VW Golf V 1.9 TDI 105PS, DSG 7 st

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Kako ga pa mislis v Wolfsburgu vzeti - ali direktno v tovarni, ali kako?
kako ga pa potem mislis v Slovenijo prepeljat?

Ce ga bos sam peljal, ali lahko dobis tablice v Slo brez tega da je avto v Sloveniji in jim potem sabo vzames in pritrdis, alo bos vzel nemske? Kaksne nemske? Koliko te to stane?

L P P
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Napis kaj vec, ker se tudi jaz zanimam za VW, samo bi ga pa izvozil iz Slovenije (Zdomec).
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne vem kaj ti smatraš pod registracijo-mogoče samo cestnino? Jaz tud zavarovanje. Jaz sem preveril na amzs, ti pa daj sam da boš sam videl "buče".
O porabi pa ne bom razglabljal, ker nisem vozil ne enega ne drugega....
Samo zavedajte se da je pri TSI približno toliko delov za polomit (ins ervisirat) kot pri TDI. in nnajbrž ni več velike razlike med cenami servisov(lahko pa da se motim, definitvno pa je najbrž dražje kot kak 1.6 ali 2,0 navaden bencinar)

TSI je varijanta kvečjemu zato, ker VW daje not Zetorjeve dizle.
evil.gif

Za fajt bencin:dizel pa dizel zmaga zaradi nižje porabe. TSI je itak enako kompleksen kot en TDI, morda kvečjemu kako pikico manj, pa verjetno še to ne.
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tattoo pravi:Glede porabe TSI motorja pa lahko še naprej dvomiš...jaz pa sem (za razliko od večine, ki tako rada dvomi
wink-1.gif
) imel priložnost kar nekaj kilometrov prevoziti s 1.4 TSI (90 kW / 122 KM) ter 7-stopenjskim DSG menjalikom in povprečna poraba se je gibala med 6,5 - 7 litrov na sto kilometrov! Na isti relaciji (in tako kot sem že zgoraj napisal ob ENAKEM REŽIMU VOŽNJE) mi dizelski Golf s 105 KM porabi med 5 - 5,5 litrov! Seveda pa ni noben problem povprečno porabo (tako pri TSI kot TDI motorju) spraviti čez 10 litrov na 100 kilometrov...

P.S.: TSI motorji čisto normalno delujejo tudi na 95 oktanski bencin...
Zgolj komentar na porabo. A to si računal ročno? Ker sicer se jaz na WV BC ne bi preveč zanašal.
 

Tattoo

Zelenc'
22. jul 2008
18
0
1
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne vem kaj ti smatraš pod registracijo-mogoče samo cestnino? Jaz tud zavarovanje. Jaz sem preveril na amzs, ti pa daj sam da boš sam videl "buče".
V prvem postu sem narobe napisal...cestnina je manjša (na račun manjše prostornine motorja), medtem ko je zavarovanje (zaradi 90 kW namesto 77 kW) višja...sem mislil, da sta oba motorja v istem zavarovalnem razredu. Se posipam s pepelom!
nahrung002.gif


Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zgolj komentar na porabo. A to si računal ročno? Ker sicer se jaz na WV BC ne bi preveč zanašal.
Obe navedeni porabi sta bili po potovalnem računalniku...

1. avto: Golf V 1.9 TDI (105 KM) + DSG6
2. avto: Golf V 1.4 TSI (122 KM) + DSG7

Pot je bila pa v obeh primerih od Ljubljane čez Vodice mimo Brnika do Bleda in nazaj...se pravi vsi režimi vožnje (mesto / regionalna cesta / avtocesta) tako da se mi zdi vse skupaj dokaj realen prikaz povprečne porabe!
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
734
113
Lej o predelavi bencinskih motorjev z direktnim vbrizgom goriva (ala FSI, GDI, JTS, Direct,...vsi iz razlišnih štalc) se piše po specialnih forumih več ali manj vseskozi, ampak jaz za nobenega delujočega pri nas ne vem.

Lahko sicer najdeš na netu nekaj linkov v to smer, vendar je vse bolj tako-tako. Nič ni 100% samo govorice da avti delajo OK, nič pa konkternega.

Skratka počakaj da zadeva dozori. (zori pa že ene 2 leti, ampak je še zelo zelena).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
BC-ji znajo lagat.
Meni sedaj kaže pravilno, ampak po tistem, ko so mi na servisu popravili prikaz.
Tako da, če npr. je TSI-ju kazal preveč, TDI-ju pa premalo, bi znalo biti celo, da bi TSI manj pil.
evil.gif

Seveda velja pa tudi obratno
grims-1.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.829
113
samne..greš pa do nekoga da ga priklopi na rač in popravi prikaz...v kolikor se izkaže da sploh laže (moj je točen na 'deci' natančno).