Vojna v Ukrajini 2

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Še bolj čudno je, da se je skoraj takoj po napadu pojavil posnetek brez odseva, precej kasneje pa z odsevom.

Na tej točki ni za verjetni nobenemu. Ni pa prvič, da bi rusi ponarejali dokaze. Spomnimo, kako so ruski telegram kanali odsvetovali evakuacijo preko železnice. Drugi dan pa je padalo po železniških postajah. Mrtvi civlisiti, pa kar naenkrat se najdejo dokumenti iz ukrajinskih kleti s serijskimi številkami raket (pa rusi definitivno niso uporabili tochka u raket, ker so jih umaknili iz uporabe (kot tudi t62 in t55 tanke)).

Sedaj sem šel pogledati posnetek ki ga je objavil Zelensky, dmomim da je original oziroma je bil zelo očitno prirejen in še to površno. Zakaj, ker je bil najprej objavljen posnetek kjer je vidi senca izstrelka na prvem avtu (česar na posnetku Zelenskega ni). Se bi vprašal kje je površnost, no naknadno je bilo ugotovljeno da se vidi odsev tudi na črnem avtu, samo Zelenski je tega pozabil izbrisati iz posnetka :valjamse: , tega pa lahko še vedno vidiš tudi na njegovem videu.:valjamse:
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.768
6.228
113
Gledamo isti posnetek, ali jaz pojem premalo korenčka? Lahko daš link pa približno poveš na kateri sekudi ti videvaš sence.


Raketa prileti na tržnico
pojavijo se posnetki napada
Vsi se zgražajo nad napadom
ruski kanali o napadu molčijo
12 ur kasneje kopica ruskih kanalov začne na polno porivat identično zgodbo o odsevu rakete
pojavi se "nov" posnetek, kjer se sedaj vidi odsev rakete


Vse prevečkrat videni MO. Pa še skoraj sem včeraj komentiral, da ruski kanali molčijo o tej zgodbi.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Na koncu je vseeno od koga je bila raketa. Ljudje so umrli nastala je škoda, vojna pa gre naprej. Čez par dni po to pozabljeno, do konca vojne pa še bo kar nekaj takih posnetkov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Na koncu je vseeno od koga je bila raketa. Ljudje so umrli nastala je škoda, vojna pa gre naprej. Čez par dni po to pozabljeno, do konca vojne pa še bo kar nekaj takih posnetkov.
Če je bila raketa ukrajinska, je vseeno od koga je bila - gre čimprej v pozabo.
Če bi bila pa ruska, bi pa še mesece nabijali, kako rusi ciljajo tržnice pa civilne cilje... tako kot nabijate tam, kjer ni nekih posnetkov, ki dokazujejo nasprotno.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Če je bila raketa ukrajinska, je vseeno od koga je bila - gre čimprej v pozabo.
Če bi bila pa ruska, bi pa še mesece nabijali, kako rusi ciljajo tržnice pa civilne cilje... tako kot nabijate tam, kjer ni nekih posnetkov, ki dokazujejo nasprotno.
Rusi so in še bodo ciljali civilno prebivalstvo in kje se to ponavlja vsaki dan, tukaj na foromu? Edino, kar se ponavlja si to ti.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.588
6.408
113
pa so te rusi že kaj poklicali, da bi delal za njih kot propaganda boy in podobno. Po mojem bi se ti splačalo za par rubljev.
Jaz ne dvomim, da so tile majstri že dolgo na ruski plačilni listi in všteti v budget za P.R. Tako zelo vztrajen s prodajanjem bullshita ne moreš bit samo prostovoljno pa za hobi.

Druga stran komedije je pa, da so takile "prostovoljci" nedvomno pod očesom raznih obveščevalnih. Bo minilo par let pa ne bo vedel zakaj so mu navrgli strip search pri random letu z avionom nekam na dopust.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.955
10.369
113
Ko se slučajno omenja Kuba. Zanimiv članek o tem, kako Rusi novačijo Kubance, ker jim gre v vojni tako odlično.
ta je kar kruta, v resnici pa vsak kubanec sanja kak bi priplaval v USA.... drugače pa , kot ideja, se prijavijo in skušajo na dan 1 prelaufat polje in se predat UA, pa potem mogoče dalje v USA :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in hermann

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
V principu zna bit sreča, da se ne znajde na počitnicah v Guantanamu na Kubi.
EU ima veliko tolerance do "agentov Rusije". Kaka druga država jih pa zna imeti precej manj in aplicira svojo logiko in zakonodajo zelo globalno.
Hec je, da tudi kakšne druge države gladko boli, če se na nekem forumu nekoga proglasi za "ruskega agenta", ker parim pacientom ni po godu njegovo pisanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in mirsi

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.833
2.213
113
Sedaj sem šel pogledati posnetek ki ga je objavil Zelensky, dmomim da je original oziroma je bil zelo očitno prirejen in še to površno. Zakaj, ker je bil najprej objavljen posnetek kjer je vidi senca izstrelka na prvem avtu (česar na posnetku Zelenskega ni). Se bi vprašal kje je površnost, no naknadno je bilo ugotovljeno da se vidi odsev tudi na črnem avtu, samo Zelenski je tega pozabil izbrisati iz posnetka :valjamse: , tega pa lahko še vedno vidiš tudi na njegovem videu.:valjamse:


Poglej čase objav, NEXTA 2.47PM -Zelensky 2.54PM -JulianRoepcke 5.52PM. Kdo ima orginal? :zavijazocmi:

Je pa Julian lepo povedal in s tem se tudi strinjam.

I did not and will not speculate on the origin of the object that hit the market as we know, both sides use subsonic weapons (e.g., cruise missiles) that can be programmed to attack their targets from a certain direction after taking a none-direct flight path.