Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
Dejansko ima zahod interes, da tole traja še nekaj časa in spucajo staro železje?
Če se verjame informaciji, potem točno to, staro železo mora iz ven in narediti prostor novo orožje. ZDA ima še ogromno streliva iz hladne vojne, ki so ga imeli namen razgraditi/uničiti, zgleda da je ceneje če ga pošljejo v UA, kar se pa strinjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.892
113
Pomeni, ko bodo spucali to, pa se lahko resno razmišlja o koncu :)

Za koliko časa imajo, par let?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Tudi naše tanke je ceneje reciklirati v Ukrajini, kot da zavzemajo prostor v skladišču, ter bi nekoč v prihodnosti plačevali za razgradnjo.
Pa še tovornjačke smo dobili gratis
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.892
113
Belarusian president visits military base where Russian troops are stationed
Alexander Lukashenko held talks with an unnamed representative from the Russian army during the visit, the Belarusian defence ministry said.
The pair discussed the two countries' joint military drills - more of which were announced yesterday.
"At this stage, units of the Armed Forces of the Russian Federation are ready to carry out tasks as intended," the Russian representative said.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
Pomeni, ko bodo spucali to, pa se lahko resno razmišlja o koncu :)

Za koliko časa imajo, par let?
To pa mislim da ne bomo vedeli, saj vse države skrivajo števike o zalogah.

Par dni nazaj sem bral, da je UA prilagodila svoj BUK sistem na ameriške rakete RIM-7. Če je to res, potem je UA rešila hudi problem glede pomankanja SZ raket za BUK sistem. RIM-7 raket pa ima ZDA ogromno v skladiščih, saj to so rakete iz 1970-1980 leta.
 
  • Wow
Reactions: mr_
2. jul 2020
4.807
6.299
113
Uradni kanal ministrstvo za obrambo RU najdeš številke med 46-54 uničenih HIMARS-ov, ostali RU kanali pa 27-40 uničenih HIMARSov, pri nobeni informaciji ni foto/video dokaza.

Pred časom so se pojavile slike. Ukrajinci so navadne tovornjake predelali, da izgledajo kot raketometalci. In jih pustijo na kakšnem očitnem mestu. Pravi se po napadu umakne, rusi pa potem tolčejo po lažnih.



Tale verjetno ni Indijski, ker so tudi Afriške države jih odkupovale. Ampak stranka bo nezadovoljna. Naročiš tanke, pa si jih sposodijo domačini. Prvi lastnik, malo vožen, 2x ustrelil top, 1x zadel Javalin :evil:

1672999763116.png
 
  • Haha
Reactions: H19ED

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
Putin ne kontrolira plačancev. Wagnerjevim nacistom najverjetneje ni treba upoštevati gihtovega premirja (če ga sploh kdo)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
Kaj pa imamo od tega? Po mirsijevo so položnice dražje, hrana tudi...torej kje je dobiček?
V žepih tajkunov, oligarhov in top politikov.
Pri tebi ali pri meni zagotovo ne, midva z višjimi položnicami in hrano to samo plačujeva.

Todi od miljardnih pomoči ukrajini, zagotovo kdo pobere mastno provizijo.
V skorumpiranih državah kot je ukrajina imajo ta sistem dobro dodelan.
Js ti dam iz državne blagajne xxxx, ti pa meni nazaj v moj žep malo po ovinkih xxx. Nekaj pa potem še ostane za plače plačancev.
Al pa nekdo odloči, da se pošlje v ukrajino xxx robe, potem moramo to robo nadomestit zase, od nakupa odločevalec pobere xxx nagrade, ne direktno ampak po ovinkih, se denar po poti opere.
Tudi Patrija je podkupnino dokazano plačala, samo kje je potem pristala se ne ve. Si pa mislim da del tudi v žepu tistega, ki je odločil, da jo podjetje (ne on) plača.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.892
113
Ukrainians are reporting air raid alerts in parts of the country - only a couple of hours after Russia called a ceasefire.