustrezen price/performance model.
Čim bomo imeli kakšne konkretne informacije boste na Alter forumu izvedeli med prvimi.

Iskoriščamo priložnost in vsem forumašem želimo zdravo in srečno 2014.
zmaga.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Jaz sem se pa nadeju 5'' nasledniku. meni osebno je 7'' too much za osebni avto
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Jaz že nekaj časa čakam na novi Wayteq 5''. Rok sem si dal do konca januarja nato si nabavim nekaj takega, kot si prilimal. Hvala za info!
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Avtobusar ali kamionar ne verjamem, da bi za resno navigacijo imel telefon na šipi
smile-1.gif

Za avtobus/kamion je 7'' idealka, za osebni avto pa, vsaj zame, "neumnost"
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Res ni pametno predolgo čakat.
Glavna napaka je bila, da ni bilo sedaj v prazničnih časih na voljo nove tablice z GPS, ko so se povečini kupovale take zadeve.

Upam, da bo do zaključka šolskega leta, ko bo naslednji naval za temi stvarmi.

Rabimo pa seveda popoln review tako slabosti kot novosti, ker vsak, ki se odloča za nakup prvo povpraša po teh zadevah.
Je pa res, da je za xTAB50 bila norišnica na ZS s temi podatki: ( kaj so prednosti, kaj slabosti, zakaj bi priporočil to tablico, kaj se da naložit ..... )

Ta tablica je bila hit in upajmo, da bo naslednik isto in da bo kmalu na voljo, ter seveda, da bo res do potankosti stestiran in objavljen res OBŠIREN review.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
se strinjam, da ne moreš met 5 col na avtomobilski šipi, zato pa še vedno obstaja x960BT (torej 5 colski), ki pa je sicer na wince platformi.


Jaz sem verjetno en poseben pacient
smile-1.gif
Jaz imam iGo na svojem smartphonu 5'' in dela v nulo. Mi ga je pa malo škoda, da je non-stop na soncu in podvržen tresljajem, etc., zato si želim eno samostojno navigacijo na android platformi. Sicer imam Navon N760, ampak kot sem enkrat že napisal, nič kaj posebnega ji ne manjka, katastrofa je odzivnost zaslona, npr. pritisneš "najdi" tebi se pa odpre neko tretje okno in to najbolj moti, ko želiš nekaj pogledati ali spemeniti med vožnjo.

Iz tega razloga je skoraj nne uporabljam več in sem v glavnejm na svojem telefonu, ampak bi si nabavil nakaj v rangu cca 100-150 EUR na android osnovi in ta igračka bo namenjena samo navigaciji. Glede na predhodne poste se mi je zdel WayTeq 50 superca, ampak sem bil prepozen
frown-1.gif


PS: nisem 100% zapel za 5'', tam naprej od 4'' se mi zdi ok.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Dejstvo je, da je Android OS zamajal celo sceno in konec koncev tudi v GPS segmentu. Navkljub dejstvu, da so vsi aktualni WinCE modeli WayteQ kvalitetni in izpolnjujejo pričakovanja, jih je težko primerjati z recimo xTAB-50, ki je na Androidu in ima poleg boljše strojne opreme tudi mnogo boljši zaslon. Ko se ga enkrat navadiš (in nasploh katerekoli android tablice/telefona), kar naenkrat postane wince navigacija svetlobna leta zadaj, vsaj kar se tiče občutka in splošne uporabe. Zato te popolnoma razumem saj imaš te razlike vedno v podzavesti. Odkrito rečeno, ko se odpravljam na pot in si zaželim navigacijo, enostavno in samoumevno vedno izberem xTAB-50, čeprav imam vedno oba na mizi in čeprav slednji vedno prazen
smile-1.gif
Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje uporabljal x960, razen za teste.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če boš dobil novo tablico in ne boš vedel kam z xtab50 se priporočam
smile-1.gif


Tako dolgo sem odlašal, da je šla iz prodaje, model, ki bo pa zamenjal xtab50 bo pa po vsej verjetnosti, ko bo na voljo imel " konkretno " ceno.

Sicer nimam potrebe po tablici ampak na čase bi pa prišla presneto prav, še posebej tam med " khmmm " ( jutranjim in popoldanskim časom )
evil.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Zadel si bistvo, težko je iti nazaj na Navon, ker ga moja Xperia šiba
smile-1.gif


Zdaj gre pa zares, mislim, da nisem več pripravljen čakati do konca jan, sem zrajcan
smile-1.gif
V vmesnem času, predno si nabavim kak phone, kot ga je predlagal @WeWatchingYou (Hvala ti za info) sem pripravljen biti "Šipac" in v svojem osebnem vozilu uporabljati svojo 7'' Asus Hd 7 (iGo dela bp). A mi lahko kdo iz prakse svetuje, kateri Car Mount nabaviti, da ne bom tablice non-stop pobiral s tal vozila ?

Vsem vnaprej hvala za predloge!
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
A mi lahko kdo iz prakse svetuje, kateri Car Mount nabaviti, da ne bom tablice non-stop pobiral s tal vozila ?

Univezalen Car Mount = Žena
evil.gif

The best
smile-1.gif
And what can I do if I'm single?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če boš dobil novo tablico in ne boš vedel kam z xtab50 se priporočam
smile-1.gif

mah saj veš kako je..to so naše igračke in osebno si jo štejem kot najlubšo zato verjetno ne bo šla nikoli od doma, čeprav jo le redko rabim
smile-1.gif