Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.665
2.098
113
Načeloma velja, da mora država proizvajalka dati "žegen" za prodajo/donacijo naprej, da se zagotavlja sledljivost. Tudi za Patriot sisteme se je čakalo Bidna, da je rekel, lahko jih dajo UA.

Res je. Če pa vse države pomagajo isti državi skupaj, pa nebi trebalo tako komplicirati kot Nemčija. Med vsemi NATO članicami, je Nemčija največ komplicirala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.034
4.556
113
Verjetno taktizirajo, da bi si za kasneje spet lažje zagotovili cenejši Ruzzki plin, ko bo enkrat tega konec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.127
6.735
113
Rumours of a rivalry between Russia's MoD and the private military group Wagner have been bubbling away for some time.

But US intelligence has now confirmed a "rift" between the two sides as competition continues between conventional Russian forces and Wagner mercenaries in Ukraine.

US National Security Coordinator for Strategic Communications John Kirby said Wagner "is becoming a rival power centre to the Russian military and other Russian ministries".
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Res je. Če pa vse države pomagajo isti državi skupaj, pa nebi trebalo tako komplicirati kot Nemčija. Med vsemi NATO članicami, je Nemčija največ komplicirala.
Verjetno nočejo v medijih brati naslovov:
Zgodovina se ponavlja, Nemški tanki prvič po l.1941 spet v boju proti Rusom v Ukrajini.

Takrat so se hoteli polastit ukrajinskega žita in nafte, sedaj bi pa radi samo osvobodili prebivalce Krima, ki že 9 let trpijo pod rusko okupacijo. če verjamemo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Kaj mislite, kako se bo to nadaljevalo?
Recimo Oluja bo kmalu, zahod bo pregnal Ruse iz Ukrajine vključno s Krimom, ZDA postavi vojaško bazo v Sevastopolu,

Ali se bomo ustavili na mejah Ukrajine, ali bo potrebno demilitarizirat in denacificirat še vsaj del zahodne rusije, ki bi Ukrajini še vedno predstavljal nevarnost , če so Rusu preblizu ???? Dvomim, da bi se Rusi kar pomitili, če jih potisnemo samo čez ukrajinsko mejo, in ne bodo potem napadali nazaj iz Rusije?

Kaj mislite strategi, kako se bo nadaljevalo po tem, ko ruse iztisnemo iz Ukrajine?
 
  • Haha
Reactions: sad

corsol

Guru
11. mar 2010
2.729
862
113
Verjetno nočejo v medijih brati naslovov:
Zgodovina se ponavlja, Nemški tanki prvič po l.1941 spet v boju proti Rusom v Ukrajini.

Takrat so se hoteli polastit ukrajinskega žita in nafte, sedaj bi pa radi samo osvobodili prebivalce Krima, ki že 9 let trpijo pod rusko okupacijo. če verjamemo.
Nemci se obnašajo kot se, Kolektivna krivda zaradi WW2, je še vedno v Narodni zavesti pa čeprav današnje generacije nimajo nič s tem.
Škoda , da podobne krivde ne občuti več narodov, ker "veliki in močni" sploh pa zmagovalci imajo vedno prav in pišejo zgodovino, čeprav so ali pa so kdaj bili agresorji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

corsol

Guru
11. mar 2010
2.729
862
113
Kaj mislite, kako se bo to nadaljevalo?
Recimo Oluja bo kmalu, zahod bo pregnal Ruse iz Ukrajine vključno s Krimom, ZDA postavi vojaško bazo v Sevastopolu,

Ali se bomo ustavili na mejah Ukrajine, ali bo potrebno demilitarizirat in denacificirat še vsaj del zahodne rusije, ki bi Ukrajini še vedno predstavljal nevarnost , če so Rusu preblizu ???? Dvomim, da bi se Rusi kar pomitili, če jih potisnemo samo čez ukrajinsko mejo, in ne bodo potem napadali nazaj iz Rusije?

Kaj mislite strategi, kako se bo nadaljevalo po tem, ko ruse iztisnemo iz Ukrajine?
Če se bo bistveno fronta podrla bo šlo do meje z RUS , ali v kontra smeri do Dnjepra, verejetno je največja neznanka jug , na Krim dvomim da bodo ukrajinci silili.
Veliko ali vse je odvisno kaj se bo dogajalo na fronti in koliko bo kdo pripravljen vložiti.
Kot je rekel 1v Ruski oddaji, je nemigoče da Ukrajina porazi Rusijo(zasedejo Moskovo ....), je pa čisto realno da Rusija porazi Ukrajino zasede Kijev itd......ampak za kakšno ceno....splošna mobiizacija, preklopiti celo državo v vojno ekonomijo, popolnoma uničena velika Ukr.mesta žrtve verjetno v Miljonih.......ali res to hočejo?

