Vojna v Ukrajini 2

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.153
4.694
113
To že, lahko bi vsaj objavili, da so naredili iz lesenega HIMARS-a zobotrebce ;) Nisem pa še nobenega posnetka zasledil do danes, da bi kje uničili lesenega HIMARS-a.
Ravno to sem spraševal Ytbnd ki je tako suvereno govoril, da so to uničili, zato me zanima kje je to pobral...

Verjetno bo spet samo nekaj jokcal od MSM itd... in da samo mi nasedamo UA propagandi... :bonk:
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Ravno to sem spraševal Ytbnd ki je tako suvereno govoril, da so to uničili, zato me zanima kje je to pobral...

Verjetno bo spet samo nekaj jokcal od MSM itd... in da samo mi nasedamo UA propagandi... :bonk:

Pričakuj izgovore brez kakšnega dokaza ;) Ali bo pa kakšen posnetek, ki ima kamero iz leta 1950 :fredi:


BREAKING: Serbian PMC Wagner fighter Aleksa Djuric, also known as the "Lion of Kosovo" or "SerbianSwiftie1488", has just fallen in the Battle for Bakhmut near Soledar

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.681
6.892
113
A team of CNN journalists on the ground in Ukraine's Donetsk region have reported hearing artillery fire near the salt-mining town of Soledar.

Pro-Russian forces claim to have taken control of the territory there, but this has been denied by Ukrainian officials.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.681
6.892
113

Moscow is hoping to boost the effectiveness of its military operations in Ukraine - more than 10 months in - by appointing a new commander.

Sergei Surovikin has been removed from his role as commander of the combined forces group for what Moscow calls its "special military operation", according to Russian news agency RIA.
Chief of the General Staff Valery Gerasimov, who is head of the Russian military, will take over from him - while Mr Surovikin will deputise.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.681
6.892
113
The Ukrainian president has mocked Russian claims that fighters have taken over parts of the salt-mining town of Soledar.

In a video address, he said fighting was ongoing - echoing comments from other Ukrainian officials earlier today.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Premalo tankov, da bi prišlo do kakšnega večjega preobrata. Če je 20 HIMARS-ov naredilo štalo pri RU, teh ¨par¨ tankov ne bo naredilo.

Čeprav mi tole malo smrdi, nekaj se pripravlja v ozadju ali pa je tole nekakšno opozorilo Belorusiji, da nebi kaj probavala.

Dutch soldiers secure a huge military transport from the US on Wednesday. Hundreds of tanks, armored cars and other equipment are destined for Poland and Lithuania, where NATO is flexing its muscles to deter Russia.

It concerns 1,275 pieces of equipment, roughly half of which are vehicles, says Major Paul Ehrismann of the Dutch army, who guides and protects American goods and people. M1 tanks, Bradley infantry fighting vehicles and Paladin mobile artillery, among others, disembark.


 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.896
5.614
113
A pri unem poljskem šefu policajev se že ve za kaj se je šlo pri tistem eksplozivu?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.153
4.694
113
Premalo tankov, da bi prišlo do kakšnega večjega preobrata. Če je 20 HIMARS-ov naredilo štalo pri RU, teh ¨par¨ tankov ne bo naredilo.

Čeprav mi tole malo smrdi, nekaj se pripravlja v ozadju ali pa je tole nekakšno opozorilo Belorusiji, da nebi kaj probavala.

Dutch soldiers secure a huge military transport from the US on Wednesday. Hundreds of tanks, armored cars and other equipment are destined for Poland and Lithuania, where NATO is flexing its muscles to deter Russia.

It concerns 1,275 pieces of equipment, roughly half of which are vehicles, says Major Paul Ehrismann of the Dutch army, who guides and protects American goods and people. M1 tanks, Bradley infantry fighting vehicles and Paladin mobile artillery, among others, disembark.



Počasni premiki/dobave, saj najprej so tudi poslali samo pa HIMARSov, pa potem še in še...
prvi Leopardi bodo psihološko naredili malo prednosti za UA... kako bo šlo pa naprej, pa ve mirsi
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
Mene zanima, kaj bo vseh teh 1000 tipov orožja pomenilo za logistiko za Ukrajince. To je ja totalen samomor. Razen, če dobiš, postreliš in potem pretopiš v železje.
Da ne omenjamo učenja za uporabo. V osnovi itak veš kako in kaj, samo vseeno.
Ne vem, če bo šlo to v dobro smer.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Počasni premiki/dobave, saj najprej so tudi poslali samo pa HIMARSov, pa potem še in še...
prvi Leopardi bodo psihološko naredili malo prednosti za UA... kako bo šlo pa naprej, pa ve mirsi

Bomo videli kaj bo, meni nekaj zelo smrdi tukaj. Prihajajo ogromne količine orožja, še večje kot pred prvo UA večjo ofenzivo, kakšnega večja premika pa ni iz UA strani. Zdaj če bo res začela ZDA prazniki bunkerje orožja iz hladne vojne, potem bodo to nenormalne količine orožja v UA. To bi bila spet zmaga za ZDA, prodajo orožje v UA, namesto da bi plačali za razgradnjo/uničenje. Slabo pa za RU, ker UA vojski nebo zmanjkalo orožja in bodo vse zmetali nad fašiste.

Upam da bo ZDA toliko pametna, da ne bo poslala kasetnih bomb iz hladne vojne, čeprav jih imajo v skladišču čez 400.000 tisoč.
 
Bomo videli kaj bo, meni nekaj zelo smrdi tukaj. Prihajajo ogromne količine orožja, še večje kot pred prvo UA večjo ofenzivo, kakšnega večja premika pa ni iz UA strani. Zdaj če bo res začela ZDA prazniki bunkerje orožja iz hladne vojne, potem bodo to nenormalne količine orožja v UA. To bi bila spet zmaga za ZDA, prodajo orožje v UA, namesto da bi plačali za razgradnjo/uničenje. Slabo pa za RU, ker UA vojski nebo zmanjkalo orožja in bodo vse zmetali nad fašiste.

Upam da bo ZDA toliko pametna, da ne bo poslala kasetnih bomb iz hladne vojne, čeprav jih imajo v skladišču čez 400.000 tisoč.

kasetne bombe so čist okej za uporabo po RU ozemlju, pač tam jih morajo raztrest in jih tam uporabljat.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
kasetne bombe so čist okej za uporabo po RU ozemlju, pač tam jih morajo raztrest in jih tam uporabljat.

Saj se ne borijo za RU ozemlje ampak za svoje ozemlje, ki je okupirano iz strani RU.

Zanimivo branje glede Turčije in kasetnih bomb, nisem pa vedel da je Turčija edina država na svetu, ki lahko izvaža DPICM (dual-purpose improved conventional munition). Prav zanima me, kako dolgo bo tole gledal Putler glede Turčije in Erdogana.

 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.878
903
113
Saj se ne borijo za RU ozemlje ampak za svoje ozemlje, ki je okupirano iz strani RU.

Zanimivo branje glede Turčije in kasetnih bomb, nisem pa vedel da je Turčija edina država na svetu, ki lahko izvaža DPICM (dual-purpose improved conventional munition). Prav zanima me, kako dolgo bo tole gledal Putler glede Turčije in Erdogana.