Vojna v Ukrajini 2

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Včerajšni govor Zelenskega v UN, druga slika iz video prenosa. Prva je pa od naše predsednice iz twiterja. Še dobro da vsaj zahodnjaki tam sedijo in poslušajo drugače ne bi bilo skoraj nobenega. Toliko o interesu ostalega sveta o voji v ukraini.

1695200328346.png
 
  • Haha
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Mirsi, me res zanima, koliko Ukrajincev pozna š?

Prebivalstvo Ukrajine je načeloma proti Rusiji.

Imam dobrega kolega, ki živi cca 70km vzhodno od Kijeva in nekaj poslovnih partnerjev iz UA. Vsi so proti Rusiji oz. predvsem proti ruski oblasti. Ne samo to, tudi vsa njihova družba je proti Rusiji in nagnjena bolj na zahod. Seveda se v vsaki državi najdejo posamezniki, ki so na strani Rusije, kot ste Andy, Cedevita in ti (+še kakšen) tu na forumu.

Je pa marsikomu težko, saj ima veliko Ukrajincev družino ali pa vsaj prijatelje tudi v Rusiji.

Saj ni panike, ljudje razmišljamo drugače. Ampak ne govori, da je le oblast proti Rusiji in za Zahod, ker to ni res! Tudi prebivalstvo je (vsak dan bolj) nagnjeno na stran Zahoda.
koliko ukrajincev poznam? Samo eno žensko z otrokom, ki je lani spomladi pribežala "pred vojno", - doma je pa blizu poljske meje. Kasneje, ko je zbolela njena mama, je pa še mama pribežala koristit naše zastonj zdravstvo in socialo. Od doma v ua ima do slovenije bližje, kot do prve fronte.
Je sicer protirusko nastrojena, ampak tam, kjer je živela živi ni nobenih rusov, zbežala je izpod režima zelenskega. Krivi pa ruse. Tudi vojne ni tam niti blizu.
Podpiraš takšne begunce?

Prebivalstvo na vzhodu UA je večinoma prorusko usmerjena, na zahodu pa pro zahodno - so kazali rezultati volitev pred vojno.
Tisti na Lampeduzi so pa vsi prozahodno usmerjeni, pa tudi tričetrt prebivalcev držav, odkoder prihajajo tudi. A torej zagovarjaš, da naj kar vse vzamemo v EU.

Ampak vprašanje ni pravo. Vprašaj, koliko jih podpira Zelenskega in njegovo protirusko politiko, (nespoštovanje Minska, nespoštovanje manjšinskih pravic rusov, obstreljevanje donbasa os 2014....) ki je pripeljala do vojne. In če so zadovoljni, da jih je pripeljal v vojno. Pa tudi to ni ravno pravo vprašanje, tudi v nemčiji so še l 1944 podpirali Hitlerja. Tudi v Srbiji so bili 1991 večinsko proti odcepitvi Slovenije.

Situacija je podobna tisti v Jugi. Slovenci smo imeli dovolj vlade v Beogradu, pa smo se odcepili, Jna pa nas je napadla in skušala preprečit odcepitev in skušala spravit nazaj pod oblast iz Beograda. Enako so na Krimu in v Donbasu imeli dovolj vlade iz Kijeva, pa so se odcepili, UA vojska pa jih je napadla in skuša spravit nazaj pod oblast iz Kijeva. S tem, da smo mi imeli mnogo manj tehtnih razlogov za odcepitev od vzhodnih ukrajincev. Smo bili manj zatirani s strani Beograda kot so vzhodni in južni ukrajinci.

