Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.634
2.093
113
Zakaj bi morali vprašat mene? Saj ne objavljam teh informacij tukaj js, ampak ti pišeš o tem.

Taktika je taka, si ukronaciji nekaj izmislite, potem objavite info kot da je ruski vir, in potem onanirate nad tem da ni res, pa da se rusi lažejo, 100x že videno.
Tebe zato, ker imaš prave RU vire, ne pa zahodni mediji.

Te novice si ni izmislala UA, TASS jo je konec poletja objavil med dnevnimi novicami, potem se je razširila na RT, RVvoenkory in ostalo RU propagando, nazadnje je pa še bila na Defense Express.

Evo takšna novica je bila objavljena na Ministrstva za obrambo RU. Še moj popravek, ni bilo 20.000 ton ampak 45.000ton. Jederska bomba Little boy je pa bila močna cca 13-18 kilotonam TNT. A to je še ena RU propaganda potem?



DCS4263.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-828
113
Tebe zato, ker imaš prave RU vire, ne pa zahodni mediji.

Te novice si ni izmislala UA, TASS jo je konec poletja objavil med dnevnimi novicami, potem se je razširila na RT, RVvoenkory in ostalo RU propagando, nazadnje je pa še bila na Defense Express.
Kot sem rekel, te novice nisem js tu širil, ampak ti, za več informacij se pozanimaj tam, kjer si novico dobil.
In ko boš že spraševal, vprašaj še to, če so že pokopali tiste vojake iz Kačjega otoka, ki so tam umrli junaške smrti in jih je posthumno odlikoval Zelenski.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Kot sem rekel, te novice nisem js tu širil, ampak ti, za več informacij se pozanimaj tam, kjer si novico dobil.
In ko boš že spraševal, vprašaj še to, če so že pokopali tiste vojake iz Kačjega otoka, ki so tam umrli junaške smrti in jih je posthumno odlikoval Zelenski.
Oh, ta kačji otok.......spomnim se. ko sem prvo novico glede dogodka zasledil prav na RUS kanalih, da je bila posadka uničena, ker se ni hotela predati.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-828
113
Oh, ta kačji otok.......spomnim se. ko sem prvo novico glede dogodka zasledil prav na RUS kanalih, da je bila posadka uničena, ker se ni hotela predati.
Ja, sej js sm pa za napad na tisto skladišče izvedel od uporabnika H19ED. A potem lahko po tvoji logiki zaključiva da je rusofil? Pa ti tudi, ker spremljaš RUS kanale? js npr jih ne spremljam.
Pa tiste vojake je tudi zelenski odlikoval, njemu pa gre vse verjeti, ni on nek anonimnež, ki se skriva pod nekim nickom na nekem kanalu.
Vojna je, kar vključuje specialno vojno in propagandno vojno.
Hipotetičen primer, nek ukronaci napiše na nek kanal, kako so rusi npr. sesuli skladišče, Vi takoj zaključite, da je kanal pro ruski, ker govori o ruskih uspehih. Potem ko se novica izkaže za lažno, pa zaključite, da proruski kanali (in rusi) lažejo. In takih zlaganih zgodbic je na obeh straneh je več kot resničnih, In v tej propagandni vojni sodelujejo tudi najvišji predstavniki države, ugledni mediji, (primer zelenski in kačji otok). A misliš da zelenski ni vedel, da so tisti vojaki še živi? Seveda je vedel, samo lažnjiva zgodbica o herojskih vojakih, ki so umrli je v tistem trenutku dosegla svoj namen. Zahod je iz zgodbice videl ukrajino kot žrtev in ruse kot surove morilce, in tistim ki so verjeli je najtežje priznati, da jih je nekdo namerno nategnil. Ampak do takrat, ko se je vse to izkazalo za laž, je bila že n-ta lažna zgodbica aktualna in teh zgodbic je miljon.

