Vojna v Ukrajini 2

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.028
4.553
113
O, lejga. Vsaj laži o nečem, kar se ne da preveriti z dvemi kliki na netu:
Finska je lepo pod povprečjem EUja. Čudno, da Rusija že ni prisilila tako zadolžene Francije in Španije, da ne govorimo o Italiji in Grčiji, v izstop iz Nata in nastavljanje riti. Brez vazelina.

Jaz res ne vem, kako se lahko v ogledalo pogledaš zjutraj.
ima vsakič referendum o tem, rezultat vemo kakšen je o_O
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.463
4.570
113
O, lejga. Vsaj laži o nečem, kar se ne da preveriti z dvemi kliki na netu:
Finska je lepo pod povprečjem EUja. Čudno, da Rusija že ni prisilila tako zadolžene Francije in Španije, da ne govorimo o Italiji in Grčiji, v izstop iz Nata in nastavljanje riti. Brez vazelina.

Jaz res ne vem, kako se lahko v ogledalo pogledaš zjutraj.
Saj bi se pogledal, pa vsako jutro izgubi referendum z ogledalom.
 
  • Haha
Reactions: Gavran

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.337
5.570
113

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
O, lejga. Vsaj laži o nečem, kar se ne da preveriti z dvemi kliki na netu:
Finska je lepo pod povprečjem EUja. Čudno, da Rusija že ni prisilila tako zadolžene Francije in Španije, da ne govorimo o Italiji in Grčiji, v izstop iz Nata in nastavljanje riti. Brez vazelina.

Jaz res ne vem, kako se lahko v ogledalo pogledaš zjutraj.
Tu pa piše, da spada Finska med 10 najbolj zadolženih držav na svetu
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Kdaj je bil pa v Rusiji referendum, da strahopetno napadejo drugo državo, brez vojne napovedi.

Kdaj so se Ruski državljani odločili za to?
Če bi pozorno bral moje poste bi vedel, da Rusija ni nikogar napadla.

Je pa Ukrajina l.2014 napadla osamosvojene LPR in DPR, Rusija pa od lani samo pomaga pri obrambi. V skladu s sporazumi, podobnimi kot tisti famozni 5.natov člen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.726
9.395
113
Tu pa piše, da spada Finska med 10 najbolj zadolženih držav na svetu
Na Telegramih tudi piše, da letijo stvari v Rusiji v zrak zaradi čikov. Pa nekateri novinarji tudi to naprej tumbajo. DEJSTVA so pa malo drugačna.
Ker veš, če si ti mirsi dolžan banki 100 jurjev, to ne pomeni, da je Slovenija zadolžena, ampak ti. Ampak ja, butl je butl, kaj čmo.
Daj še kakšno laž napopaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sad

Guru
24. avg 2007
20.726
9.395
113
Se splača poslušati:
Vključno z dejstvom, kako Marko Kržan imenuje holodomor zgrešeno politiko in tragedijo in LAHKO (torej ni treba, da se reče izstradanju nekaj milijonov ljudi zločin) rečemo zločin, ne pa za načrten genocid nad ukrajinci.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
to se pa strinjam, za eno malo mestece kot Bakhmut. Očitno je res tako strateško pomebno, da so tudi UA kljub visoki ceni vztrajali pri obrambi, ne poznam tozadja, kaj točno je tam na tistem koncu tako pomebno, da ne narediš taktičnega umika, pregrupacijo, potem pa bum nazaj,

Jp, je pomembno. Ampak mesta, ki jih rusi zavzamejo, so 'nepomembna', mesta ki jih pa ukrajinci zavzamejo, so pa 'strateskega pomena'. Ampak, nekateri ne spregledajo skozi propagando.
Ce bi bilo tako nepomembno, bi ga ukrajinci branili z neskoncnimi okrepitvami?

Je kljucno mesto z logisticnimi povezavami (zeleznice, ceste) in za njim je proti zahodu prakticno sama nebranjena ravnina:

 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.028
93
113
dejansko gre Rusom res vse po planih zadnje čase, to je treba priznat.

ob vsem tem se res pojavlja vprašanje:

Ali je sodobno orožje, ki ga Ukrajini dobavljajo zahodne države, res spremenilo potek vojne?​



Imam občutek, da je Bahmut le še vprašanje časa. Potem vzamejo še Herson nazaj, pol bo pa počas čas za mizo. Se mi zdi, da se je UA precej izčrpala zdele v Bahmutu. Dvomim, da so sposobni Herson dolgo zadrževat. Ne vem kaj je s tisto proti-ofenzivo, ki jo je UA omenjala tem obdobju enkrat... pomoje je šla mimo, ker jim RU tud za 1 dan ne dajo dihat.

In čist verjamem, da jim zmanjkuje vojske. Tukaj mislim, da se EU ne bo vmešavala, čeprav Poljska je precej zagnana. Američani pa pomoje tud ne bojo svoje vojske poslali.