Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Mogoce nisi spremljal zadnjih dveh let kaksno tiranijo so zganjali zahodni voditelji nad svojim narodom in s tiranskimi ukrepi.
Protesti so bili, seveda zatrti s policijo in vojsko. Krseni zakoni, ustave, kar so naknadno ustavna sodisca tudi potrdila.

Si ze pozabil recimo Kanado, Francijo, pred kratkim Nizozemsko itn?

Nismo mi nek biser za kar nas skusas prikazati.

Smo spremljali, ampak odločit se moraš med slabim in slabšim, ker nikjer nimamo ravno z rožicami postlano. Razen morda v kakšni pravljici, za devetimi gorami in devetimi rekami. Ali pa če kadiš kaj močnega. S temi izjemami v mislih pa se večina ljudi vseeno bolje počuti v zahodni diktaturi kot vzhodni tiraniji. Vedno bilo, je in bo tako, tako kaže zgodovina.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
Mogoce nisi spremljal zadnjih dveh let kaksno tiranijo so zganjali zahodni voditelji nad svojim narodom in s tiranskimi ukrepi.
Protesti so bili, seveda zatrti s policijo in vojsko. Krseni zakoni, ustave, kar so naknadno ustavna sodisca tudi potrdila.

Si ze pozabil recimo Kanado, Francijo, pred kratkim Nizozemsko itn?

Nismo mi nek biser za kar nas skusas prikazati.

a zdej priimerjas te 2 leti z vecletnimi tiranijami? a mislis, da ce bi ukrepi trajali, ne bi bilo "puča"?
 
15. jan 2019
3.459
1.086
113
Mogoce nisi spremljal zadnjih dveh let kaksno tiranijo so zganjali zahodni voditelji nad svojim narodom in s tiranskimi ukrepi.
Protesti so bili, seveda zatrti s policijo in vojsko. Krseni zakoni, ustave, kar so naknadno ustavna sodisca tudi potrdila.

Si ze pozabil recimo Kanado, Francijo, pred kratkim Nizozemsko itn?

Nismo mi nek biser za kar nas skusas prikazati.
se strinjam, vprašam pa, si antivaxer?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.898
9.573
113
Mogoce nisi spremljal zadnjih dveh let kaksno tiranijo so zganjali zahodni voditelji nad svojim narodom in s tiranskimi ukrepi.
Protesti so bili, seveda zatrti s policijo in vojsko. Krseni zakoni, ustave, kar so naknadno ustavna sodisca tudi potrdila.

Si ze pozabil recimo Kanado, Francijo, pred kratkim Nizozemsko itn?

Nismo mi nek biser za kar nas skusas prikazati.
Ja, totalna tiranija.
Sedaj mi pa razloži nekaj, ker moja navadna kmečka pamet tega ne razume: zakaj belorusi, rusi in vsi preostali iz po tvoje svojih ultra super duper demokratičnih oh in sploh držav BEŽIJO V TO TIRANIJO po tvojem?
A to so sadomazohisti ali kaj?

Meni tukaj nekaj ne štima, res pa nimam YT in FB doktorata, tako da lepo prosim, če mi razložiš (v preprostih besedah, ker sem kmet), da bom tudi jaz spregledal v kaki tiraniji živim. Hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999
15. jan 2019
3.459
1.086
113
Ja, totalna tiranija.
Sedaj mi pa razloži nekaj, ker moja navadna kmečka pamet tega ne razume: zakaj belorusi, rusi in vsi preostali iz po toje svojih ultra super duper demokratičnih oh in sploh držav BEŽIJO V TO TIRANIJO po tvojem?
A to so sadomazohisti ali kaj?

Meni tukaj nekaj ne štima, res pa nimam YT in FB doktorata, tako da lepo prosim, če mi razložiš (v preprostih besedah, ker sem kmet), da bom tudi jaz spregledal v kaki tiraniji živim. Hvala.
ker bi jih doma ubili
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Pa tudi v EU je že na nivoju lanskega leta. Nafta isto. Maloprodajne cene oz. cene za končnega kupca pa še kar vztrajajo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: wolffstein

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
At a meeting of Russia's Security Council yesterday, an official stepped up rhetoric against Ukrainian citizens and said Moscow needed to "desatanise" the country urgently.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
On Monday, an explosive device damaged the railway near the village of Novozybkovo in Russia's Belgorod region.
The line is the main rail link between Russia and southern Belarus, and is the latest incident of sabotage to be claimed by Russian anti-war group Stop the Wagons.

Vladimir Putin is coming under increasing pressure from pro-war officials in his inner circle as he struggles to make progress in Ukraine, according to military analysts.
The US-based Institute for the Study of War said members of Mr Putin's inner circle who are fielding combat forces in Ukraine have continued to voice their dissatisfaction with Russian war efforts.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Members of Afghanistan's National Army Commando corps - who were trained by the UK and US - are reportedly being contacted with offers to join the Russian military.
Multiple Afghan military and security sources have told Foreign Policy that the addition of the commandos could have a large impact on the battlefield.
Some 20,000 to 30,000 volunteer commandos were left behind when the West pulled out of Afghanistan last year.
Only a small number were able to be evacuated when the republic collapsed, while others escaped to loyal neighbours or remain in hiding to avoid capture and execution by the Taliban.
Many of these commandos are now without jobs or hope, with some still waiting for resettlement in the UK or US.
Afghan security sources told the media outlet that this could make them easy pickings for Russian recruiters.
One source said: "They have no country, no jobs, no future. They have nothing to lose."
Some sources suggested up to 10,000 former commandos could take up the offer after being contacted via WhatsApp and Signal.