Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Ko zmanjka argumentov, pa pride na vrsto osebna diskreditacija in žaljenje, da pa bi prilimal link, kjer piše, kako hrvaška priznava arbitražno mejo, to pa ne.
Boš še kar trdil, da so države že leta 1992 priznale slovenijo v mejah, ki so bile določene 2017 LOL. Kdor bo pa podvomil v tvoje umotvore bo pa označen za idiota.

Srbija je mednarodno priznana država, članica ZN, čeprav nima rešenih vseh mejnih vprašanj.
Kar pomeni da imam prav, da države priznavajo državo in ne njenih mej.
Zakaj bi jaz moral dati kak link kjer piše, da HR priznava odločitev arbitražnega sodišča? Sej nisem napisal, da to obstaja.
 

Slovenet

Guru
21. jul 2007
4.418
536
113
43
Še vedno Rdeči revirji
Dolgo smo poslušali o tistih 72 urah kolikor naj bi rabili za osvoboditev Kieva pa po enih 100 objavah jih sedaj vsaj večina ve da to ni prišlo iz ust Putina. A imaš ti kakšno izjavo o pohodu do Aten in Lizbone ali je to spet ena tistih 72 ur....zelo rad bi jo kje videl je do sedaj je nisem zasledil, link bo dovolj a ne do kakega reddit uporabnika ali pa 123.
Saj lahko z dejstvi operirate ni treba pravljic govorit.
Ne vem kakšen dokaz pričakuješ od mene. To kar sem napisal je moje mnenje, ki sloni na preteklih zgodovinskih izkušnjah Evrope z oblastniki v Kremlju. Nimam nobene Putinove izjave zadaj. Začnemo lahko pri sovjetski okupaciji in priključitvi treh baltskih držav, nadaljujemo s paktom Ribbentrop Molotov in Poljsko vključno s Katinskim gozdom, potem Madžarska in Imre Nagy, pa Čehoslovaška in Dubček, zapora Zahodnega Berlina in Berlinski zid. Potem je so interne zadeve znotraj Sovjetske zveze, kot je hlodomor. Potem pridemo do razpada SZ in Ruske federacije, ki nadaljuje s popolnoma enakimi metodami. Torej Abhazija, Južna Osetija, Pridnesterje, tudi Čečenija, ampak ta del je bolj kompleksen. Potem smo že pri letu 2014 in Donbasu ter Krimu sledi pa specialna vojaška operacija v Ukrajini. Torej zgodovinski vzorec ex SZ se ponavlja. Drug zgodovinski vzorec, ki se ponavlja sem že navedel v prejšnji objavi. Za začimbo so pa nedlogo nazaj na Putinovih trobilih kalkulirali koliko časa rabi ruska raketa da zadene nekatere evropske prestolnice. Če to ni dovolj, potem lahko čakaš da boš moral govorit rusko, če boš seveda imel še dovoljenje da živiš.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Ne vem kakšen dokaz pričakuješ od mene. To kar sem napisal je moje mnenje, ki sloni na preteklih zgodovinskih izkušnjah Evrope z oblastniki v Kremlju. Nimam nobene Putinove izjave zadaj. Začnemo lahko pri sovjetski okupaciji in priključitvi treh baltskih držav, nadaljujemo s paktom Ribbentrop Molotov in Poljsko vključno s Katinskim gozdom, potem Madžarska in Imre Nagy, pa Čehoslovaška in Dubček, zapora Zahodnega Berlina in Berlinski zid. Potem je so interne zadeve znotraj Sovjetske zveze, kot je hlodomor. Potem pridemo do razpada SZ in Ruske federacije, ki nadaljuje s popolnoma enakimi metodami. Torej Abhazija, Južna Osetija, Pridnesterje, tudi Čečenija, ampak ta del je bolj kompleksen. Potem smo že pri letu 2014 in Donbasu ter Krimu sledi pa specialna vojaška operacija v Ukrajini. Torej zgodovinski vzorec ex SZ se ponavlja. Drug zgodovinski vzorec, ki se ponavlja sem že navedel v prejšnji objavi. Za začimbo so pa nedlogo nazaj na Putinovih trobilih kalkulirali koliko časa rabi ruska raketa da zadene nekatere evropske prestolnice. Če to ni dovolj, potem lahko čakaš da boš moral govorit rusko, če boš seveda imel še dovoljenje da živiš.