Mislim, sej ne moreš verjet, kolk ste nekateri naivni. Zdej pa en onanira na eno zgodbico, ki naj bi bila iz ruskega vira in se mu zdi neverjetna, pa od mene, (ki sem jo prvič slišal od njega) zahteva pojasnila glede tega. Ni pa pomislil, da če raketa zadane skladišče, da ni nujno da vse eksplodira. Lahko je padla ravno v wc.

V Sloveniji velikokrat govorimo o kleti iz Trstenjakove, ki producira laži. A misliš da države v vojni nimajo takšnih kleti??? hehe seveda jih imajo in tam delajo visoko usposobljeni ljudje, ki dobro vedo, kaj in kdaj lansirat kako lažno informacijo. Vi pa na polno nasedate.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Ja, sej js sm pa za napad na tisto skladišče izvedel od uporabnika H19ED. A potem lahko po tvoji logiki zaključiva da je rusofil? Pa ti tudi, ker spremljaš RUS kanale? js npr jih ne spremljam.
Pa tiste vojake je tudi zelenski odlikoval, njemu pa gre vse verjeti, ni on nek anonimnež, ki se skriva pod nekim nickom na nekem kanalu.
Vojna je, kar vključuje specialno vojno in propagandno vojno.
Hipotetičen primer, nek ukronaci napiše na nek kanal, kako so rusi npr. sesuli skladišče, Vi takoj zaključite, da je kanal pro ruski, ker govori o ruskih uspehih. Potem ko se novica izkaže za lažno, pa zaključite, da proruski kanali (in rusi) lažejo. In takih zlaganih zgodbic je na obeh straneh je več kot resničnih, In v tej propagandni vojni sodelujejo tudi najvišji predstavniki države, ugledni mediji, (primer zelenski in kačji otok). A misliš da zelenski ni vedel, da so tisti vojaki še živi? Seveda je vedel, samo lažnjiva zgodbica o herojskih vojakih, ki so umrli je v tistem trenutku dosegla svoj namen. Zahod je iz zgodbice videl ukrajino kot žrtev in ruse kot surove morilce, in tistim ki so verjeli je najtežje priznati, da jih je nekdo namerno nategnil. Ampak do takrat, ko se je vse to izkazalo za laž, je bila že n-ta lažna zgodbica aktualna in teh zgodbic je miljon.

Mislim, sej ne moreš verjet, kolk ste nekateri naivni. Zdej pa en onanira na eno zgodbico, ki naj bi bila iz ruskega vira in se mu zdi neverjetna, pa od mene, (ki sem jo prvič slišal od njega) zahteva pojasnila glede tega. Ni pa pomislil, da če raketa zadane skladišče, da ni nujno da vse eksplodira. Lahko je padla ravno v wc.

V Sloveniji velikokrat govorimo o kleti iz Trstenjakove, ki producira laži. A misliš da države v vojni nimajo takšnih kleti??? hehe seveda jih imajo in tam delajo visoko usposobljeni ljudje, ki dobro vedo, kaj in kdaj lansirat kako lažno informacijo. Vi pa na polno nasedate.

Prva žrtev vojne je resnica, tako, da je s tem v mislih potrebno gledat na vse "novice".
In ko dalj časa prebiraš neke vire, s časom ugotoviš kateri so (bolj) zanesljivi in kateri ne,......kdo piše preverjene info. In kdo širi vsako traparijo ki semu zdi všečna.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.634
2.093
113
Ja, sej js sm pa za napad na tisto skladišče izvedel od uporabnika H19ED. A potem lahko po tvoji logiki zaključiva da je rusofil? Pa ti tudi, ker spremljaš RUS kanale? js npr jih ne spremljam.

Kako ne spremljaš? Če si v preteklosti limal linke iz RU medijev? Pol so ti pa ostali uporabniki napisali ********, zarad novih pravil ne smem napisati.

Jaz prvo preberim orginal RU medije(takšne ko so RU lastniki), potem pa vidim kaj je še RU propaganda dodala na svojih kanalih. In na koncu ugotoviš, da so RU profesorji v propagandi proti UA. Tudi UA dela propagando, samo tule so pa RU profesorji.

