Vojna v Ukrajini 2

sad

Guru
24. avg 2007
20.737
9.401
113
Dron je padel v vodo prakticno neposkodovan 100km od krimskega polotoka.
Menda ga rusi ze imajo v svojih rokah, americani pa so odpoklicali vse svoje drone, ki letijo okoli ruskega ozemlja.

Rusi so v svoje roke dobili se en kos high-tech ameriske opreme.
AndY1 Se ti opravičujem, res nisi pisal za Kitajsko, očitno je mirsad.
Si pa napisal, da MENDA je že v ruskih rokah. A pol je ali ga šele dvigujejo ali ga šele iščejo ali šele planirajo petminutno akcijo dviganja tega drona? Pa tudi NEPOŠKODOVAN. Pri par 100km/h v vodo, ki je kot beton, je nepoškodovan. To je neka izanzemaljska tehnologija, ki jo američani uporabljajo.

Ali je vse to le rusko sranje, ki ga ti očitno mirno absorbiraš kot sveto resnico in deliš z nami. Tebi se je resno poslabšalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: leibstandarte

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.359
5.584
113
Aia....in šla bo po planu.....tko da če še ni....pa še bo ru§§ki
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.737
9.401
113
Zakaj težiš.....akcija če sploh bo....bo prvo specialna....in drugo.....trajala bo samo 3dni :D
Ne mi s tremi dnevi, to rusi v petih minutah poknejo gor. Oni so v vsem high tech.
To bi američani se mučili 3 dni.
PS: sorry, napaka. Ker dron je po ruskih PREVERJENIH informacijah nepoškodovan in seveda v enem kosu, te pa to rusi zrihtajo v minuti. Se opravičujem za napako in podcenjevanje ruske sposobnosti.
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.312
5.629
113
Si pa napisal, da MENDA je že v ruskih rokah.

To pa so ga izjemno hitro locirali, organizirali reševalno akcijo, in pobrali vse koščke iz dna morja. Med tem, ko so američani nadzirali dogajanje nad mednarodnimi vodami.

Veš da je človek bedak, če verjame vsem takim pravljicam. Sploh ker so že izgubili par teh frčaplanov v Libiji in blizu meje z Tađikistanom. Če bi rusi hoteli to tehnologijo bi jo že dobili (oziroma bi ruski hekerji vdrli v serverje in pokradli načrte).

Zdaj je pa to iznenada izjemno pomembno, nam AndY1 razlaga. V resnici pa MQ9 niti nima nekih naprednih funkcij, saj gre za potrošni material, kot so Turški mopedi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.220
5.347
113
Ne mi s tremi dnevi, to rusi v petih minutah poknejo gor. Oni so v vsem high tech.
To bi američani se mučili 3 dni.
PS: sorry, napaka. Ker dron je po ruskih PREVERJENIH informacijah nepoškodovan in seveda v enem kosu, te pa to rusi zrihtajo v minuti. Se opravičujem za napako in podcenjevanje ruske sposobnosti.
Nebi se čudil, da je USA dron tja poslala namenoma, verjetno vsebinsko praznega, da preveri kako daleč lahko gre. Z reverse inžineringom bi pa Rusi ugotovili, da imajo v ZDA zraven pralnih še kombinirane pralnosušilne ter samostojne sušilne stroje. Lahko pa da je to 1001 polet drona in se tokrat pač ni izšlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.220
5.347
113
Me pa zraven tega čudi, da tak zrakoplov nima zraven elektronike in občutljivih kritičnih delov še par gramov exploziva, ki bi ga prožili za primer če pade ali pristane v napačnih rokah.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.359
5.584
113
Tud sam sem na to pomislil....

Zraven pa še vidijo odziv ru§§ke mornarice in njihove pozicije (podmornice)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.747
4.065
113
Me pa zraven tega čudi, da tak zrakoplov nima zraven elektronike in občutljivih kritičnih delov še par gramov exploziva, ki bi ga prožili za primer če pade ali pristane v napačnih rokah.
Brez skrbi ima... Američani so nori na security. Tko da kar so hoteli uničiti so uničili, pa naj si gre za hw ali sw..
Vendar pa to ni za javnost, da bi razlagali, kaj imajo in kakšen je točen protokol.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.039
98
113
lahjo je pa pac zahinavla tehnika ni se kaj ni sprozilo.

dobr, to je zdej mimo. protestirali so eni in drugi. ww3 se ni pred vrati.

gremo naprej.

kaj si lahko obetamo od obljubljenih letal? kje bojo parkirani, kje bojo vzletali in najbolj pomembno, kje/kaj bojo raketirali?

me pa preseneca da sta se poljska in slovaska prve odlocile za tak korak. kljub groznjam rusov, da bo to pomenilo ne vem kaj vse, pa smo dobili le medel odgovor, da jih bojo pac unicili. ja dddd, zakaj jih pa ne bi? vazno je, kok skode bojo prej naredili, preden jih bojo unicili.


Zelenski zahodne zaveznice že dlje časa poziva k dobavi bojnih letal Kijevu, glede česar pa med članicami zveze Nato ni soglasja.

a rus tezi z vse vecjo vpletenostjo nata.... torej ni opcije, da poljska in slovaska to pocneti na lastno pest?