Verjetno bo RusijA obdržala določen del zasedenih ozemelj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
He, he

Radio Yerevan was asked: "Why did President Putin help Mother Russia off her knees?"
Radio Yerevan answered: "He wanted to screw her in a different position."

Radio Yerevan was asked: How many Russian compatriots live in Finland?"
Radio Yerevan answered: "Enough,so that a referendum can be held."
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: hermann in darjan

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.665
2.098
113
Kot je rekel 1v Ruski oddaji, je nemigoče da Ukrajina porazi Rusijo(zasedejo Moskovo ....), je pa čisto realno da Rusija porazi Ukrajino zasede Kijev itd......ampak za kakšno ceno....splošna mobiizacija, preklopiti celo državo v vojno ekonomijo, popolnoma uničena velika Ukr.mesta žrtve verjetno v Miljonih.......ali res to hočejo?

Dokler ima UA takšno podporo od ZDA in NATA, ne bomo videli da bi RU zasedla Kijev. Če te pomoči ni, potem sem pa 99% da bi RU zasedla Kijev.

Konec zime oz. začetek spomladi bomo videli, kam bo šla tale vojna. RU ima srečo, da še nima UA raket dolgega dosega, to daje RU veliko prednost! UA mora čimprej prejeti križarske rakete, da se začne obremenjevati RU obrambne stroje. Mene bolj zanima, kako bodo uporabljali JDAM 500 in 1000lb bombe....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.127
6.735
113
USA pravi da naj kijev pocaka z ofenzivo dokler ne dobijo vec orozja, primernega, torej zadosten indic da tanki bodo? Pa se kaj…
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.178
9.776
113
Dokler ima UA takšno podporo od ZDA in NATA, ne bomo videli da bi RU zasedla Kijev. Če te pomoči ni, potem sem pa 99% da bi RU zasedla Kijev.

Konec zime oz. začetek spomladi bomo videli, kam bo šla tale vojna. RU ima srečo, da še nima UA raket dolgega dosega, to daje RU veliko prednost! UA mora čimprej prejeti križarske rakete, da se začne obremenjevati RU obrambne stroje. Mene bolj zanima, kako bodo uporabljali JDAM 500 in 1000lb bombe....
v raketah predelanih da bombo noter zmontiras.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.034
4.556
113
Kaj mislite, kako se bo to nadaljevalo?
Recimo Oluja bo kmalu, zahod bo pregnal Ruse iz Ukrajine vključno s Krimom, ZDA postavi vojaško bazo v Sevastopolu,

Ali se bomo ustavili na mejah Ukrajine, ali bo potrebno demilitarizirat in denacificirat še vsaj del zahodne rusije, ki bi Ukrajini še vedno predstavljal nevarnost , če so Rusu preblizu ???? Dvomim, da bi se Rusi kar pomitili, če jih potisnemo samo čez ukrajinsko mejo, in ne bodo potem napadali nazaj iz Rusije?

Kaj mislite strategi, kako se bo nadaljevalo po tem, ko ruse iztisnemo iz Ukrajine?
V katerih zablodah ti živiš...


Res ne morem verjeti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.042
95
113
Kaj mislite, kako se bo to nadaljevalo?
Recimo Oluja bo kmalu, zahod bo pregnal Ruse iz Ukrajine vključno s Krimom, ZDA postavi vojaško bazo v Sevastopolu,

Ali se bomo ustavili na mejah Ukrajine, ali bo potrebno demilitarizirat in denacificirat še vsaj del zahodne rusije, ki bi Ukrajini še vedno predstavljal nevarnost , če so Rusu preblizu ???? Dvomim, da bi se Rusi kar pomitili, če jih potisnemo samo čez ukrajinsko mejo, in ne bodo potem napadali nazaj iz Rusije?

Kaj mislite strategi, kako se bo nadaljevalo po tem, ko ruse iztisnemo iz Ukrajine?

Jest dvomim, da jih bojo pregnali iz UA. Pomoje da bojo donetsk in regije neka tampon cona, samostojne republike z ruskim vplivom. Tudi dvomim o močni prisotnosti NATA v UA. Verjetno bojo imeli nekakšno zaščito, kakšno manjšo bazo na vzhodu, kaj več pa ne. Ker tud ne vem, zakaj bi NATO/Zahod kar tako napadel Rusijo, saj so do sedaj kar solidno sodelovali.

Mislim tudi, da zahod in UA nima potreb v ozemljih vzhodne Rusije.

Ko se to konča bo 1 leto kuhanja mule, potem se bo pa počasi začelo vse nazaj postavljat - glede odnosov med Rusijo in zahodom. V UA bo pa potekala temeljita prenova mest pri kateri bo sodelovala cela EU.

Zanimivo bo pa, kaj bo s Putinom... Pa tale wagner tudi postaja premočan in preglasen... to bo še završalo enkrat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5