Vojna v Ukrajini 2

tomi

Guru
1. sep 2007
18.171
9.462
113
40
MB
v tem je glih fora, da nočejo bit policaj, noben noče bit policaj, ker to stane.

Problem pa nastaja ker se usa iz te vloge umika že 10+ let.

vsi bi samo biznisirali, nekdo drug pa naj ureja to, amerika se pa tega več ne gre, ker imajo dovolj vsega doma.

nastrojenost proti kitajski je v usa na all time high, na levem in desnem pol-u.

sveta kot smo ga poznali pred covidom ne bo nazaj fantje.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.652
2.097
113
Taiwan je zgolj "koji je jači" manever. Razen lokalne visokotehnološke proizvodnje bi imeli od nejga manj kot rusi od vzhoda ukrajine.

Kitajska je od TSMC-ja precej odvisna, še sami Kitajci so to priznali pred meseci(vir: cgtn.com). Če bi Taiwan prepovedal prodajo visokotehnoloških čipov na Kitajsko, lahko na Kitajskem ugasnejo 60-70% firm + iz Taiwana dobivajo visokotehnološke čipe za orožarsko industrijo. Kitajska zaostaja za TSMC-ju za skoraj 5-7 let, to ne morejo nadomestiti iz danes na jutri ali pa v 1 letu.

Par dni nazaj:

Chang said China lags Taiwan in chipmaking capability and will face "difficulty" in pursuing more advanced chips. "The most advanced chips they are making now are the chips TSMC made five to six years ago.

Na začetku leta je TSMC objavil, da vložil $40 miljard v novo proizvodnjo v ZDA. To že nekaj pomeni, da počasi selijo v ZDA proizvodnjo, tudi če so stroški proizvodnje 2x višji v ZDA. Treba se zavarovati, če pride do vojne med Kitajsko in Taiwanu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tomi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.171
9.462
113
40
MB
Kitajska je od TSMC-ja precej odvisna, še sami Kitajci so to priznali pred meseci(vir: cgtn.com). Če bi Taiwan prepovedal prodajo visokotehnoloških čipov na Kitajsko, lahko na Kitajskem ugasnejo 60-70% firm + iz Taiwana dobivajo visokotehnološke čipe za orožarsko industrijo. Kitajska zaostaja za TSMC-ju za skoraj 5-7 let, to ne morejo nadomestiti iz danes na jutri ali pa v 1 letu.

Par dni nazaj:

Chang said China lags Taiwan in chipmaking capability and will face "difficulty" in pursuing more advanced chips. "The most advanced chips they are making now are the chips TSMC made five to six years ago.

Na začetku leta je TSMC objavil, da vložil $40 miljard v novo proizvodnjo v ZDA. To že nekaj pomeni, da počasi selijo v ZDA proizvodnjo, tudi če so stroški proizvodnje 2x višji v ZDA. Treba se zavarovati, če pride do vojne med Kitajsko in Taiwanu.

naši ljubitelji srpa in kladiva vidijo take stvari dosti bolj preprosto. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.652
2.097
113
Kitajci imajo še 30-50% popusta na tole ceno. Koliko so proizvodnji stroški za en sod?

Russian Ural crude oil down to 48 USD/Barrel.

"For some deals this month the price for Urals in
1f1ee-1f1f3.svg
ports incl. insurance & delivery by ship, has fallen to around minus $12-$15/bbl versus a monthly average of dated Brent, down from a discount of $5-$8 in October & $10-$11 in November.

FrvW3MSXgAEQqQo.png
 

B81

22. jul 2007
35.347
9.515
113
dobro tole blo včeraj

 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex
Rano počela traktorjada...

A John Deere so že vse pokradl?
NEEE kamela, se ne spomniš..te jim je hudobni proizvajalec prek GPs zaklenil in so tako postali neuporabni..se ne spomniš Mirsija ko ga je skrbelo če bi lahko tudi nam proizvajalec našega vozila vozilo lahko takole blokiral? In kaj v takem primeru narediti....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
Wagnerovci poslani v napad, Ukrajinci pa jih s pomočjo drona opazujejo in jih sistematično pokončajo z nekaj topovskimi granatami in si niti ne umažejo rok.
Je pa hudo gledati, kako noben nobenemu ne pomaga, na koncu pa nihče ne pride po njih, ali pošlje pomoč.
Video v treh delih po 7-8 minut. Triler.
18+


čaki zakaj hudo? vedeli so kam gredo, vedeli so kaj jih lahko tam čaka, vedeli so kaj naj bi tam počeli in šli so tja za cekine......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.739
9.392
113
Odlično. Končno so jim začeli uničevati orožje med transportom, ne pa, ko je že na fronti in v zraku.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
NEEE kamela, se ne spomniš..te jim je hudobni proizvajalec prek GPs zaklenil in so tako postali neuporabni..se ne spomniš Mirsija ko ga je skrbelo če bi lahko tudi nam proizvajalec našega vozila vozilo lahko takole blokiral? In kaj v takem primeru narediti....
Pa ne gre samo za vozila, Ali lahko oz. ima pravico po tej logiki proizvajalec, če mu nekoč ne bo kaj prav, zaklene tudi moj TV, moj kitajski telefon, računalnik..., ali v prihodnosti spremeni opeko, s katero sem zgradil bajto spremeni v prah????? Je kaj narobe s tem?
 
Pa ne gre samo za vozila, Ali lahko oz. ima pravico po tej logiki proizvajalec, če mu nekoč ne bo kaj prav, zaklene tudi moj TV, moj kitajski telefon, računalnik..., ali v prihodnosti spremeni opeko, s katero sem zgradil bajto spremeni v prah????? Je kaj narobe s tem?

mirsi ne vem če si pozorno prebral, amapk TRAKTORJI SO BILI UKRADENI IN LASTNIKI SO URGIRALI.....in ja v takem primeru lahko proizvajalec blokira uporabo vozila. po domače ga zaklene na daljavo. Mimogrede nekateri imajo celo nalepko na steklu da je vozilo zaščiteno na tak način. Tako da glej zadn cajt da kmeri postanejo pismeni, da ne bodo pešačili

tisto kar ti namiguješ da bi proizvajalec kar tako blokiral uporabo nečesa brez nekega tehtnega vzroka pa ne vem če se je že kje kdaj zgodilo
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.704
526
113
42
povsod malo
mirsi ne vem če si pozorno prebral, amapk TRAKTORJI SO BILI UKRADENI IN LASTNIKI SO URGIRALI.....in ja v takem primeru lahko proizvajalec blokira uporabo vozila. po domače ga zaklene na daljavo. Mimogrede nekateri imajo celo nalepko na steklu da je vozilo zaščiteno na tak način. Tako da glej zadn cajt da kmeri postanejo pismeni, da ne bodo pešačili

tisto kar ti namiguješ da bi proizvajalec kar tako blokiral uporabo nečesa brez nekega tehtnega vzroka pa ne vem če se je že kje kdaj zgodilo
Meni so e-knjigi Živalska farma in 1984 (ironija pa taka) na kindlu na daljavo izbrisali. Puf. Ne bev ne mev.
Ni jih bilo.
To je bilo 2010 al pa 2009 v glavnem na začetku Kindla.