Vojna v Ukrajini 2

B81

22. jul 2007
36.401
10.221
113
Po barvi in dimu, beli fosfor gori in se kadi povsem drugače.

Če te še tehnično zanima gre za 122mm nevodene rakete tipa 9M22S izstreljene z BM-21 Grad (toča) plaforme. Gre za popularne naslednike slavnih stalinovih orglic (BM-13 Katjuša). Delno kopijo sistema je imela tudi JNA (M77 Oganj). Ker so ti rakotometi zelo netočni se skoraj vedno uporablja fragmentacijsko glavo, ali zažigalne ali pa HE, v vsakem primeru pa baterije teh sistemov izvedejo "tepih" na širokem območju. S stališča današnjih doktrin bojevanja so "neuporabni", ker porabiš en kup municije da dosežeš minimalni učinek.
ja, ampak kako ti veš?
 

Slovenet

Guru
21. jul 2007
4.419
536
113
43
Še vedno Rdeči revirji
Ali ni poljska v Natu? pa oni so nato. torej naj brani sama sebe, pravtako Hrvaška. Al morda misliš, da bi morale vse nato države napast Ukrajino, ki je izstrelila rakete na poljsko in hrvaško?

Tisto kar je priletelo na Poljsko je posledica ruske invazije na Ukrajino. Zelo verjetno so zadevo izstrelili Rusi. Prav tako je bil dron v Zagrebu posledica ruske invazije na Ukrajino. NATO bi moral zadevo urediti z Rusijo. Način je lahko tema diskusije. Moje mnenje je, da bi moral NATO izvesti mirovno operacijo v soglasju z Ukrajinskimi oblastmi in zaščititi civilno prebivalstvo Ukrajine na celotnem teritoriju Ukrajine pod nazorom Kijeva. NATO nebi smel prvi napasti, mora pa imeti pravico do branjenja. Torej sestrelitve vsega kar prileti nad Ukrajino in raketiranje izvorov tega kar prileti nad Ukrajino. Pa zavarovanje meje med Ukrajino in Belorusijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Moscow is attempting to obtain more weaponry from Iran, the UK's United Nations ambassador said on Friday.

Barbara Woodward added this include hundreds of ballistic missiles, and Russia is offering Tehran an unprecedented level of military and technical support in return.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.150
113
Tisto kar je priletelo na Poljsko je posledica ruske invazije na Ukrajino. Zelo verjetno so zadevo izstrelili Rusi. Prav tako je bil dron v Zagrebu posledica ruske invazije na Ukrajino.......
Ruska invazija je pa posledica obstreljevanja Donbasa..... in tako nazaj. Vsako dejanje ima svoj vzrok.
Pa daj nehaj nakladat, saj se je že ugotovilo, da so raketi na Poljsko in Hrvaško izstrelili Ukrajinci.

Raje se vprašaj, kakšno obrambo ima nato, da se prastari dron sprehodi skozi več držav do Zagreba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

B81

22. jul 2007
36.401
10.221
113
Tisto kar je priletelo na Poljsko je posledica ruske invazije na Ukrajino. Zelo verjetno so zadevo izstrelili Rusi. Prav tako je bil dron v Zagrebu posledica ruske invazije na Ukrajino. NATO bi moral zadevo urediti z Rusijo. Način je lahko tema diskusije. Moje mnenje je, da bi moral NATO izvesti mirovno operacijo v soglasju z Ukrajinskimi oblastmi in zaščititi civilno prebivalstvo Ukrajine na celotnem teritoriju Ukrajine pod nazorom Kijeva. NATO nebi smel prvi napasti, mora pa imeti pravico do branjenja. Torej sestrelitve vsega kar prileti nad Ukrajino in raketiranje izvorov tega kar prileti nad Ukrajino. Pa zavarovanje meje med Ukrajino in Belorusijo.
hja...janšovec je že na začetku povedal, da bi moral nato zapret zračni prostor. Ko bi takrat sestrelili kakšno letalo, bi se zelo verjetno rus umiril. V vsakem primeru bi bilo zdaj že konec vojne.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Putin:

"Postopek poravnave bo verjetno težak in bo trajal nekaj časa. Toda tako ali drugače pa se bodo vsi udeleženci v tem procesu morali strinjati z realnostjo, ki se oblikuje na terenu"


Še kar pričakuje, da bo UA klecnala in dala ozemlje RU. Vem da je veseli december in da so želje velike... :valjamse: Sam potem te čaka :gorjaca::gorjaca::gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113
hja...janšovec je že na začetku povedal, da bi moral nato zapret zračni prostor. Ko bi takrat sestrelili kakšno letalo, bi se zelo verjetno rus umiril. V vsakem primeru bi bilo zdaj že konec vojne.

Vam se kar ni jasno?


Zdaj vidite, zakaj so ZDA na hitro spokale iz Afganistana, cisto slucajno pred zacetkom Ukrajine in zakaj so preprecila vsa opozorila in pogajanja pred zacetkom invazije in vse do uspesnih pogajanj v Carigradu?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
hja...janšovec je že na začetku povedal, da bi moral nato zapret zračni prostor. Ko bi takrat sestrelili kakšno letalo, bi se zelo verjetno rus umiril. V vsakem primeru bi bilo zdaj že konec vojne.

mi ti pa 23ic povemo, da bi to pomenilo vpletanje v vojno, kar bi rus razumel kot napad na njih.

sicer cudna logika, ampak tako je bilo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri