Citat:
Uporabnik toth pravi:
Hahahahaha!
Sam obiskujem Waldorfsko šolo in branje teh strani je tako zabavno, da umiram od smeha.
WALDORFSKA ŠOLA IN RKC???????????? Se vam meša???
Take ljudi sicer toleriramo in sprejmemo, se pa od RKC distanciramo, kljub DRUŽINi v naši soseski. Nismo ravno satanistični in tekom ekskurzij z veseljem obiščemo kakšno cerkev in v njej zapojemo, s papežem pa nimamo skupnega kaj več od šolnine
Nikogar ne želim žaliti, vam pa povem, da bi bil marsikateri dijak užaljen ako bi prebral vaše komentarje.
Sam utemeljitelj naše pedagogike in antropozofije, Rudolf Steiner, je bil recimo da skregan s teologi. Tako apokaliptično z našo šolo na srečo še ni, da bi se združili z RKC (to bi bilo namreč v kontradiktu z našimi načeli).
Če vas skrbi, da so na naši šoli sami verniki, vam lahko razkrijem, da poznam samo enega ali dva vernika, pa še ta imata svojstveno mnenje o cerkvi. Na začetku vsake glavne ure zrecitiramo/zmolimo kratko pesem/molitev/misel, ki pa ni religioznega značaja. Njeno bistvo je v tem, da jo recitirajo vse W šole po svetu ob istem času (seveda znotraj skupnega časovnega pasu), učence pa umiri, osredotoči in poglobi. Kdor je religiozen, pa lahvko v njej vidi tudi molitev. Mi to stvar imenujemo JUTRANJI VERZ Če kdo resno razmišlja o vpisu, naj mi pošlje zasebno sporočilo in napisal mu ga bom.
Krščanstvo se omenja ravno toliko, kolikor je to v kontekstu z našim kulturnim okoljem. "Praznujemo" mihaelovo, martinovo, božič, a ne na religiozen način, temveč prej rahlo poganski (podobno kot opisuje Zeitgeist) V teh praznikih namreč vidimo posebno prelomnico v življenju narave-človeka. Naša šola temelji na antropozofiji in ta veda nima kaj dosti skupnega z neoantropozofijo (http://www.antropozofija.org/articles/pg/Neoantropozofija.html). To je v prevodu nekakšna duhovna znanost, podobna SUFIJEM. Antropozofija sama nasprotuje religiji in veri, saj pravi, da to zamegli naš pogled pred resnico (Vera je namreč zid med resnico in nami). Zato nam nikakršnega mnenja ne vsiljuje - do njega moramo priti sami. Zato se tudi ljudje, ki jim radi pravimo "antropozofi" ne utemeljujejo kot slednji, kajti niso opredeljeni.
Po istih principih deluje pedagogika. Ko sem sam prišel sem iz državne osnovne šole na W srednjo šolo mnogi sošolci sploh niso vedeli kaj antropozofija pomeni. Učencem se tega enostavno ne omenja, to namreč ni stvar šole. Šele kasneje se dijakom začne razkrivati temelje in to s strani "profesionalcev" - tujih predavateljev. Nikoli nam ničesar ne vsiljujejo, razen prisotnosti pri pouku seveda
Sama antropozofija je namreč mešanica vsega, čeprav ni nastala z mešanjem vsega, temveč z nepristranskim raziskovanjem objektivne resnice (če vanjo verjamete/če zanjo veste). Zato sprejemamo budistične, ateistične, islamistične, krščanske in vse mogoče nazore. PARZIVAL.
V glavnem z RKC imamo skupnega bolj malo. Mogoče jaslice.
TO NI NOBENO POHABLJANJE OTROK!!!
Pohabljanje so javne šole, ker dajo odraščajočim osebama omejeno znanje. Zaprejo jih v sistem, jim ukažejo kako razmišljat, jih piflajo nepomembna dejstva itd. Na Waldorfski šoli pa je vse na korektem nivoju, razen Naravoslovje na srednješolski stopnji (Biologija in Kemija). Poleg tega se učenci naučijo samostojnosti in razvijajo/ohranjajo koristna znanja. Tako zna pravi Waldorfc šivat, kovat, rezbarit, kiparit, risat, izdelovati kartonaže in knjige, plesti, peti,
igrati glazbila , igrati na odru, samostojno izdelati projekte (za zaključek osnovne in srednje šole mora učenec/dijak pripraviti projektno nalogo, primerljivo nekakšni diplomski nalogi) itd. Poleg tega vidi ogromno sveta in to z izrazito manjšimi stroški. Trotedenska ekskurzija po evropi (Avstrija, Italija, Francija, Španija, Švica) za primer stane max 800€. Lahko tudi manj. Cel teden potovanja po Grčiji nas je oropalo 350€ itd. S tem da vidimo neprimerljivo več kot dijaki na ekskurzijah državnih srednjih šol.
Edini resni strošek je šolnina, ki pa jo lahko v primeru nizkega socialnega statusa, prilagodijo. (max. 150, min. 40 - v skrajnem primeru manj).
Poleg tega smo močno povezani. tako učenci, letniki, kot učitelji.
Učenci na naši šoli tudi aktivno rabimo tuje jezike, saj nam vsaj en mesec v letu predava predavatelj iz tujine. Zelo zanimive osebe od katerih se naučimo več, kot od mnogih ostalih v celem letu.
Ja... prednosti je še nešteto.
Seveda so tudi minusi, a v končni fazi je to boljša šola od javne.
O minusih napišem še kdaj drugič, če si želite. Vendar morate upoštevati, da mi šola zelo ugaja in bom morda kakšno neprijetnost spregledal. Učenje nemščine je obvezno.
lp, m...