Saj to je nekje vaš problem, ker se toliko ponavljate v enih izjavah da že vsi mislite da je resnica pa je vse izmišljeno. In potem na teh podlagah nekateri delajo zaključke ki jih beremo.
Uradno rusko stališče ki se ni spremenilo od samega začetka vojne je še vedno enako. Pa ne glede nato da jih pol tukaj gor piše kako bodo Rusi korakali čez Evropo. Rusi niti do Dnjepra na vzhodu ne bodo nikoli prišli ker njihov interes je Doneck in Lugansk. Ne pa Poljska , Francija in Portugalska.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Dolgo smo poslušali o tistih 72 urah kolikor naj bi rabili za osvoboditev Kieva pa po enih 100 objavah jih sedaj vsaj večina ve da to ni prišlo iz ust Putina. A imaš ti kakšno izjavo o pohodu do Aten in Lizbone ali je to spet ena tistih 72 ur....zelo rad bi jo kje videl je do sedaj je nisem zasledil, link bo dovolj a ne do kakega reddit uporabnika ali pa 123.
Saj lahko z dejstvi operirate ni treba pravljic govorit.

Toleje prišlo iz ruskega političnega vrha, dobesedno res ni to Putin, a teža besed ni zato nič manjša...

Medvedev said: "To change the bloody and full of false myths consciousness of a part of today’s Ukrainians is the most important goal.

"The goal is for the sake of the peace of future generations of Ukrainians themselves and the opportunity to finally build an open Eurasia – from Lisbon to Vladivostok."
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
no, počasi ima tudi NATO tegale jajcanja dovolj...


NATO ali samo nek tipson, ki nima nobene vidnejše vloge? Izmed 500 ljudi so dobili enega, ki misli drugače in iz tega je nastal članek, objavljen na proruskem RTVSlo portalu, ki ga vodi proruski srb?!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.190
-2.072
113
NATO ali samo nek tipson, ki nima nobene vidnejše vloge? Izmed 500 ljudi so dobili enega, ki misli drugače in iz tega je nastal članek, objavljen na proruskem RTVSlo portalu, ki ga vodi proruski srb?!
Ah, spet ste nasedli.
Izmed 500 ljudi so določili enega, in mu naročili, kaj naj izjavi, da vam vrže kost, da vas zamoti od drugih stvari.
Takšne izjave nimajo nobene teže, o bistvenih stvareh se odloča daleč od javnosti.
 

