Vzdrževalec / polnilec akumulatorja

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Šola za naslednjič da se krša iz lidla ne kupuje.. Vrž polnilc v kanto in bodi srečen da se ti ni kej vžgalo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in sad

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
No, glede tega se samo delno strinjam. Aku orodje (vrtalnik, miniflex) iz lidla je vrhunsko. In enak polnilnik uporablja kolega mehanik ze leta vsakodnevno brez problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Se strinjam. Aku orodje je res za povprečnega uporabnika nad njihovim pričakovanjem, po moji oceni pa no primerno za vsakodnevno profesionalno uporabo. Ampak pustimo to, debata je v polnilniku. Pozabi na brenčača in kupi kaj boljšega.

p.s. mehanik naj začne razmišljat o kvalitetnem chargerju/vzdrževalcu.. se je že zgodilo, da je polnilc iz trgovine (lidl/hofr...) preveč nafilal in je baterija zavrela. (videl na lastne oči)... lahko da je bila že baterija slaba, ampak taprav polnilc bi moral to preprečit..
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Imam Hofrov polnilec. Je nujno, da kleme iz akumulatorja odklopim med polnjenjem?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Kajpak ja, kar tako bo ruknilo karkoli čez. Kleme se odklopi le pri recondition funkciji, če jo polnilec podpira, kar gredo napetosti nekaj čez mejo dobrega okusa, v ostalih primerih pa je popolnoma nepotrebno. Kvečjemu si boš zgolj zmešal avtoradio.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Mislim da ni tako preprosto. Sploh pri novejsih avtih bi dobro prebral navodila. Če me spomin ne vara, lahko bmw filas s prikljicenimi klemami, ampak ne na aku direktno ampak na kleme v motornem prostoru (aku je v prtljazniku). Ce zelis filat zadaj pa moras kleme odklopit...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Brez težav, sem leta polnil na Hofer polnilec 3 traktorje in 2 avta, vmes sem mu celo kabel menjaval, ker je na 12V strani pričel pokati ovoj kabla... Dokler ni zadeva crknila, brez buma ali kakšnih podobnih efektov.

Potem sem kupil Victronovega 12V 15A, pa še zmeraj ne odklapljam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ti boš avto za par 10k eur zaupal polnilcu za 15 eur? Dobro zate.
Teoretično bi morala biti dražja elektronika bolje konstruirana in narejena ter prenesti večje razlike v napetosti na vhodu. Teoretično ... V praksi pa zna hudičevo udariti po žepu, če gre kaj narobe.
Imam CTEK-5 in ne dajem klem dol na avtih. Na traktorjih pa tudi ne, ker gre za starine, ki nimajo nič elektronike.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Gre za 12 let staro kripo skoraj brez elektronike. Ker se bolj malo vozim zdaj pri teh temperaturah priklopim na vsake 14 dni. Se pa vidi, da je polnilec res cungalunga, po pol ure ze kaze polno. Naslednjic odklopim kleme za boljsi obcutek.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Teoretično bi morala biti dražja elektronika bolje konstruirana in narejena ter prenesti večje razlike v napetosti na vhodu. Teoretično ... V praksi pa zna hudičevo udariti po žepu, če gre kaj narobe.
Imam CTEK-5 in ne dajem klem dol na avtih. Na traktorjih pa tudi ne, ker gre za starine, ki nimajo nič elektronike.
Možnost, da gre kaj narobe je približno tolikšna, kot je možnost, da ti na polnilcu telefona udari 220V v telefon. Pa verjetno tam tudi baterije ne jemlješ ven in polniš ločeno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Gre za 12 let staro kripo skoraj brez elektronike. Ker se bolj malo vozim zdaj pri teh temperaturah priklopim na vsake 14 dni. Se pa vidi, da je polnilec res cungalunga, po pol ure ze kaze polno. Naslednjic odklopim kleme za boljsi obcutek.
Akumulator ti bo počasi shodil. Imam tudi jaz nekaj takih doma, ko že slabo vžiga, potem ga pa priklopiš pa napolni 2 ampera in fertik.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Upam, da ne, leto in pol star Dynamic+. No, saj je se v garanciji ravno leto in pol. Sem vedel, da bi moral najti Rocket, ki je drzal 9 let.