Vožnja ATVja

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdravljeni!

Verjetno je tu gor kakšen lastnik ATVja in bi mi znal odgovori na moje vprašanje.
Zanima me, ali je mogoče voziti ATVja z izpitom B-kategorije ali je potrebno narediti izpit za motor?
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Prostornina ni važna, važno je, da moč motorja ne presega 15 kW. Ja, pa homologiran mora bit, če ga hočeš registrirat.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Odvisno od moči motorja. za 50ccm, mas dovolj izpit za avto, kaj pa je več pa bo potreben izpit za motor.

Sicer pa kaj se bi obremenjevel, glede nato da te nikakor nemorajo dobit
evil.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Za ATV-ja ne potrebuješ izpite za motor, temveč B kategorijo za avto, ker gre še vedno za dvosledno vozilo.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:

Za ATV-ja ne potrebuješ izpite za motor, temveč B kategorijo za avto, ker gre še vedno za dvosledno vozilo.




Doli na pagu mi ni hoto dat 250ccm, reko je da mi ga sicer posodi, samo da če me ustavi policist, bojo to neke vlke

kune... Zaj če majo mogoče hrvati kaj drugače...



Je pa popolnoma logično da če lahko z izpitom za avto vozis avto z 600++ konji, zakaj pol ATVja z 40 konji nebi smel...
 
Nazadnje urejeno:

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
v naši državi je za vožnjo atv-ja potreben izpit B ali H kategorije. Močnejši imajo sicer takšno tablico kot Motorno kolo-ti so vozni z B kategorijo, atvji do 50 ccm pa takšno kot kolesa z motorjem-torej atv do 50ccm lahko vozijo tudi mlajši, in sicer s kategorijo H.


LP
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Mislim da okrog 200 eur, vsaj tako je bilo meni rečeno. Nevem pa če to drži.



p.s: Upam da ne gledaš tapoceni noname ATVjckov.
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ravno to sem hotel uprašat...
Kako je z raznimi noname ATV-ji v cenovnem rangu med 1000-1500€?
Namreč razmišljam, da bi nabavil nekaj v tem cenovnem rangu. Vsekakor nimam nobenih želja se veliko vozit po gozdu (mogoče kdaj pa kdaj), večinoma bi se vozil po cesti.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ološ totalni, sem ga šel gledati enega pa me je minlo ko sem videl kako je to skupaj narejeno. Kolega pa je imel podobnega pa mu je šel menjalnik po parih dneh uporabe, rezervnih delov seveda nikjer, ti pa so pri atv-ju se kako pomembni.



sicer obstajajo tudi dokaj kvalitetni kitajci, kakšna Barossa, E-TON bojda niso tako švoh, KYMCO je pa že zelo dobra zadeva. Vsekakor raje kak rabljen KYMCO kot pa nekaj novega noname.



Ogromno je tudi kopij suzuikjev,hond,yamah in podobnega, nekaterih jih še celo prodajajo za zelo bogate cene, tako da malo pazi da te kdo na naserje.
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Imam takšnega za 1500 ojrov. 150 ccm. Ura vožnje, ura šraufanja. V enem letu narejenih okoli 5000 km, pretežno po asfaltu. Razen motorja je itak že vse zamenjano, okvir je za xx kg težji zaradi dodatnih ojačitev. Servis imajo nikakršen, tako da popravljam sam, dele dobim direktno iz Kitajske. Če nimaš še nekoga z boljšim ATVjem, ki te bo lahko šlepal in če nisi mehanik, nikar ne meči denarja stran.

Če te nisem prepričal, lahko prideš k meni in si zadevo ogledaš. Ti ne bo več prišlo na misel, da bi imel kaj takšnega doma.

Od 3.750 ojrov naprej lahko dobiš kar solidno zadevo, made in Taiwan. Barossa, Adly, Linhai, SMC, pogojno tudi Kymco in Sym, so znamke, ki se jih splača pogledat. Prve štiri imajo tudi .si. V Trzinu prodajajo ArcticCat, v Celju Can-Am. Možnosti kolikor hočeš.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Za ATV-ja ne potrebuješ izpite za motor, temveč B kategorijo za avto, ker gre še vedno za dvosledno vozilo.

Doli na pagu mi ni hoto dat 250ccm, reko je da mi ga sicer posodi, samo da če me ustavi policist, bojo to neke vlke
kune... Zaj če majo mogoče hrvati kaj drugače...

Je pa popolnoma logično da če lahko z izpitom za avto vozis avto z 600++ konji, zakaj pol ATVja z 40 konji nebi smel...

Na hrvaškem potrebuješ za vožnjo ATVja izpit A kategorije! Ampak to velja samo če si hrvaški državljan ali pa hočeš rentat ATV na hrvaškem.

Če si iz slovenije in prideš dol z svojim registriranim ATVjem se pa lahko voziš z izpitom, ki je potreben v SLO za upravljanje tega vozila in to je B kategorija, to je preveril čalan atv.si, ko je šel dol. Ustavili so ga policisti malo so se pogovorili in pogledali ATV nato pa so preverjali na Reški izpostavi kaj velja in tam so policistu potrdili da v tem primeru velja izpit B kategorije...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Z 250-ko se da že čisto lepo peljati, da se tudi drseti skozi ovinke, priplezati kam itd... Če kupuješ prvega 4 kolesnika je itak priporočljivo kaj takega, potem pa ko (če) ti to rata premalo greš pa na več. Jest sem recimo še bolj na začetku mojih izkušenj imel enkrat hkrati doma Baja 650 in Polarisa 250 pa vem da se mi ej bilo bolj gušt peljat z ta malim ker sem lahko vsaj brez skrbi dal gas v ovinku, brez bojazni da me strese s ceste (kar me taveliki tudi je)
wink-1.gif


Zdaj je stvar seveda drugačna, čeprav še zdaj ne vem zakaj bi kdoi rabil tako močnega 4 kolesnika kot je recimo 800ccm CanAm ki sem ga vozil zadnjič in ki v par sekuinda doseže omejenih 130 km/h.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
moj sosed ima 350ccm atvja. se mi zdi da nikamor ne gre..mogoče zato, ker sem navajen na krosovca. drugače močan je, vleče povsod, ampak pospeškov pa nima ne vem kakih, končne pa tudi ne...
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
ne vem kero firmo ma, pa modela tut ne.. vem samo to, da ni kitajc. je pa tak bolj "delavski" in ne športen, ker ma gor še kljuko pa une železne prtljažnike...