Slovenet

Guru
21. jul 2007
4.418
536
113
43
Še vedno Rdeči revirji
Saj to je nekje vaš problem, ker se toliko ponavljate v enih izjavah da že vsi mislite da je resnica pa je vse izmišljeno. In potem na teh podlagah nekateri delajo zaključke ki jih beremo.
Uradno rusko stališče ki se ni spremenilo od samega začetka vojne je še vedno enako. Pa ne glede nato da jih pol tukaj gor piše kako bodo Rusi korakali čez Evropo. Rusi niti do Dnjepra na vzhodu ne bodo nikoli prišli ker njihov interes je Doneck in Lugansk. Ne pa Poljska , Francija in Portugalska.
Jah, sej je bilo uradno Hitlerjevo stališče tudi, da hoče samo Sudete, ker je tam nemška manjšina. Dobili smo pa WWII.
Nekaj časa nazaj je bil objavljen intervju s hčerko Nikite Hruščova, tudi na slo portalih je bil. Ona je profesorica v ZDA. Zanimivo kaj je povedala ravno o teh Sovjetskih/Ruskih zahtevah do Zahoda. Postavimo zahteve, tudi neutemeljene, zahtevamo vse, če dobimo samo 10% ali 5% zahtevanega smo nekaj dobili. To je mentaliteta kremeljske politike še sedaj. To pomeni, da če Kremlja ne ustavimo in mu povemo, da ne dobi 0, bomo imeli stalne probleme. Končna posledica je lahko tudi WWIII. Danes je njihov interes Donetsk in Lugans, jutri bo pa Varšava, pojutrišnjem pa ...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Ah, spet ste nasedli.
Izmed 500 ljudi so določili enega, in mu naročili, kaj naj izjavi, da vam vrže kost, da vas zamoti od drugih stvari.
Takšne izjave nimajo nobene teže, o bistvenih stvareh se odloča daleč od javnosti.
Ti meni, kot svinja v buče si se navalil.. izgleda nisi dojel sarkazma v objavi.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.190
-2.072
113
Ne vem kakšen dokaz pričakuješ od mene. To kar sem napisal je moje mnenje, ki sloni na preteklih zgodovinskih izkušnjah Evrope z oblastniki v Kremlju. Nimam nobene Putinove izjave zadaj. Začnemo lahko pri sovjetski okupaciji in priključitvi treh baltskih držav, nadaljujemo s paktom Ribbentrop Molotov in Poljsko vključno s Katinskim gozdom, potem Madžarska in Imre Nagy, pa Čehoslovaška in Dubček, zapora Zahodnega Berlina in Berlinski zid. Potem je so interne zadeve znotraj Sovjetske zveze, kot je hlodomor. Potem pridemo do razpada SZ in Ruske federacije, ki nadaljuje s popolnoma enakimi metodami. Torej Abhazija, Južna Osetija, Pridnesterje, tudi Čečenija, ampak ta del je bolj kompleksen. Potem smo že pri letu 2014 in Donbasu ter Krimu sledi pa specialna vojaška operacija v Ukrajini. Torej zgodovinski vzorec ex SZ se ponavlja. Drug zgodovinski vzorec, ki se ponavlja sem že navedel v prejšnji objavi. Za začimbo so pa nedlogo nazaj na Putinovih trobilih kalkulirali koliko časa rabi ruska raketa da zadene nekatere evropske prestolnice. Če to ni dovolj, potem lahko čakaš da boš moral govorit rusko, če boš seveda imel še dovoljenje da živiš.
Rusi so imeli v času sovjetske zveze toliko z oblastniki v Kremlju, kot imajo danes Belgijci z oblastniki v Bruslju.

Priključitev baltijskih držav, pakt z namci, katinski gozd kar pripiši Gruzijcu, Hlodomor, v katerem je umrlo več Rusov, kot pa Ukrajincev pa tudi - čeprav pri hlodomoru tudi zahod prste vmes. Zanimivo, kako zaradi holodomorja ukrajinci še po stotih letih ne morejo bit prijatelji z rusi, brez problema pa so lahko prijatelji z nemci, ki ukrajincev pobili še precej več, kot rusi.
Madžarsko, Imre Nagija, Dubčka in Čehoslovaško, pa Berlinski zid pa pripiši Ukrajincu.

A ko Laynova kaj zahebe, tudi kriviš Belgijce ???
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Rusi so imeli v času sovjetske zveze toliko z oblastniki v Kremlju, kot imajo danes Belgijci z oblastniki v Bruslju.

Priključitev baltijskih držav, pakt z namci, katinski gozd kar pripiši Gruzijcu, Hlodomor, v katerem je umrlo več Rusov, kot pa Ukrajincev pa tudi - čeprav pri hlodomoru tudi zahod prste vmes. Zanimivo, kako zaradi holodomorja ukrajinci še po stotih letih ne morejo bit prijatelji z rusi, brez problema pa so lahko prijatelji z nemci, ki ukrajincev pobili še precej več, kot rusi.
Madžarsko, Imre Nagija, Dubčka in Čehoslovaško, pa Berlinski zid pa pripiši Ukrajincu.

A ko Laynova kaj zahebe, tudi kriviš Belgijce ???