Potem površno spremljat tole temo, da si od mene izvedel, saj so že ostali pisalo oz. dodajali povezave o tem septembra-oktobra ali pa bereš samo tisto, kar si želiš.
Mislim, sej ne moreš verjet, kolk ste nekateri naivni. Zdej pa en onanira na eno zgodbico, ki naj bi bila iz ruskega vira in se mu zdi neverjetna, pa od mene, (ki sem jo prvič slišal od njega) zahteva pojasnila glede tega

Ki naj bi bila? Saj je od njih, sem dodal še orginal vir, kjer RU piše novice gor. Edino če imajo kakšne UA saboterja v RU in jim piše takšne po kanalih in po TASSu, po RU teoriji je vse mogoče.

Zahtevati pojasnilo ali pa vprašati človeka, ki ima prave RU/SRB vire. To je velika razlika. A ni tako?

Ni pa pomislil, da če raketa zadane skladišče, da ni nujno da vse eksplodira

Prevedi si tisti link, skladišče je bilo uničeno.


Očitno tu gre za dva različna napada. Najprej tisti, ki ga je prilepil H19D, kjer Prigozhin pride na ogled prizorišča in kjer je ubitih ~70 Wagnerovcev:


in drugi napad na zapuščeno poklicno šolo, ki je porušena do tal in je ubitih nekaj sto mobikov:


Dobro presenečenje je naredil HIMARS za novo leto.

At the time of the attack, the following were stationed in the Makiiv dormitory:

24th military personnel of the 20th special purpose detachment of the Air Defense Forces of the Armed Forces of the Russian Federation

20th military personnel of the 360th training regiment of communications of the Armed Forces of the Ministry of Internal Affairs of the Russian Federation (military unit 5204)

242 of the 631st Regional Training Center of the BP Missile Forces and Artillery of the Armed Forces of the Russian Federation.

Danes 2.1.2023 na sporedu požari v RU.

Eletrical infrastructure on fire in Klimovsky District, Bryansk Oblast, Russia. RIA has confirmed that there is no power in the area due to an alleged Ukrainian drone attack.


 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Clancy

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.634
2.093
113
Pa te trditve lahko podkrepiš s kakšnimi linki, al rečemo da gre spet za tvoje izmišljotine?

Če bi šel gledati tvoje objave od aprila pa do danes, bi našel to kar sem napisal.

Če sem se kje zmotil, se ti pa opravičim! ;) Naj to potrdijo ostali uporabniki, ki so imeli debato s tabo glede vojne v UA.

Neki novega od danes.

Strong explosion in Berdyansk. At the end of the video smoke trails in the sky, possibly air defense.

 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.984
4.508
113

To je bila pa konkretna stavba (če te slike držijo) in je tako število mrtvih/ranjenih verjetno...
In 12km stran od bojne linije imeti toliko ljudi v eni stavbi koncentriranih + skladišče orožja...

Res drži tista izjava Ukrajinskega vojaka, da imajo srečo da so Rusi neumni...:rockon:

1672661320921.png


Po ruskih standardih poročanja, bo njihova informacija o mrtvih v tem poslopju, verjetno cca 5-10...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in H19ED

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.634
2.093
113
Nič ne gre po željah Putlerja, zgleda da ne bo tako drago ogrevanje 2022/23, za leto 2023/2024 je pa še prehitro za govoriti.

FlduwPOWQAA61Y7.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-828
113
Nič ne gre po željah Putlerja, zgleda da ne bo tako drago ogrevanje 2022/23, za leto 2023/2024 je pa še prehitro za govoriti.
In kdaj torej lahko pričakujemo, da se znesek na položnici za ogrevanje in elektriko spusti na raven iz januarja, pa bencin in cene v trgovinah tudi na januarsko raven?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.069
2.500
113
Kako je pa z rezervami? Glede na topli val, bi morali biti nad povprečjem za ta čas?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey