WayteQ (WinCE) naprave - mnenja, izkušnje in pomoč

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Ima kdo idejo zakaj mi računalnik noče več pokazati naprave (wayteq 980bt) v explorerju? Na napravi se pokaže znak da je v povezavi, v explorerju se pa ne prikaže. Do sedaj je delovalo brez problema... Vnaprej hvala za pomoč
wink-1.gif
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Doma delam na OSX-u, probal pa sem tudi na enem prenosniku (preizkusil tudi na 2eh različnih kablih)... Zdej iščem krajši kabel po hiši
smile-1.gif


Probal vse, pa nič... Tudi firmware sem še 1x čez zagnal... Obupal sem
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Ma probal sem že vse... Hec je ker sem ravno zbrisal mape iz naprave, ker sem želel naložiti nove in sedaj sem tu kjer sem. Rešitev je, da dam na kartico in grem v napravi v explorer in tam kopiram iz kartice na napravo (zelo zelo počasna zadeva). Za 1x pa sem dal vse skupaj na SD kartico in iz nje poganjam...
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Sem
wink-1.gif
Probal na službenem PCju (windows 7) ter domačem OSXu, probal štiri različne USBje kable, reset naprave + še 1x sem naložil firmware od Jancha (tisti za SLO jezik)... Ter nastavljeno na mass Storage... Hvala Ti Popotnik za pomoč in čas!!
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Zaradi neuporabe ugodno prodajam TMC sprejemnik za wayteq naprave. Sam sem anteno uporabljal na 980BT napravi. Več za ZS.
 
Nazadnje urejeno:

markec

Pripravnik
3. jan 2008
49
2
8
Potrebujem pomoč pri x990.
Ekran ni več kalibriran in ponovna kalibracija ne "prime". Poskušal sem z resetom, sočnimi besedami in naposled s ponovno instalacijo fw (verzija je enaka kot je bila že naložena, novejše ne najdem).
Ko po instalaciji fw želim kalibrirati ekran se tisti križci pojavljajo v nedogled namesto, da bi zaključilo po petem. Ne pomaga druga kot reset, ampak potem me zopet pričaka kalibracija. Kako iz začaranega kroga in uspešno opraviti kalibracijo?
Hvala.

Lp
 

markec

Pripravnik
3. jan 2008
49
2
8
Točno tako delam in to traja v nedogled. Vsaj 10x ali več gre čez vseh pet križcev. Sedaj bi bil že zadovoljen, da kakorkoli pridem ven iz te "zanke" brez kalibracije.

Lp
 

markec

Pripravnik
3. jan 2008
49
2
8
Poskušam vse možne kombinacije intervalov. Brez uspeha. Očitno bo x990 odšla v večna lovišča...
Kakšen predlog za nov model? Imam še TMC sprejemnik.

Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
alternativna rešitev bi bila morda v tem, da se razpakira firmware in se v konfguracijski datoteki onemogoči ukaz za kalibracijo, ki sledi po posodobitvi fw-ja..ampak to je samo teorija. Ko utegnem bom preveril, če je to možno..vem da sem pred časom "seciral" firmware različnih Wayteq modelov, ko sem prevajal uporabniši vmesnik, ki ga privzeto ni bilo v SLO jeziku...ampak to je že davno
smile-1.gif