Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Kdo pravzaprav grozi z jedrskim orožjem?
Grožnje z uporabo jedrskega orožja proti Rusiji, iz ust zahodnih uradnikov in politikov:

Prva (19. februarja) je bila s strani Zelenskega, ki je govoril o odstopu Ukrajine od Budimpeštanskega memoranduma in možnosti pridobitve lastnega jedrska orožja.

Druga: Jean-Yves Le Drian (francoski zunanji minister) je 25. februarja zavpil: "Vladimir Putin mora razumeti, da je Atlantsko zavezništvo jedrsko zavezništvo." Izjava ni povsem ustrezna, saj s strani Rusije ni bilo grožnje ne Franciji ne Natu.

Tretja (3. aprila) je bila s strani Jarosław-a Kaczynski-ga (podpredsednik poljske vlade): »Če bi Američani od nas zahtevali, da na Poljskem namestimo atomsko orožje, bi bili temu odprti. To bi znatno povečalo zadrževanje Moskve.«

Četrta (20. junija) je bila iz Nemčije. Ingo Gerhartz (poveljnik nemških zračnih sil) je dejal, da se mora Nato "na uporabo jedrskega orožja dobro pripraviti vnaprej."

Peto (23. avgust) je kot svoj prispevek k nizu groženj prispevala že Velika Britanija. Liz Truss o možnosti uporabe jedrskega orožja: »Mislim, da je to pomembna dolžnost predsednika vlade. Pripravljena sem to storiti."

Ameriških izjav raznih senatorjev, politikov etc. nisem iskal. So bile pa nekatere še hujše.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Na ST je nekdo napisal:

''Nekaj dni nazaj sem nekje zasledil da je nekdanji poveljnik ameriške vojske pri NATU dejal da bodo ZDA v primeru ruskega napada z jedrskih orožjem popolnoma uničile rusko črnomorsko floto vključno s pomorsko bazo Sevastopol ter pomorsko bazo Tartus v Siriji. Izjavil je da bodo uničili tudi kakršnokoli floto v Sredozemskem morju vključno s podmornicami.''
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: darjan in jonny77

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
leta 1991 in in 1993 ob referendumu na Krimu ni bilo nobenih ruskih oborožencev, kvečjemu so bili tam ukrajinski oboroženci-

A je kaj narobe, če ena država oborožuje drugo? npr ko cel zahod oborožuje, trenira, daje obveščevalne podatke Ukrajini - že od leta 2014?
Pa koneckoncev je zahod tudi Slovenijo prwd vojno oboroževal, (stavka smetarjev), le da se mi imenujemo osamosvojitelji, tisti rusi v ukrajini pa separatisti. Zna kdo pojasnit razliko v poimenovanju?

In kdo je oboroževal in napadel Jugoslavijo od zunaj z namenom aneksiranja dela ozemlja kot giht sedaj dela z Ukrajino? Primerjaš jabolka in kamenje. V Ukrajini ni vprašanje samostojnosti delov kot v Sloveniji, tam je vprašanje ozemeljskih zahtev gihta do Ukrajine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Če ti verjameš, da lahko poleti kakšna raketa proti Berlinu, Parizu, Londonu, Washingtonu, pol jaz še bolj verjamem v raketni ščit in prestrezanje.
Mislim pa mi da, da zagotovo niso vsi v RU nori, ter ali sploh imajo kakšni delujočo zadevo...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.751
2.362
113
Pomurje
Če ti verjameš, da lahko poleti kakšna raketa proti Berlinu, Parizu, Londonu, Washingtonu, pol jaz še bolj verjamem v raketni ščit in prestrezanje.
Mislim pa mi da, da zagotovo niso vsi v RU nori, ter ali sploh imajo kakšni delujočo zadevo...
Dron je priletel do Zagreba, ti ba si misliš, da rakete ne morejo.

