Vrtni traktor

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Vidim da je bilo že nekaj napisanega na to temo, sicer nič kaj pametnega.... Rabimo en traktorako kosilnico, raven teren, tam 2000-3000m2, prej manj. Gleda se tam do max. 2500€. V oko mi je padlo kaj takega:

ali

ali nomame varianta


Tazadnja ima tudi nek kitajski motor. Prednost tazadnje je tudi 5 let Bauhaus garancije na motor in tudi slabega tisočaka je cenejša od prvih dveh. Seveda pa ne bi rad kupil največjega sranja... Torej kak nasvet?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Stiga. Powered ima itak ročni menjalnik, ni prišlo v poštev, ne bomo mantrali 80+ let starega človeka, pri Husqi pa me je zmotilo da so not potisnili kitajski motor, Loncin, mislim da identičen kot pri Poweredu. Ne trdim da je slab, je pa občutek slab za ta denar. Malenkost višji modeli pa imajo vsi notri Briggse, Honde in podobno. Ko jih je**. Prav tako sem govoril z nekaj lokalci tukaj ki imajo Stige in nihče ni rekel kaj kontra. Tudi za nogometno igrišče ga imajo tukaj. Mislim da bo ok nakup. 2400€ z dostavo, sestavo in prvim servisom. Javim kako bo, v torek/sredo bi ga naj pripeljali. Aja pa še nekaj mi je ok, Stiga kosi od 2,5cm dalje, Husqa od 3,8cm. Vem da zdaj s kosilnico je kosil čist nizko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Newsflash, Stigin motor je v bistvu Loncin. Vsi ti imajo kitajca, verjetno kar vsi Loncina. Ampak ni to nič slabo, dobro delajo ti motorji, v bistvu bo u motorjem še najmanj težav. Servisev za Stigo in Huso imaš pa itak polno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in AvtoFun

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj napisal..

Kako lastniki kant za košnjo trave čistite le-te.. Parkrat sem probal z washdeckom ampak to ni to..

Največji izziv je dvignit 200kg traktorček z npr viličarjem, ker na vagi na sredini..

Kakšna ideja?
 

B81

22. jul 2007
34.493
8.960
113
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj napisal..

Kako lastniki kant za košnjo trave čistite le-te.. Parkrat sem probal z washdeckom ampak to ni to..

Največji izziv je dvignit 200kg traktorček z npr viličarjem, ker na vagi na sredini..

Kakšna ideja?
Iscem to dvigalce za traktor in so od 200 dalje. Nasel na amazonu za 60 eur postnino, bom menda to vzel.

Imamo Stigo 2398HW, leti tretje leto. Lani so na garancijo zamenjali nekaj pri kosiscu, drugace tedensko leti vsaj 2 uri na polno.
Edino napaka je kupovat s kosem, ker je brezveze. Prvic rabis mocnejsi motor, pa zasopa se vedno, tako da kosim z vstavljenim mulcerjem in ni problema, kos ane rabim.
Loncin 2 cilindra motor je not, zdaj je naslednik model Stiga 598.
Z ono neumnostjo, da ne mece trave 5 m zadaj, je bil 2800 eur. Ti brez kosa so cenejsi, imajo svohnejse motorje, manj pokurijo...
 

B81

22. jul 2007
34.493
8.960
113
Iscem to dvigalce za traktor in so od 200 dalje. Nasel na amazonu za 60 eur postnino, bom menda to vzel.

Imamo Stigo 2398HW, leti tretje leto. Lani so na garancijo zamenjali nekaj pri kosiscu, drugace tedensko leti vsaj 2 uri na polno.
Edino napaka je kupovat s kosem, ker je brezveze. Prvic rabis mocnejsi motor, pa zasopa se vedno, tako da kosim z vstavljenim mulcerjem in ni problema, kos ane rabim.
Loncin 2 cilindra motor je not, zdaj je naslednik model Stiga 598.
Z ono neumnostjo, da ne mece trave 5 m zadaj, je bil 2800 eur. Ti brez kosa so cenejsi, imajo svohnejse motorje, manj pokurijo...
Tole je

 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
To sem že naredil, in dal naprej, moj se je dvigoval z vijačnikom, ni blo treba nič na roke.. ampak to še vedno ni to, ne morem spucat toliko kolikor bi želel, zato bi rad kakšno drugo idejo..

Jaz pa brez koša nebi nikoli kupil kosilnice. Vse pokosim v kož zvozim v eno luknjo katero vsako leto drugje skopljem in potem zasujem.

Moj ma 17 konjev, V motor od brigsa, nobenih težav z podhranjenosjo, v enmu šusu okol bajte zrežem cca 5000m2... Zaštopa se če kosiš pol metrsko travo na nulo z preveliko hitrostjo ali pa če so noži je toliko obrabljeni, da ne meče več v koš... Ko enkrat poštudiraš koliko je treba jemat ni nobenega problema več.
 

B81

22. jul 2007
34.493
8.960
113
Potem pa edino stojalo ali pa ono enostavno dvigalo, ki dvigne celega.

Ali pa tole, dvigneš spredaj

in bolj fenci
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Imam narejen nastavek za dvosteberno avtomobilsko dvigalo, ampak se mi neda pucat garaže potem - sem opustil čiščenje v garaži.... Sem probal menda že vse pripomočke kar obstajajo za normalnega smrtnika, ampak še vedno ni to to.. tole z verižnim dvigalom je opcija ampak je pogoj stojalo.. sem nasel nekaj pravega ;) bom naredil in prilepil sliko ;)
 

B81

22. jul 2007
34.493
8.960
113
No jaz ga nikoli ne pucam. Med sezono spiham s pihalnikom po vsaki košnji, na koncu pa zapeljem na tram, da vsaj malo pridem zraven. Če se ščiti dol poberejo, se kar dobro pride zraven. Zdaj pa rabim to dvigalo, da nože snamem in nabrusim.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jz po vsaki košnji spucam kosišče, če ne je naslednjo rundo čist zabetonirano spodej.. perem ga ne, ker mi tist washdeck naredi samo svinjarijo okoli.. ko boš prvič sežgal jermen, ker nisi očistil kosišča boš razumel zakaj je treba vsako rundo spucat :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
Vidim v moji okolici, da imajo vsi ali navadne kosilnice ali vrtne traktorje.

Riderjev nekako ni videti.
Ti imajo nože (2-3) čisto spredaj, eni riderji so preklopni, zelo majhen obračalni krog



jonsered fr 2312 ma


Eni niso:




Zakaj jih je tako malo videti ?
 

B81

22. jul 2007
34.493
8.960
113
Ker so novi drazji, eni imajo tudi 4x4, so IMO za bolj neravne terene. Verjetno pa se lazje cistijo. Tiste tocne prednosti ne poznam :)