Vprašanje glede Nove Zelandije za novo leto?

mistique

Guru
16. jun 2009
13.607
1.390
113
Emona / Carnium
Novo leto je poletje, tako da je vreme odlično. Glede cen in zasedenosti pa je verjetno tako kot drugod po svetu. To lahko enostavno preveriš preko neta. Hostlov, bed & breakfast, couch surfing variant imaš veliko.
Jaz sem bil v jeseni (marec, april) in vreme je bilo zelo stabilno (mislim, da je bilo cca. 2-3 dni dežja). So pa precejšnje razlike v podnebju severnega in južnega otoka.

Bi šel na road trip?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
En road tripm mam v mislih ja.
Po filingu bi šel po obeh otokih.

Kako si ti potoval? A se da dobit kako pametno varianto, da priletiš na en otok, rentaš avto, pelješ na drug otok, vrneš avto in odletiš nazaj?
Al se bo treba vrnit na isto izhodišče?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.607
1.390
113
Emona / Carnium
Moj oz. najin roadtrip po NZ je trajal 21 dni. Tako, da je način oz. smer potovanja odvisno predvsem od tega. Na netu ali pa v Lonley Planet-u, boš našel roadtrip variante glede na število dni, ki jih imaš na voljo. Lonley-a vsekakor priporočam, saj je notri polno informacij, ki jih je dobro prebrati še predno greš.

Pristala sva v Aucklandu, kjer sva bila 2 dni. Še predno sva šla, sem preko neta rezerviral avtodom (kombi za 2 osebi), ki sva ga prevzela zadnji dan (v Aucklandu) in se odpeljala proti severu severnega otoka.
Za severni otok sva porabila 10 dni, ostalo pa po južnem, kjer sva spustila SV del (prišla sva do Christchurcha), saj nama je zmanjkalo časa. Eden izmed razlogov je bil ta, da sva 2 dni čakala lepše vreme za na Mt.Ruapehu (kar pa se ni zgodilo), drugi razlog pa je bil ta, da sva v Wanaki in Queenstownu ostala 2 dni dlje, saj je bil to eden lepših predelov NZ pa še polno adrenalinskih aktivnosti za probat. Tretji razlog je bil pa praznik, za katerega nisva vedela in nama je zamaknil plovbo s severnega na južni otok za 1 dan, saj je bil trajekt razprodan ravno zaradi praznične selitve narodov.

Kombi sva pustila v Christchurchu in letela v Acukland, od tam pa na Fiji. Najela sva ga pri Backapcker Campervan rentals, ampak vidim, da ne obstajajo več. Vsaj pod tem imenom ne. Je pa teh ponudnikov kar nekaj.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Avtodom je res dobra ideja...ne vem kako mi sploh ni kapnila na pamet
wink-1.gif


Hvala za dobre infomacije!!!
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Mi smo bili februarja letos na NZ za 21 dni. Če želiš vidit oba otoka, je to res minimum tudi zato, ker je pot precej dolga. (12ur časovne razlike!)

Februar je kar glavna sezona (verjetno tudi čez NL).
Priporočam najem hostlov vsaj 2 dni vnaprej, ker so v nekaterih območjih kar hitro polni.
Splača se ti nakup BBH kartice, ki ti omogoča cenejše bivanje, nekaj zastonj klicev in interneta (ki je drag ko p***)...

Druga opcija je seveda avtodom. Recimo za dva so popularni Juicy oz. "spaceships" predelane toyote Estime. Ampak pomoje to za daljši čas ni udobno...
Pa še hostli niso dragi...V bistvu je hostel še najmanjši strošek dol
rolleyes-1.gif

Razmisli o potovanju v kontra smer. Torej iz Juga na sever, ker imaš veliko opcij za zastonj rent a car (vračanje avtomobilov na sever)
Rent a car najami za vsak otok posebej, ne isti avto za oba otoka skupaj.

Kot je že prejšnji rekel, v Queenstownu si vzami kak dan več, ker je res nekaj posebnega. V zraku je neka ful dobra energija. Ful mladih, skoz neki dogaja (kar za južni otok na sploh ne velja...)

Nepozaben je seveda milford sound, oba ledenika in meni najlepše jezero Lake Tekapo..

PS: temperature februarja niso bile ravno poletne.. MAX 20-24C. S tem, da pozabi, da se boš kopal v morju. Mogoče edino v kakem Bay of islands ali pa v Abel Tasmanu...

Je pa NZ izjemno lepa. Ne pričakuj pa masovnega turizma, partijev, pijanšne in podobega "azijskega" vzdušja
smile-1.gif

še najbližje temu je vikend v Bovcu pred 10 leti
smile-1.gif


če rabiš še kaj, vpraši.
smile-1.gif