Vzdrževalec / polnilec akumulatorja

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Pozdravljeni. Avto mi občasno, zjutraj, ne zaštarta, po par minutah pa kot da nič ni. Ko sem polnil akumulator kdaj preko zime, zaprti v občino, minus temperature, kratke fure, sem opazil nizko voltažo, blizu okroglih 12V, poln je 13,7V. Akumulator je 70Ah AGM star 4 leta. Avto je servisiran, očiščen je izpušni sistem, nabrale so se saje od kratkih voženj, grelne svečke so pomerjene, so vse ok. Ti AGM akumulatorji slišim, da so generalno slabi, start-stop sistem, očetu je odpovedal 2 leti star akku na novem avtomobilu. Prosim vas za priporočilo za nakup novega akumulatorja.
4 leta bo kar normalna življenska doba akumulatorja, kar je več, je čisti bonus. Tudi po mojih izkušnjah bo edino Optima zdržala več časa, ampak bo tudi cena temu primerna.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Hvala vam za nasvete, jutri grem v Velog po Varta Silver Dynamic, v soboto smo se spet malo dlje vozili in ni hotel vžgati v nedeljo, čez 5 minut pa kresnu. Sem ga pomeril je imel 12,3V. Čuden način za it.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Hvala vsem za mnenja. Ste me že prepričali v nakup CTEKa, ampak ko sem pred naročilom prebral še reviewe, sem si premislil :rolleyes:

Zakaj? Novi modeli niso več Made in Sweden, ampak Made in China. In razlika v kakovosti naj bi bila očitna že na prvi pogled. Ali to pripomore k nekaj skurjenim primerkom v zadnjem času, nimam pojma? Prav tako CTEK nima prikaza napetosti, kot nekateri drugi modeli z LCD zaslonom. Potem sem imel pun kufer vsega in naročil tole, upam da se nisem nategnil.

:nazdravje:
Si zadovoljen s "Kraftpaketom"? Lahko napises kaj vec? Hvala
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Dofilal sem nekaj akkujev, v mrzlem in toplejsem vremenu, in k zivljenju spravil en motoristicni in en avtomobilski akku.

V osnovi zadovoljen, edino dodatni kabli za akku, ki sem jih zelel pricvrstiti na motor, so se izkazali za slabo resitev. Za montazo bi potrebovali nekaj modifikacije zaradi omejenega prostora, zato zaenkrat ostajajo v predalu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg in Marburg

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Jaz sem po kar nekaj prebiranja na koncu vzel tole:


15A za kmetijo. Sicer sem doslej imel samo en tak akumulator, da ga ja kar nekaj časa s 15A filal in sicer eno Optimo, ki je nekaj časa stala. Nimam pripomb, deluje odlično in obenem omogoča spremljanje polnitve na telefonu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
voltmeter...pa neobremenjen accu potestiraš.....pa splošne smernice kjera voltaža kaj pomeni
V mislih mam tisto.....12.4V poln.....12.0V še ok......11.xy prazen....

Tale aliexpress zadeva je po točno istem principu....
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Jaz sem po kar nekaj prebiranja na koncu vzel tole:


15A za kmetijo. Sicer sem doslej imel samo en tak akumulator, da ga ja kar nekaj časa s 15A filal in sicer eno Optimo, ki je nekaj časa stala. Nimam pripomb, deluje odlično in obenem omogoča spremljanje polnitve na telefonu.
cena?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Imam lidlov polnilnik za avtoakumulatorje (tavelik). Že od novega brni ob polnjenju, pa ga zaradi neuporabe nismo reklamirali. BP napolni akumulator, vseeno pa me zanima, če je lahko kaj narobe? Trafo je klasičen (kocka), brnenje je zelo glasno (npr slišiš do 5m stran). Če kak štromar ve? Poje verjetno jedro? Bi tako stvar uporabljal ali je velika verjetnost da se kaj zasmodi?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
No, normalno ni, ker drug enak polnilnik ne brni nic oz komaj slisno. In noben aparat se ni brnel tako glasno. V decibelih ne znam izrazit, je pa tako motece, da se dva cloveka poleg ne moreta normalno pogovarjat
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Ne morem, nimam nic za polnit trenutno, brni pa samo na obremenitvi. Zvok je okrog 50hz, ampak mnogo glasneje kot normalen brum naprave. Slisi se kot zvok iz kake (pokvarjene?) elektro omare ali velikega stroja. Kot receno, enak izdelek je cisto tih. Spraseval sem z namenom ce kdo lahko okvirno potrdi v smislu; da, brni navadno zrahljan trafo...pusti, ko crkne crkne....ali pa: vrzi stran takoj, ce gre trafo ti bo zažgalo aku... Vem da je na daljavo nemogoce analizirat, ampak sem mislil da stromarji poznajo zvok iz opisa. Losano pa ni notri nič, kondiji in tranzistorji so celi na pogled, meriti pa ne morem brez da bi podrl celo zadevo (cesar pa se zaradi displejev in "softtouch' gumbov nisem ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
No če je tak hudo glasno pa trafo potopi v lak, da ponovno zalije razslojene dele in bo tiho
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Hvala za nasvet. Ker gre za klasicni trafo (kocka, feritno jedro), tega ne znam razstavit, tako da kuhanje v laku odpade. Pa verjetno nima smisla, nov polnilnik je 45€. Ali je pa mozno da tak trafo 'umaže' polnilni tok? Ali to reši vgrajena filtracija in polnilna logika? Pri AGMjih ranga 300€ se ne bi ravno igral...
 
Nazadnje urejeno: