Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
kaj dosti se o gazi ne pise... niti folk tega ne čita...

pa ni cenzure

Gaza... Druga celina, druga kultura, daleč stran. Ukrajina, del Evrope, kani biti del EU, kultura naša, saj je daleč, ampak dosegljiva z avtom in to bolj kot S Nemčija, kaj šele Danska, Norveška, Finska ali Švedska. Zato se nas vojna v Ukrajina bolj tiče kot vojna v Gazi.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.707
41
48
Valparaiso
Gaza... Druga celina, druga kultura, daleč stran. Ukrajina, del Evrope, kani biti del EU, kultura naša, saj je daleč, ampak dosegljiva z avtom in to bolj kot S Nemčija, kaj šele Danska, Norveška, Finska ali Švedska. Zato se nas vojna v Ukrajina bolj tiče kot vojna v Gazi.
Nikoli se nas ni tikala vzhodna ukrajina... ultra daleč, kozaške ravnice, tatari, krim

koga to briga, prej za ta mesta nismo slisali
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.645
-338
113
Zakaj direktor ne sme imeti 15k€ v svojem podjetju?

hahaha, pa kaj je dons? a je polna luna? prezgodnja ura? naporen teden?

Vsi neki pavšalno berete...

Pa če bi se že rad kurčil, a sem kje napisal, da ne sme imet?

še dobro, da ima, ker s tako plačo futra nebroj brezdelnežev, ki lahko potem kolesarijo in pišejo bedaste grafite proti temu istemu direktorju

pa herman tud ne zamudi prilike, da vtakne leve/desne v temo, k ni nobene veze z njimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.202
-2.069
113
Evo, z vstopom švedske in finske v Nato se je varnost v regiji tako izboljšala, da je na danskem naborniška vojska odslej varna tudi ža ženske.
Ob tem bodo e dvignili proračun za vojsko za 5,4 miljarde, kar je logično, saj so vložki, tamponi in šminke drage.

 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
To so zdaj moderne ženske, ki so enakovredne moškim. Pričakovano :D Sicer pa baje, da Y kromosom izumira, tako da XY ki definira moškega bo počasi konec. Ta korak Danske je tako zato samo zelo hiter korak vnaprej, tako ene 1,5 mio let prezgoden.

Sicer pa trenutno fanti se bolj obnašajo kot ženske, in ženske se bolj obnašajo kot fanti, tako tudi s tega vidika je potrebno slediti v korak s časom.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.202
-2.069
113
V bistvo to isto tudi mene zanima.. To mi namreč res ni jasno.
Ja, kršenje svobode govora nas veliko bolj moti v EU in Sloveniji, kot pa v daljni Rusiji ali pa v Burkini Fasso ali S. koreji..
In niso rusi tisti, ki bi na veliko razglašali, in se hvalili, kako so demokratični in kakšno svobodo govora imajo, ampak mi.

Sicer pa glede na cenzuro, propagando in prepoved ruskih medijev lahko močno dvomimo, ali je sploh kaj res, kar pišejo o rusiji.
Mi pa ni jasno, kako je Putin v diktaturi neposredno izvoljen, Leynova v demokraciji pa ne. Še več, je edina kandidatka za predsednico EK na prihodnjih volitvah.

Enako s korupcijo. Moti nas korupcija v EU in Ukrajini, ki jo mi plačujemo z miljardami, ki jih mečemo v ukrajinsko luknjo brez dna. ruske korupcije mi ne plačujemo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Ja, kršenje svobode govora nas veliko bolj moti v EU in Sloveniji, kot pa v daljni Rusiji ali pa v Burkini Fasso ali S. koreji..
In niso rusi tisti, ki bi na veliko razglašali, in se hvalili, kako so demokratični in kakšno svobodo govora imajo, ampak mi.

Sicer pa glede na cenzuro, propagando in prepoved ruskih medijev lahko močno dvomimo, ali je sploh kaj res, kar pišejo o rusiji.
Mi pa ni jasno, kako je Putin v diktaturi neposredno izvoljen, Leynova v demokraciji pa ne. Še več, je edina kandidatka za predsednico EK na prihodnjih volitvah.

Enako s korupcijo. Moti nas korupcija v EU in Ukrajini, ki jo mi plačujemo z miljardami, ki jih mečemo v ukrajinsko luknjo brez dna. ruske korupcije mi ne plačujemo.

Malo si zašel. Ampak čisto na kratko, tvoja svoboda govora se neha, kjer se začnejo pravice drugega, če bi s tvojo svobodo govora tega drugega recimo neposredno omenjal. Svoboda govora torej ni absolutna pravica nad vsem. Zato svoboda govora je le iluzija teh ljudi (vas) ki mislijo (mislite) da imate pravico do vsega. Je pa še polno drugih področij, kjer se tvoja svoboda in pravica delati kar želiš, enostavno neha. Pravico imaš, da delaš karkoli hočeš, ampak ne smeš pa srat i nscat na javnem mestu, ne smeš voziti hitreje kot je omejitev oz. lahko, ampak ne sme te nihče videt in ujeti, ješ lahko karkoli hočeš, tudi svinjino in govedino, lahko nadaljujemo v nedogled.

Glede cenzure in propagande pa dvorezen meč spet. Če ne verjameš mediju 1, imaš na voljo medij 2. Če ne verjameš mediju 2, imaš na voljo medij 3. To v naših krajih pomeni, da lahko bereš karkoli želiš, saj imaš na voljo informacije od skrajno desne smeri, preko sredinske do skrajno leve. Noben ni cenzurariran kaj pretirano. Za razliko v Rusiji, kjer so mediji močno cenzurirani in je na voljo samo ena resnica, tista ki jo govori putin.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Tebe se je?

Verjtno nisem študiran toliko kot ti, mi je pa jasno, da Ukrajina je bolj pomemben geo-vstavikarkoli člen kot npr Gaza. Pa nimam nič proti Gazi, ampak nekega bistvenega zloma nniti na lokalnem, kaj šele svetovnem nivoju ne bo, če Gaza je ali je ni. Ker pač v Gazi ni nobene pomembne panoge, ki bi karkoli doprinesla. Za Ukrajino pa bi moral vedeti, da nekaj pa le prispeva ne le lokalno ali širše lokalno na nivoju Evrope, pač pa tudi svetovno. Zato je normalno da se EU bori za Ukrajino in nas pod domače BK za Gazo. Pa če ti je prav ali ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.151
4.694
113
Ja, kršenje svobode govora nas veliko bolj moti v EU in Sloveniji, kot pa v daljni Rusiji ali pa v Burkini Fasso ali S. koreji..
In niso rusi tisti, ki bi na veliko razglašali, in se hvalili, kako so demokratični in kakšno svobodo govora imajo, ampak mi.

Sicer pa glede na cenzuro, propagando in prepoved ruskih medijev lahko močno dvomimo, ali je sploh kaj res, kar pišejo o rusiji.
Mi pa ni jasno, kako je Putin v diktaturi neposredno izvoljen, Leynova v demokraciji pa ne. Še več, je edina kandidatka za predsednico EK na prihodnjih volitvah.

Enako s korupcijo. Moti nas korupcija v EU in Ukrajini, ki jo mi plačujemo z miljardami, ki jih mečemo v ukrajinsko luknjo brez dna. ruske korupcije mi ne plačujemo.

Ammm, medtem pa Rusija...

Počasi se že Kitajci smejejo Ruskim nebulozam in tvojim :valjamse:

1710501171191.png