Vonj po pomaldi

I

Izbrisan uporabnik #488

Nekaj manj močnega
smile-1.gif


 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Odlična izbira
zmaga.gif


@Fadil, Deauville je odličen moped, samo štartna cena je pa
bonk.gif
res pa ima že v štartu ogromno opreme.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
mater ste eni pusiji...
zdaj se začenja sezona motorizma za prave moške :)

Hvala, da me tako ceniš
evil.gif


Danes sem se zapeljal. Glede na to, da je golič, je bilo malenkost bolj sveže le v roke, srečal sem le še enega fanatika, bmw gs, na lj obvoznici


GS1200 rumeno črn verjetno pa en majhen rahitičar na njemu
grims-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Odlična izbira
zmaga.gif


@Fadil, Deauville je odličen moped, samo štartna cena je pa
bonk.gif
res pa ima že v štartu ogromno opreme.

Rabljeni so okrog 5 jurjov, kar niti ni tako pretirano. Seveda pa bi rekel, da mora imeti ABS obvezno. Verjetno bo to moj naslednji ali pa drugi motor.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja ABS obvezno za 5 jurjev za rabljenega. Novi so pa drugače blizu 10 jurjev, adijo pamet
bonk.gif


So pa dobre mašine.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ja ABS obvezno za 5 jurjev za rabljenega. Novi so pa drugače blizu 10 jurjev, adijo pamet
bonk.gif


So pa dobre mašine.

Si ga vozil? Poznaš motor iz prve roke? Ker sam ga vozil še nisem, sem pa prebral precej o njem in naj bi bil super. Razen, kar mu nekateri očitajo da je podhranjen. Zame sigurno ne bi bil, ker po večini vozim po predpisih in me razna rizična prehitevanja in divjanja ne zanimajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Nekaj manj močnega
smile-1.gif


A nima Versys enake mašine kot ER-6?

Ja, ima enak agregat, vendar drugačno odmično gred in mapo, tako da proizvede manj moči ter nekaj manj navora, vendar je obojega v nižjih obratih.

Bolj sem gledal na to, da ima boljše sprednje vzmetenje (udobnejše in nastavljivo, upside down) ter tudi zadnje + vetrna zaščita + da je bila zelo dobra ponudba.

Ker se vozim pretežno sam, bo več kot dovolj
cool-1.gif
, teža s polnim keslom 19l = 206kg.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nov ja, 6.371 EUR zaloga in barva 2011, barva 2013 pa je 7.622.
Skratka 1.300 EUR razlike zaradi barve
smile-1.gif
za to še dobiš potem "vso" potrebno dodatno opremo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Sigurno z ABS-om in vinsko rdeče barve kot na sliki? Si dal svojega v račun?
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
A res??
shocked-1.gif


In kakšna je potem v največji meri namembnost tega motorja oz kako bi ga klasificiral glede na pogostost uporabe......sem probal rn 6n-ko vozit in mi je blo čist mimo.... kak gorski prelaz pa da sta dva gor, pa mimo kakega avtobusa za skočit mislim, da ne občuti neke sile motor..... ali pa se samo motim, ker so mi že v osnovi dvocilindraši čist mimo
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vfrka je že bolj športno potovalna (na 800ki sem sedel, to je divje), hornetka pa je nekaj takega kot sem imel do sedaj, le da je 4valjna mašina.

Versys pa že iz imena v ZDA, KLE650 pove za kaj gre. Res je bolj cestni kot enduro, nekaj vmes, hondi sta bolj športni. Je malo višji, tako da se lahko pelješ dokaj normalno tudi ko je makadam, ker ima temu primerno vzmetenj (daljši hodi itd.).

Glede er6 se motiš. Sem svojo povsem normalno peljal na grossglockner in tudi "skočil" kje mimo, skratka čisto ok. Nikjer nobenega govora o pomanjkanju moči. Pretežno pa sem se vozil sam.

0-100 ima 3.74s, končna 220km/h.

In er6 ima celo malenkost več navora od hornetke in to pri bistveno nižjih obratih (v tem je prednost dvovaljnika), tako da je pri vleki v prednosti oz je moč na voljo prej. Slabosti pa so ne tako uglajeno delovanje, morebitne vibracije itd.

Skratka iskal sem vozilo v kategoriji:
versys, vstrom, mogoče mali tiger 800, nova honda 700x.

Kaj pa ti voziš?
smile-1.gif


primer na testu, da se lahko "normalno" zapelješ tudi po neasfaltu.