Vrtalni stroj (bormašina)

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.021
950
113
Za občasno vrtanje lukenj v beton bi rabil kakšo SDS (al kako se že reče) bormašino. Z "običajno" traja predolgo.
Želje:
* po možnosti NE na baterijo (redka raba, ko rabiš je baterija prazna)
* kovček
* ni nujno, lahko ima še dleto zraven
* da ni pretežka
* če se le da, do 100€.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.792
418
83
Za takšno redko uporabo bodo po mojem Lidl mašine dovolj vredu.. ;) Samo moraš malo spremljat, ker jih nimajo vedno, ampak samo občasno..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
129
9
18
Za tak denar boš od makit, dewalta, boscha dobil kaj v akciji do 2J. Za vrtat v beton do fi16-20 dovolj. Vprašanje pa zakaj bi rabil dleto? Betona štemal s tako mašino ravno ne boš.

Npr: GBH 2-21, brez pribora.

Močnejše v tem rangu edino kaj od parkside, ferex, ali kakšna bauhaus hišna znamka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tesfalar

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.485
4.452
113
49
Na sončni strani ALP
Makita? Če hočeš zraven še navadno glavo, so cene okoli 200€



Obe glavi
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
406
272
63
Za občasno rabo bo resnično karkoli v redu. Če se boš česa lotil resno in obnavljal oz. gradil, pa se stegni za boljšo mašino in višji cenovni rang ... kar sem imel hobi programa, je vse lepo držalo za občasno uporabo, dokler nisem začel dletat, štemat in brusit po nekaj ur več dni zapored. Takrat se pregrejejo in crknejo, ker so hobi naprave večinoma narejene za kadilce.

15 min dela in 15 min čik pavza, pa ponovi vajo, dokler ni narejeno.

So seveda izjeme, ampak za resno, večurno delo je kar fajn imeti profi rang, magari izposoja...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.722
5.578
113
Z Parkside sem zmetal omet dol v celi bajti...

Prva zdržala 20min....počil zegger na glavi....sem kupil novega kasneje v MM intercom....50centov...

Ker nisem zgubljal časa sem potem z drugo bušil cel teden....

Imel 2 da bi jim menjaval....da se ne pregreje kaj

Akcija je bila prejšni četrtek.... mogoče še kje imajo.... čene pa diskont v Štepanjskem naselju
 
19. jul 2007
2.813
1.534
113
Za tak denar boš od makit, dewalta, boscha dobil kaj v akciji do 2J. Za vrtat v beton do fi16-20 dovolj. Vprašanje pa zakaj bi rabil dleto? Betona štemal s tako mašino ravno ne boš.

Npr: GBH 2-21, brez pribora.

Močnejše v tem rangu edino kaj od parkside, ferex, ali kakšna bauhaus hišna znamka.

Vprašanje pa zakaj bi rabil dleto?

Saj imaš slikco na povezavi :)

1725434973472.png
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
129
9
18
Vem zakaj se uporablja, vprašanje se je nanašalo na jurek1973 in njegovo uporabo. Če bi imel ambicije razbijati beton pač s to mašino ne bi bil ravno uspešen.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.983
3.999
113
Da ne bomo še 1x doktoriral čisto iz nule, še ena ne tako stara Alter tema na podobno tematiko (toliko za razjasnitev osnovnih pojmov).

Drugačer že prva opazka, "bormašina" je danes dokaj arhaičen pojem, tako da mogoče odpiralec teme pove s čim je vrtal. Recimo dobiš danes sposobne mašine z klasičnim vpetjem ki imajo "vibrirno" glavo in z nekim dobrim svedrom ki je narejen za udarno vrtanje (kladivo gor narisano) gre tudi v beton za osnovna opravila (vložki za vijake za poštvo ipd.) kot po maslu.