Ampak naša samostojnost je itak šla.. Beograd smo zamenjali za Bruselj.
 
koliko ukrajincev poznam? Samo eno žensko z otrokom, ki je lani spomladi pribežala "pred vojno", - doma je pa blizu poljske meje. Kasneje, ko je zbolela njena mama, je pa še mama pribežala koristit naše zastonj zdravstvo in socialo. Od doma v ua ima do slovenije bližje, kot do prve fronte.
Je sicer protirusko nastrojena, ampak tam, kjer je živela živi ni nobenih rusov, zbežala je izpod režima zelenskega. Krivi pa ruse. Tudi vojne ni tam niti blizu.
Podpiraš takšne begunce?

Prebivalstvo na vzhodu UA je večinoma prorusko usmerjena, na zahodu pa pro zahodno - so kazali rezultati volitev pred vojno.
Tisti na Lampeduzi so pa vsi prozahodno usmerjeni, pa tudi tričetrt prebivalcev držav, odkoder prihajajo tudi. A torej zagovarjaš, da naj kar vse vzamemo v EU.

Ampak vprašanje ni pravo. Vprašaj, koliko jih podpira Zelenskega in njegovo protirusko politiko, (nespoštovanje Minska, nespoštovanje manjšinskih pravic rusov, obstreljevanje donbasa os 2014....) ki je pripeljala do vojne. In če so zadovoljni, da jih je pripeljal v vojno. Pa tudi to ni ravno pravo vprašanje, tudi v nemčiji so še l 1944 podpirali Hitlerja. Tudi v Srbiji so bili 1991 večinsko proti odcepitvi Slovenije.

Situacija je podobna tisti v Jugi. Slovenci smo imeli dovolj vlade v Beogradu, pa smo se odcepili, Jna pa nas je napadla in skušala preprečit odcepitev in skušala spravit nazaj pod oblast iz Beograda. Enako so na Krimu in v Donbasu imeli dovolj vlade iz Kijeva, pa so se odcepili, UA vojska pa jih je napadla in skuša spravit nazaj pod oblast iz Kijeva. S tem, da smo mi imeli mnogo manj tehtnih razlogov za odcepitev od vzhodnih ukrajincev. Smo bili manj zatirani s strani Beograda kot so vzhodni in južni ukrajinci.

Ampak naša samostojnost je itak šla.. Beograd smo zamenjali za Bruselj.

koliko srbinov je pribežalo k nam in izkoristilo/izkorišča naš sistem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999 in Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
koliko srbinov je pribežalo k nam in izkoristilo/izkorišča naš sistem?
Ne vem.
Če bi bilo po moje bi vse, ki so prišli izkoriščat naš sistem poslal nazaj. vklučno z albanci in ukrajinci, in drugimi migranti.

A ti pa praviš, ker je nekaj srbov pribežalo k nam, naj pridejo še Ukrajinci. In ker smo sprejeli ukrajince, bi morali še albance in pa tiste z Lampeduze - ki so tudi pro-zahodno usmerjeni - kot ukrajici in bi radi živeli v EU (na sociali).
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Jaz sem vsak dan v kontaktu s poslovnimi partnerji iz Rusije, pa so vsi proti putinu. Veliko jih je že zaprlo firme, pa so rabili leta in leta, da so zalaufali tako kot so imeli v načrtu.
Putin bi se lahko preselil v Ljubljano, kjer bi imel večjo podporo kot jo ima v Moskvi
Pri nas bi ga po rokah nosili, ponosni nasledniki.... ljubljanković bi verjetno počil od veselja
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.833
2.213
113
¨unknown patriots¨ :evil: :aplauz:

Unknown patriots liquidated AN-148 and IL-20 airplanes and 1 MI-28N "Night Hunter" helicopter belonging to the 354th Special Forces Aviation Regiment. The helicopter will not be back in service for a long time: its tail section was damaged. And the airplanes are in such a state that it is cheaper to write them off than to restore them. The estimated cost of the damage to Putin's security forces is more than 70 million dollars.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Ja in?

Americani so ta teden izgubili F-35, pri katerem se je pilot katapultiral 2km od letalisca, letalo so pa, s pomocjo publike, nasli po dveh dneh 100km stran.