Holivud deca
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
In kdo je oboroževal in napadel Jugoslavijo od zunaj z namenom aneksiranja dela ozemlja kot giht sedaj dela z Ukrajino? Primerjaš jabolka in kamenje. V Ukrajini ni vprašanje samostojnosti delov kot v Sloveniji, tam je vprašanje ozemeljskih zahtev gihta do Ukrajine.
Če ima nek narod pravico do samoodločbe, potem se lahko osamosvoji, ali pa priključi komu drugemu - ni tu razlike. Sicer se je pa Donbas l.2014 z referendumom osamosvojil pa Ukrajina kao ni dala. Enako kot Slovenija. ukrajinec Bahrudin bi rekel, "oni se kao odcepljuju, a mi kao ne damo".
In tudi Slovenijo je že pred vojno oboroževal zahod. Z namenom, da se kasneje priključi Natu in EU.


Da zamenjaš vlado in nastaviš sebi podložno, ni nič drugega kot aneksija, le ime je drugo. Tako kot osamosvojiteli ali separatisti to ti je eno in isto.
Slovenija danes ni samostojna, kar sprejmejo v Bruslju, mora slovenija spoštovat. V primerjavi z Beogradom imamo v Bruslju manj vpliva, kot smo ga imeli v Beogradu.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Če ima nek narod pravico do samoodločbe, potem se lahko osamosvoji, ali pa priključi komu drugemu - ni tu razlike. Sicer se je pa Donbas l.2014 z referendumom osamosvojil pa Ukrajina kao ni dala. Enako kot Slovenija. ukrajinec Bahrudin bi rekel, "oni se kao odcepljuju, a mi kao ne damo".
In tudi Slovenijo je že pred vojno oboroževal zahod. Z namenom, da se kasneje priključi Natu in EU.


Da zamenjaš vlado in nastaviš sebi podložno, ni nič drugega kot aneksija, le ime je drugo. Tako kot osamosvojiteli ali separatisti to ti je eno in isto.
Slovenija danes ni samostojna, kar sprejmejo v Bruslju, mora slovenija spoštovat. V primerjavi z Beogradom imamo v Bruslju manj vpliva, kot smo ga imeli v Beogradu.
Ko sem se jaz odločeval za NATO in samostojnost je to zgledalo malo drugače kot v UA...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Gavran

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Da zamenjaš vlado in nastaviš sebi podložno, ni nič drugega kot aneksija, le ime je drugo. Tako kot osamosvojiteli ali separatisti to ti je eno in isto.
Slovenija danes ni samostojna, kar sprejmejo v Bruslju, mora slovenija spoštovat. V primerjavi z Beogradom imamo v Bruslju manj vpliva, kot smo ga imeli v Beogradu.

Zakaj torej rusija ne nastavi svojo podložno vlado in prišpara tisoče življenj? In lepo aneksirajo kar celo ukrajino... sej rabi samo vlado zamenjat in prepričat milijone ljudi, da te vzljubijo. Nič lažjega v Ukrajini, k imajo že tako ful radi rusijo.

Slovenija je samostojna, lahko izstopi iz EU, če želi. Brez vojske.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.534
2.050
113

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Protesti, streljanje v šoli, streljanje na vodje...itd. Dober je putko naredil v ruzzofiliji.... :cheer:
Ali kopirajo ZDA? :fredi:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Ko sem se jaz odločeval za NATO in samostojnost je to zgledalo malo drugače kot v UA...
Pa kaj mi vemo, kako je bilo v UA leta 1991, na prvem referendumu na Krimu, pa na naslednjem 1994.... Da so vsakega ruski vojaki v ukrajini s pištolo na čelo pripeljali na volišče, pa držali za roke, ko je obkroževal, pa veš šele od letos kajne?

Ne rečem da se kak procent rezultata da zgoljufat, ampak če je pa rezultat preko 90%, potem je večinska volja prebivalcev nedvomno izražena. Še ukrajinci so glasovali za ruse, tako kot so naši južnjaki glasovali za samostojno slovenijo in nekoč koroški slovenci za avstrijo.
Jasno, ker Ukrajini izid ni bil všeč, ga niso priznali, kot tudi srbi niso priznali slovenskega referenduma.