Vojna v Ukrajini 2

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
Res je.

Sem bral pred dnevi, če Taiwan TSMC prepove prodajo čipov na Kitajsko, Kitajska obstane.
Nekje sem prebral, da nekaj že omejujejo. Se mi pa ne da googlat, mislim, da clo nekaj je že.
Bo zanimivo, če še Kitajska invajda Taiwan....

Tole bo sigurno voda na mlin ruskim kmerom....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.348
5.575
113
Tud ta napad bi bil/bo zanimiv....

 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
Če imaš P1 te veš, da lahko greš samo do 20m in da eject (kot ti praviš) iz globine 100m pomeni smrt.
Ni res...... je pa res, da moraš po hitrem postopku v komoro, drugče je smrt... Če zmanjka, zmanjka ni druge. Sej ta scenarij se naj nebi naredil, ker ne smeš bit sam dol...

Mi smo šli z P1 na 40 v sveti marini... večkrat. Stil nima to nobene veze. In tudi če bi šu recimo samo na 40 dol na hitro in potem gor, ti (načeloma )dekompresijske ni treba delat, za vsak slučaj pa na 15m 1minuto....

Jaz osebno sem se nehal potapljat, zaradi hrvatov, k so tako podražil dovolilnice. In še na njihovih bankah morš pumpat flaše. Vse skupaj je ratalo brezveze. Pr nas pa je vse skupaj bolj ali manj žalost. Parkrat smo šli na Bled tist odpad na gledat na podn...

Skratka brezveze sej je zanimivo parkrat samo pol se naveličaš. Še enkrat sam potop ni nič posebnega. Zajebano je le za une, ki imajo probleme z izenačevanjem pritiska.

Vse ostalo je lahko.
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Kdo ja lastnik TSMC-ja? Kitajska? :valjamse:

Therefore, Taiwan's TSMC leads the world in high accuracy chips, and the Chinese mainland leads in consumption-level chips production. The US leads in production of chips with accuracy of between 10 and 22 nanometers, namely 43 percent of the global whole, while the Chinese mainland accounts for only 3 percent


Kitajska zaostaja pri tehnologiji za 7-10 let za TSMC-ju. Če želijo držati korak z ZDA, Japonsko..., morajo dobiti TSMC oz. Tajvan. Tukaj pa igra veliko vlogo ZDA, ker hočejo, da TSMC odpre dodatne podružnice v ZDA. Če pride do vojne, lahko TSMC izdelujejo čipe v ZDA.


Malo spremlji https://global.chinadaily.com.cn

Gremo nazaj na UA/RU.


Russian TV hacked to broadcast nationwide nuclear alert.


 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.188
3.821
113
Ljubljana
hmpg.net
Potapljaški tečaj za začetnike (CMAS P1)

Začetni tečaj obsega vsa potrebna teoretična in praktična znanja za varno potapljanje dveh potapljačev začetnikov do globine 10m ali v spremstvu bolj izkušenih potapljačev P2 do globine 15m in P3 ali Inštruktorja do 20m.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in H19ED

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
Potapljaški tečaj za začetnike (CMAS P1)

Začetni tečaj obsega vsa potrebna teoretična in praktična znanja za varno potapljanje dveh potapljačev začetnikov do globine 10m ali v spremstvu bolj izkušenih potapljačev P2 do globine 15m in P3 ali Inštruktorja do 20m.
Kva bluziš ... 20m potop brez dekompresije...
The training programme enables divers to undertake accompanied no-decompression dives to a maximum depth of 20 meters in open water.[1] Other countries affiliated to CMAS may allow higher limits (for example, the Irish Underwater Council certifies a CMAS * diver to dive to 25m or 30m depending on the dive buddy, both at home and abroad).[2]

stvar je za open water.
Ko imaš potrdilo pa greš lahko tudi nižje noben ne komplicira....
Mi smo šli dostikrat tudi do 40m v sveti marini, tam je najbolj popularno za potapljače, sej drgač na 40 m ni nič za videt, sam tam v marini je pač stena....

Kot rečeno potop na 100m ni bistveno formalno drugačen kot do 20-40m. Le da imaš mešanco, dve flaši in seveda oprema je malo drugačna..... Ampak načeloma je vse enako. Princip isti..

ps v open watter je lahko samo inštruktor zraven..., vem pa da se vsi tega ne držijo, na žalost, govorim za tečajnike).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.348
5.575
113

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Yes, the desperate tsar wasted 4k missiles on pure retaliation for UKR resisting fascist Russia and to distract his Make Russia Great Again crowd from the biggest Russian debacle since the 1904-05 RUS-Japan war or 1917-18 East front implosion.

Fqzo1nEXgAAO_eG.jpg
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.061
113
Baje imajo že demagrafski problem, ni panike bodo Kitajci porival Rusinje.. Vse to je master plan Kitajcev...
Kmeri zmeraj presenečajo z svojo nesposobnostjo...