Ti živiš v neki iluziji ruske propagande, kjer ti je bilo rečeno, da Ukrajinci imajo radi Ruse in Rusijo. Ampak dej si raje poglej ene par dokumentarcev na to temo, videl boš, da ne bi mogel bolj živeti v zmoti. Večina, 95%, Ukrajincev z Rusijo noče imeti popolnoma nič. Ne nič, manj kot nič. To je še bolj ekstremno, kot npr hrvati vs srbi, kjer lahko včsih celo naletiš na "mino" in si tepen, če kaj preveč lepega o srbih govoriš, ali pa če že hočeš slovenci vs srbi, kjer se kaže samo nekompatibilnost in smo zato koneckoncev tudi jo pobrisali iz skupne YU, ker tale španovija nas s sbri, je bila za nas slaba.

Zato iti v španovijo z manjšim zlom (EU in NATO) ni noben problem, niti ni zanimivo sploh, pravzaprav je popolnoma logično in niti ni problem zdaj že na pol pozabljena zgodovina treh rodov nazaj. Ti in podobni tebi se preveč obešate na to, kar se je zgodilo pred, med in tik po WW2. Za vse nas je to že davno mimo, samo še nekaj gladiatorjev je v mislih v tem obdobju. Po tem času se je veliko stvari spremenilo, na bolje. Razen v RU, tu se še kar očitno poigravajo z Veliko Rusijo. Na kratko, nihče noče imeti nič z rusi, ker vse česar se lotijo, nastane greznica.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Če eni že radi limajo youtube videote :evil:



Russia got richer even as the war in Ukraine raged on last year, while the West shed trillions of dollars of wealth

  • Russia added $600 billion of total wealth last year, a report by UBS indicated.
  • Meanwhile, the US and Europe shed trillions of dollars worth of wealth, the Swiss bank reported.

But the US lost more wealth than any other country last year, shedding $5.9 trillion, while North America and Europe combined got $10.9 trillion poorer, UBS reported.
 
2. jul 2020
4.779
6.246
113
Business insider :valjamse:

Bias, reliability, and editorial policy

As of September 2011, Business Insider allowed the use of anonymous sources "at any time for any reason", a practice which many media outlets prefer to avoid or at least indicate why a source is not identified



Saj, da ne boš rekel, da dvomim v vir, ker ni "pravi". Lahko ti z lastnimi besedami povzameš, kako je to mogoče. Bo šlo, ali boš spet pobegnil iz teme kot z financerji biolabov in sojenju CIA asetov?


No, jaz sem šel preleteti to poročilo.Tu je že nekaj zanimivega videti, cena nepremičnin je šla gor za skoraj 25%. Kar je potem jasno, da navzven izpade kot kopičenje bogastva. Kako pa je to dobro za upokojenca, kateri ima 200€ penzije pa je druga.

1692336038179.png


Še bolj zanimivo se tvoji miljonarčki berejo tako:

1692336305523.png


Leta 1912 so otroci v USA še delali po tovarnah...


Bi pisal še naprej, ampak kaj ko boš spet stisnil rep med noge in se čez čas vrnil z novo novico kjer piše kako je russia great, zahod za en ku*ac in cepivo je laž.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Business insider :valjamse:

Bias, reliability, and editorial policy

As of September 2011, Business Insider allowed the use of anonymous sources "at any time for any reason", a practice which many media outlets prefer to avoid or at least indicate why a source is not identified



Saj, da ne boš rekel, da dvomim v vir, ker ni "pravi". Lahko ti z lastnimi besedami povzameš, kako je to mogoče. Bo šlo, ali boš spet pobegnil iz teme kot z financerji biolabov in sojenju CIA asetov?


No, jaz sem šel preleteti to poročilo.Tu je že nekaj zanimivega videti, cena nepremičnin je šla gor za skoraj 25%. Kar je potem jasno, da navzven izpade kot kopičenje bogastva. Kako pa je to dobro za upokojenca, kateri ima 200€ penzije pa je druga.

Poglej priponko 70715

Še bolj zanimivo se tvoji miljonarčki berejo tako:

Poglej priponko 70716

Leta 1912 so otroci v USA še delali po tovarnah...


Bi pisal še naprej, ampak kaj ko boš spet stisnil rep med noge in se čez čas vrnil z novo novico kjer piše kako je russia great, zahod za en ku*ac in cepivo je laž.

