Vojna v Ukrajini 2

sad

Guru
24. avg 2007
20.898
9.573
113
Tako čisto iz firbca - a se komu tu na tabli kaj sanja kakšne taktike obrambe vsebujejo najmodernejši načini oz. kako bi (ali pa je v kakšni do neke mere primerjivi situaciji) odreagirala kakšna druga vojska? Ker tole z jarki se je definitivno uporabljalo tudi veliko kasneje in ne samo (oz. nazadnje) v WW2 tako da je v bistvu vprašanje ali sploh obstaja alternativa?
Verjetno protidronsko orožje. Saj je apollo pisal o sistemu, ki prevzame nadzor nad droni in ga odpelješ k sebi, ob tem pa (če je sovražnik butelj in snema od dviga) dobiš še podatke o sovražniku. Če sem prav zasledil Ukrajinci precej potrošniških dronov (DJI) dronov uporabljajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
French President Emmanuel Macron has been criticised for suggesting that the West should consider Russia's need for security guarantees if Moscow agrees to talks to end the war.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
French President Emmanuel Macron has been criticised for suggesting that the West should consider Russia's need for security guarantees if Moscow agrees to talks to end the war.
Pravilno, saj če bi prišlo do mirovnih pogovorov, bi imela Rusija možnost da obnovi svoje zaloge in vojaške sile. Sporazuma pa tako ali drugače ne bo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.898
9.573
113
Lahko je tebi to tipkat za tipkovnico. Dvomim, da je ljudem, ki umirajo na bojišču to tako enostavno kot tebi.
Jaz pravim, da bi morali vse možnosti za REALNA pogajanja izkoristiti. Seveda ne v smislu se pogajamo 1 mesec, da se Rusija lepo pripravi na nove boje. Ali pa v smislu, da se bo Rusija pogajala, ko se prizna njihova osvobojena ozemlja. To niso REALNA pogajanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.155
4.696
113
Garfildd
Medtem UK
People are ‘eating pet food’ because they can’t afford real food anymore
Hey Ytbnd, pozabil si še linkat to njihovo preverjeno novico, upam da se boš zaščistil po njihovih navodilih in se cepil
zoper grozljivo "twindemio" to jesen...


Mislim pa da glede na to kako je to zanesljiv medij, si preberi kaj ti zvezde kažejo ta teden in se drži tega.

 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Rusija bo tako ali drugače zahtevala 4 nove regije, Krim in UA se odpove NATU. Vidiš kakšno drugo opcijo? Jaz je ne vidim.


Ukroboronprom reported that it now moves to the final stage of tests of the Ukrainian attack drone with a warhead of 75 kg and a flight range of up to 1000 kilometers.


Ukrajina prehaja še na zadnjo stopnjo testiranja pod vplivom elektronskega bojevanja.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.302
2.683
113
Mladi vojaki glih ne, orožje in računalniška miška, to je velika razlika :aplauz:
Npr. USAF za pilote sodobnih lovskih letal ne išče več egocentričnih, super duper jači sem od sudbine mačo tipov, temveč geeke, ki zastopijo letalo, sisteme, kaj zmore, kako uporabiti in so seveda še vedno telesno in kot piloti top.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
Pravilno, saj če bi prišlo do mirovnih pogovorov, bi imela Rusija možnost da obnovi svoje zaloge in vojaške sile. Sporazuma pa tako ali drugače ne bo.

jest tud mislim, da bi lahko začeli, v kolikor so resni. Seveda bi pa rusi lahko prej podali kakšen osnutek, da vidimo kaj sploh pričakujejo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
Rusija bo tako ali drugače zahtevala 4 nove regije, Krim in UA se odpove NATU. Vidiš kakšno drugo opcijo? Jaz je ne vidim.

hja, tole niso nobena pogajanja. to je pač priznanje stanja, kot je sedaj. Pa še odpovejo da se natu... to bi bila čista predaja. To je stran vržen denar in vojska...

ZN bi morali malo na teren in pogledat kako je v dontsku in lugansku... če je folk res tok za Rusijo, je treba najdit rešitev v tej smeri...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

Floki

Guru
6. sep 2007
10.077
3.161
113
če je folk res tok za Rusijo, je treba najdit rešitev v tej smeri...

Ampak ta rešitev za Ukraino ni sprejemljiva, oni se ne bodo pogajali dokler ne gre zadnji ruski vojak iz teh regij.....torej nikoli. Tam je večino rusiji naklonjeno prebivalstvo, če bo referendum samo v eh pokrajnah bo Ukraina ostala brez njih. Kar pa seveda spet ne bodo sprejeli.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.266
794
113
Pomoje v Donec in Lugansk regiji ni več ne RU ne UKR glede na to, da so taki boji skoz.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.602
6.445
113
tole je pa kar solidno daleč od Ukrajine

kaj dela ruska protizračna je samo retorično vprašanje...
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
hja, tole niso nobena pogajanja. to je pač priznanje stanja, kot je sedaj. Pa še odpovejo da se natu... to bi bila čista predaja. To je stran vržen denar in vojska...

ZN bi morali malo na teren in pogledat kako je v dontsku in lugansku... če je folk res tok za Rusijo, je treba najdit rešitev v tej smeri...

To jaz skoz pravi, karkoli bodo predali Rusiji, bo poraz za Zahod. Zato ne vidim opcije za pogajanje, ker Putin daje samo zahteve. Lahko bi bil srečen, če bi zapustil UA in da se umaknejo sankcije Rusiji. Samo ima raje, da je tako kot pri Iranu ali pa še celo slabše.

Karkoli gre zdaj ZN gledati v dontsku in lugansku, je malo prepozno, to bi morali pred vojno.