Tebi, lajni za dezinformacije, ki informacije vleces iz prirocnika, ni kaj za pojasnevati.
Si tako ociten, da bolj ne bi mogel biti.

S tabo se ni vredno ukvarjati.

Ostali naj pa sami presodijo, kaj je res in kaj ni na osnovi podkrepljenih virov.
Bussiness Insider in svicarska banka UBS nekredibilna vira, po tvoje.
Se 1x, si tako ociten, da bolj ne bi mogel biti. Bi rekel, da so te tudi ze 'tvoji' prebrali.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Bom dal se tukaj, da zaprem tvojo lajno o biolabih:


Funds for most of the labs cites the US Ministry of Defense as "donor," according to the documents.

Recipients include the Ukraine's Ministry of Health (8 cases) and the Ukraine State Veterinary and Phytosanitary Service (4 cases).

The labs are located in Zakarpartska, Vinnytsia, Ternopil, Lviv, Luhansk, Kherson, Kharkiv and Dnipropetrovsk.

2022-03-10%20Screen%20shot%20lab.webp



 
  • Objave ne odobravam
Reactions: matofill
2. jul 2020
4.779
6.246
113
Tebi, lajni za dezinformacije, ki informacije vleces iz prirocnika, ni kaj za pojasnevati.
Si tako ociten, da bolj ne bi mogel biti.

S tabo se ni vredno ukvarjati.

Ostali naj pa sami presodijo, kaj je res in kaj ni na osnovi podkrepljenih virov.
Bussiness Insider in svicarska banka UBS nekredibilna vira, po tvoje.
Se 1x, si tako ociten, da bolj ne bi mogel biti. Bi rekel, da so te tudi ze 'tvoji' prebrali.

Saj sem ti lepo citiral iz Welth reporta, kaj je razlog za nenadni porast bogastva v russiji.

Cene nepremičnin so močno poskočile, ni pa to posledica, da bi gospodarstvo postalo tako mogočno. Na isti sliki grafa lahko vidiš, da je cena delnic padla za skoraj 35%.


Tako, da tisti članek je zgolj click-bejt. Po čemer je biznis insider tudi znan.

Lahko pa še ti pogledaš isti report pa povlečeš ven zaključek zakaj je rusja nabrala toliko bogastva. Pa mi razložiš z tvojimi besedami. Kot sem jaz to storil tebi.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Tebi, lajni za dezinformacije, ki informacije vleces iz prirocnika, ni kaj za pojasnevati.
Si tako ociten, da bolj ne bi mogel biti.

S tabo se ni vredno ukvarjati.

Ostali naj pa sami presodijo, kaj je res in kaj ni na osnovi podkrepljenih virov.
Bussiness Insider in svicarska banka UBS nekredibilna vira, po tvoje.
Se 1x, si tako ociten, da bolj ne bi mogel biti. Bi rekel, da so te tudi ze 'tvoji' prebrali.
Jaz, bi prej na banko poklical za resnico. Rusi legit strani ponarejajo. Je pa tudi stvar da uradne statistike upoštevajo uradne podatke tistih ki pa ni oziroma a niso dostopni pa jih ne. Recimo letala polna zlata. Pa tudi Ruska centralna banka je marsikateri javen podatek naredila nedostopen. Zakaj že? Sicer če je vse tako super druper čakam da pokažeš kak selfies iz Moskve. Resnično če ti je tako slabo pojdi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Jaz, bi prej na banko poklical za resnico. Rusi legit strani ponarejajo. Je pa tudi stvar da uradne statistike upoštevajo uradne podatke tistih ki pa ni oziroma a niso dostopni pa jih ne. Recimo letala polna zlata. Pa tudi Ruska centralna banka je marsikateri javen podatek naredila nedostopen. Zakaj že? Sicer če je vse tako super druper čakam da pokažeš kak selfies iz Moskve. Resnično če ti je tako slabo pojdi.

To bo to. Rusi so pohekali Bussiness Insider in svicarsko banko UBS.